Humanity

Ár:   650 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 2.

Kategória:   Egyéb

Származás: Az eukaliptusz több mint hétszáz fajt számlál, ezek többségét Ausztráliából és Tasmaniából írták le.

Megjelenés: Az eukaliptusz illóolaj színtelen vagy halványsárga színű, kámforra emlékeztető szagú, kesernyés ízű folyadék.

Előállítás: Az eukaliptusz illóolajat eukaliptuszfa leveleiből és fiatal ágaiból vízgőz-desztillációval nyerik ki, mintegy 0,5-3%-os hozammal.

Felhasználás: Az eukaliptusz illóolajat felhasználják számtalan kozmetikai termékben: szájvíz, fogkrém, korpásodás elleni samponok, lábápolószerek, testápoló, borotválkozószerek, arcápoló pakolások, öregedő bőr regenerálására ajánlott arcápolók. Orrcseppben, orrkenőcsökben és mellkasi kenőcsökben alkalmazható. Keverhető erdei fenyővel, levendulával.

Hatás: Az eukaliptusz illóolaj antibakteriális (elsősorban a légzőszervi, húgyúti és bőrfertőzéseket okozó kórokozókkal szemben), depresszió, migrén, asztma, köhögés, megfázás, láz, torokfájás, cukorbetegség, gyulladás és reuma ellen használatos, izomlazító, méregtelenítő hatású. Sebkezelésre, sérült bőrfelületek ápolására használják.

Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil