Himalaya Herbals

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dorothy06, Módosítva: 2014. december 3.

Lelőhely:   DM, online
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Kiemelkedően hatásos hátfájásra, izomrándulásokra és ízületi fájdalmakra.

Dorothy06

2015. február 20.

Egy ismerőstől kaptuk, aki Indiából hozta. Magyarországon sajnos nem lehet még kapni. Édesanyám használta ízületi panaszaira és nagyon elégedett volt vele.
Nekem egy ideje fáj a térdem, de minden orvosi leletem normális, a háziorvosom azt mondta nem tudnak mit csinálni ezzel.
Most próbáltam először a krémet, így saját tapasztalatot még nem tudok írni. Felkenés után furcsa, bizsergetős, hűvös érzés, ami később égető érzésbe megy át. Ettől függetlenül egyáltalán nem kellemetlen.
A hatásáról később még írok.
Update: Már többször is használtam, de nem rendszeresen, ennek ellenére a térdfájdalmam szinte teljesen megszűnt. Ha néha újra megfájdul csak bekenem vele párszor és kész. Kár, hogy itthon nem kapni, mert igazi csoda!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 20.

A hatásáról később még írok.

Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Rosa Moschata (Musk Rose) Oil
Illatanyagok: Eucalyptus Globulus, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Eukaliptusz, mely alatt leggyakrabban az eukaliptusz illóolajat kell érteni. A Cosing szerint az illóolajon kívül a levél kivonata és a levélből készült por is használt a kozmetikumokban. A hivatalos funkció besorolás szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérül vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.

A pézsmarózsa olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emoillent, tonizáló és összehúzó hatású összetevő. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző.