Imlan

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: baba, Módosítva: 2011. február 18.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Testápolók

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Urea

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

A betulin a nyírfa kérgéből kivont növényi összetevő, mely a nyírfakéreg fehér színét is adja. Az összetevő nem oldható sem vízben sem olajban, mely korábban lehetetlenné tette a kozmetikumokban való felhasználását. A német Birken GmbH-nak sikerült elsőként egy stabil betulinos víz-olaj emulziót készítenie. A Birken Gmbh által gyártott Imlan márka termékeinek a betulin adja az egyediségét, mely a márka szerint gyulladáscsökkentő, antibakteriális és sebgyógyító anyag.