Houbigant

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, Módosítva: 2012. március 27.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Illatcsalád: orientális

Fejjegyek: gyümölcsös jegyek, neroli, bergamot, citrom

Szívjegyek: fűszerek, szegfű, jázmin, ylang-ylang, rózsa, narancsvirág

Alapjegyek: bőr, tonkabab, pézsma, benzoin, moha, vanília, szantálfa

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

galagonyanya

2018. április 1.

Mindenkinek vannak olyan illatai, amelyek arra jók, hogy ha tanácstalanul toporog reggel hogy mit fújjon s már menni kéne: kéznél van, egy fújás és lehet szaladni. Semmi kirívó, semmi extrém vagy kellemetlen. Mint a Chantilly. Arra is jó, hogy felvidít. Szigorúan egy fújás, nem több és egész napra borítékolható az elégedett dorombolás. Valószínűleg a szantál-vanília-benzoin mágikus triumvirátusa az, mint mindig, amely teszi a dolgát. Egyszer eladtam, hiányzott, és amint lehetett újra beszereztem, ez nálam azt jelenti, hogy része kíván lenni az életemnek, mert ott a helye.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 1.

jakoaliz

2018. január 27.

Ezt az illatot úgy tudnám definiálni, hogy a "kis kedves illat". Olyan klasszikus, diszkrét, bájos, hétköznapi. Semmi különleges nincs benne, de mégis megfogott valamivel Nem tudom mi az, de egy héten egyszer biztosan "hozzányúlok". Az illata tényleg nagyon változik (ahogy előttem is írták) az idő múlásával. Lehet, hogy azért szeretem, mert egy kis kaméleon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 27.

SSSAAA

2018. január 12.

Nagyon érdekes parfüm, még sosem éreztem ekkora különbséget a fejillat és a későbbi alapillat között, annyit változik, hogy nem mondtam volna meg, hogy ugyanaz a parfüm. Leszáradásában tetszett, finom púderillat, de van hasonlóm, így megváltam tőle.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 12.

dalma92

2017. szeptember 1.

Régi idők emléke, csipke kesztyűs kéz, napernyővel sétáló hölgyek hosszú szoknyával. Nagyon légies, finom, lágy illat Shalimaros beütéssel. Vadásztam mindenhol, persze sehol nem találni, aztán itt kaptam egy kedves Kolleginától fújóst, - de ez az én balszerencsém - valószínűleg lelökte véletlen egy vendég nálunk, (a kis sunyi csak lapított), és összetört. Kinyírta, értitek!? Alig párat fújhattam...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 1.

Vinike

2017. július 13.

Ma érkezett, itt is köszönöm kedves Myrtle! :)
Most csak az első benyomásokról tudok írni, aztán ha jön a hűvösebb idő jövök majd update-elni. :)
Kifújáskor Toujours Moi, amitől meg is ijedtem egy kicsit, hiszen nagy bánatomra azon túl kellett adnom, émelyegtem tőle. :( De pár perc után finomodik, eltűnik belőle a számomra zavaró jegy. Néhány óra múlva a Shalimarra emlékeztet , leszáradáskor pedig Tabu jellegű lesz . Csupa klasszikus mestermű. Egyetlen fújás a csuklómon 7 órája illatozik. Most lett bőrközeli az utóbbi egy órában, eddig szó szerint illatfelhőt vont körém ez az egyetlen fújás. Gyönyörű púderes, krémes, vaníliás csoda. Kevésbé füstös mint a Shalimar, és én a bőrt sem érzem ki belőle annyira, viszont a virágok sokkal érezhetőbbek.
Nagyon tartós, nagy hatósugarú, vintage szépség, nagyon örülök hogy a parfümös polcomon tudhatom ezentúl. Hideg téli napokon pedig örömmel fogom használni. <3

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 13.

Ma érkezett, itt is köszönöm kedves Myrtle! :)

GNóri

2017. július 6.

Vannak parfümök, amikről ránézésre tudom, hogy tetszeni fognak. Na, de ez a kis csoda minden várakozásomat felülmúlta. Kifújáskor meglepő, nagyon erős, narancsos, fűszeres-füstölős, de percek alatt leszárad egy varázslatos, citrusos, kicsit aldehides, klasszikus, igazi púderillattá. Nagyon tetszik, hogy nem csak a sablonos babapúdert érzem, hanem van benne egy kis pikantéria.Tényleg hasonlít a Shalimar-ra, viszont vicces módon azt kell mondanom erre filléres csodára, hogy sokkal kifinomultabb. Szerencsére pont a (talán) borostyános vonal hiányzik belőle, ami miatt én a Shalimar-t nem tudom elviselni magamon. Betáraztam belőle fújósokat, de nagyon fog fájni, ha egyszer elfogynak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 6.

Myrtle

2017. június 17.

Ritka, de pontosan olyan, mint amire számítottam a doboza és a megjelenése alapján. Drága visszatérő biznisz- és cserebere partnerem, Mariann "most zuhanyoztam és púdereztem magam, és szende szép hölgy vagyok" illatnak jellemezte, úgyhogy biztos voltam benne, hogy rajtam juszt is más lesz az eredmény. Az eleje nagyon citrusos, emellett én mézesnek is érzem, mint egy jóféle téli teát, aztán szépen előjön az aldehidessége, kicsit szappanosan, kicsit karcosan, enyhén ódon hangulatú rózsával és virágokkal, majd a leszáradása teljesen púderes-íriszes-rózsás-krémes kellemeske lesz. Egyáltalán nem szende, egyáltalán nem kacér, hanem az a szép hölgy, aki pontosan tisztában van azzal, hogy mindenki felkapja a fejét, ahol ő megjelenik. Számomra valóban megtestesíti a negyvenes évek Nyugat-európai vagy amerikai életérzését. Vicces módon az Aranypolgár c. film ugrott be róla, amelynek szintén '41-ben volt a "premierje".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 17.

x

2017. január 20.

Nekem a Chantilly a béke és a megelégedettség illata. Citrusok és utána púder, sokan a Shalimarhoz hasonlítják, de szerintem csak a felépítésük (citrusoktól a púderig) és hangulatuk (éteri szépség, felhőtlen, felemelő érzést nyújtanak) hasonló, az illatuk nem igazán. Nekem azt sugallja, hogy minden a helyén van, nyugalomban lehetek, semmi kényszer. Egy nap, amit az ember azokkal tölt, akiket és amiket szeret. Az otthon illata. Nem hiszem, hogy valaha eszembe jutott volna a lakáson kívül viselni, a stresszes, rohanó külvilágban, ahol folyton készenlétben kell lenni. Oda valahogy nem illik. Már a Dana gyártja, szóval még egy pont a cégnek!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 20.

tothszilvi75

2016. november 20.

10ml fújóst kaptam belőle. Egyszerűen egy álom. Citrusos indítás után szépen mélyül, s a Chanelek aldehidessége jellemzi.Érezhető, hogy nem egy mai darab, de teljesen megállja a helyét napjainkban is. Azt hiszem mondhatom, hogy időtlen, elegáns illat. Békebeli hangulatot, csipkeruhát képzelek hozzá. Egy letűnt kor finom eleganciáját.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 20.

gerbaud

2012. március 31.

Számomra nagyon különleges ez a parfüm. Nagymamám használta, én pedig annyira szerettem szaglászni az üveget! Akárhányszor nála jártam, mindig bele-beleszippantottam, és arról álmodoztam, ha nagy leszek, majd nekem is lesz ilyenem. Imádtam a különleges, összetett illatát. Nem is tudom igazán jellemezni, annyi minden van benne, és nincs igazán domináns jegye. Édes, de mégis friss, ugyanakkor tömény és púderes is, megfelelően adagolva mégsem nehéz, inkább varázslatos és éteri. Nem egy mai illatról beszélünk, hiszen 1941-es, mégsem mondanám rá, hogy ódivatú. Van benne egy pici antikvitás, de szerintem időtálló, ha a megfelelő személy használja. Minőségi darab, már régen kiürült a Mama üvege, de ha beleszippantok, még mindig intenzíven érezni az isteni illatát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 31.