Jean Patou

Ár:   10 100 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: sephora, Módosítva: 2013. május 2.

Ár:   10 100 Ft

Illatcsalád: Virágos- jázmin

Illatösszetétel: Tubarózsa, Jázmin, Orchidea, Őszibarack, Rózsa, Ylang-ylang, Pézsma

Megjelenés éve: 1930

A Joy Jean Patou munkásságának egyik legfontosabb mérföldköve volt, melyet legelõkelõbb és legközelebbi barátainak szánt. Merész tettnek számított ez a kompozíciója, mivel az 1929-es tõzsdekrach és az azt követõ gazdasági válság Patou sok ügyfelét tönkretette; a divattervezõk méregdrága ruhái szinte megfizethetetlenekké váltak. Patou mégis vállalta a kockázatot, és pont Öröm néven dobta piacra a Joyt, hogy eloszlassa a baljós hangulatot. Az illatok összhangját tekintve a Joy a francia parfümök kimagasló teljesítménye volt. 10 ezer 600 jázmin és 48 tucat májusi rózsa kellett ahhoz, hogy csupán 1 uncia parfümöt elõállítsanak. Ezzel méltán rászolgált a „világ legdrágább parfümje” cím elnyerésére.

Jean Patou Joy minták
Ár: 750 Ft + pk , Eladó: Verona5
Állapot: új és próbált, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Kodi

2019. augusztus 9.

Marilyn Monroe állítólag 3 parfümöt használt rendszeresen: a Chanel No 5-öt (ennek edt változata is megtalálható volt az illatgardróbjában), az Arpége-t a Lanvintől és a Joyt. Persze, hogy kiváncsi voltam rá. Nos, én nem tartom útszélinek, sőt töményen erotikusnak sem, a korszak jegyeit azonban nagyon szépen magán viseli, nem csoda, hogy ma már nem értik ezt a parfümöt. Rendkívül komplex virágos illat, nagyon leegyszerűsítve számomra a Chanel No 5 és a Nina Ricci L'Air du Temps keveréke, a szegfű hihetetlenül erőteljes a nyitányban. Később már nem annyira offenzív, hagyni kell és bízni kell a lenyugvásban, mert a fejillat sokakat elrettenthet és a csaphoz vezethet. Egy cseppel szabad és kell próbálkozni, több mennyiség bejelentetlen tüntetésekhez, rendőrségi tömegoszlatáshoz kiegészítőként válhat be. Megismerése inkább a pafümtörténeti intelligencia része, inkább csak illatélmény, hiszen igen nehéz lenne viselni 70 év alatt, mely generáció már teljesen más trendben szocializálódott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

Marcsi66

2018. december 8.

Biztosan valamikor sorra került volna,,,a világ legdrágább parfümje ,( már rég nem aktuális) DE Julia Roberts egyik kedvence,és ha ez igaz,akkor a sztárság mindenre feljogosít,Valamennyire értem ha tetszik is neki,mert tényleg dívás,olyan elemeket hordoz amire felfigyelnek,A baj csak az,h nem jó értelemben,ennyire kitárulkozni hiba,,,abszolút megfogalmazva az öröm,és hát ez a szexre utal.Nagyon erős virágos buja csokor,a rózsa dominanciája az egekbe tör,állati sok,ezt azért mondom,mert még az istálló szaga is feltűnik(lehet macskapisi,van aki ezt érzi) de ez szerencsére felszívódik egy idő után,
Kis mennyiségben is soknak tűnt,,,,

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 8.

Kis mennyiségben is soknak tűnt,,,,

Piscinke

2018. augusztus 6.

Az imént jutott hozzám egy cserefújós. Azt hittem, kicsit hasonlítani fog a Chanel 5-re, vagy arra a nagyon fincsi avon-os tusfürdőre, aminek állítólag szintén jázmin és rózsa a fő illatjegyei...én naiv. Hát bocsánat a kedvelőitől, de ez borzasztó. Savanyú-keserű, szúrós, nyers rózsaszerű illat.Fel is teszem eladásra...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 6.

Verona5

2018. április 1.

Ő nagyon-nagyon vintázs sárga illat. Csak az próbálja / vegye, akinek az ilyet kedveli az orra. Én nem szeretném viselni, csak néha a mintácskámból megszaglászni. Ami Patou-éktól bejön az a szintén sárga illat, az 1000 és persze a Sublime, ami már modernebb orroknak is elviselhető. Mit elviselhető, imádatos!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 1.

Tubereuse

2017. december 16.

Csakis a vintage változatnak: 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 16.

Csakis a vintage változatnak: 5*

Mayoranna

2017. október 29.

Volt ilyen parfümüm,mert nagy gyűjtő lévén megvettem - ugyanis jó volt a marketingje, valamelyik divatlapban olvastam róla,hogy
hű,meg ha...csábítás,erotika, stb.
Nos : túl erős, túl sok, ha egyetlen szóval kellene jellemeznem, akkor: KÖZÖNSÉGES.
Utáltam. Útszéli illat. Egyáltalán nem elegáns, tényleg szexmániás buja férfiak gerjedhetnek rá. Nem romantikus szerelmi együttlét illat :)

Ha "Joy" - akkor nekem nagyon nem ez..- és nem az a férfi,aki erre gerjed..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 29.

hű,meg ha...csábítás,erotika, stb.

Ha "Joy" - akkor nekem nagyon nem ez..- és nem az a férfi,aki erre gerjed..

Pünyike

2017. május 1.

Parfümmániásként a gyűjteményem darabja, de
FIGYELEM!
Ez az illat maga a tömény szexualitás, kizárólag érett nagyvadaknak! Az elnevezése kizárólag a szexuális értelemben vett örömöt jelenti. Az összetétel mind, egytől-egyig vágyfokozó. Ahogy előttem írták, ez az illat nem ismer mértéket. Ez az illat nem szégyenlős!
A bolgár rózsa csábító csókjával, a buja tubarózsa és az érzéki ylang-ylang szédítő triójával nyit. Jázminnal erősítve korbácsolja tovább az érzékeket, majd a szantálfa és a pézsma segítségével taszít egy mocskos, mámoros, szégyentelen éjszakába.
Tartós parfüm, hihetetlenül nagy szilázzsal. Nem áll mindenkinek jól, nem sokan tudnak vele azonosulni. Ezt az illatot nem viseli a NŐ, hanem használja. Mocskos, önző céljainak eléréséhez. Kizárólag előkelő, éjszakai illat. Vallom, hogy a parfümök nem kor, hanem bőrfüggőek. Ez a parfüm kivétel. Fiatalabb korosztályon nem tudnám elképzelni, ahogyan azt sem, hogy fiatalabb férfiaknak tetszene. Nem könnyű, nem lágy, nem kislányos, nem pirulós, nem szerény. Nagyvilági, erőszakos, határozott, érett, ledér, csábító. Ezzel a parfümmel vallatni lehet, a jó és a rossz értelemben is. A Joy a parfümök Mata Harija.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. május 1.

Parfümmániásként a gyűjteményem darabja, de
FIGYELEM!

szilviakiralyno

2017. január 27.

Jujj. Emlékszem. Emlékszem rá. Nekem nem "öröm" az illat, túl sok. Minden túlságosan túladagolt. Bizonyára, ha még a palettán van, reformulált változat lehet már, de nekem 20-as éveim elején a belváros szívében sikerült kipróbálnom bőrön a régit. Soha nem jutott eszembe, hogy ez nekem kell. Hazáig áradt rólam a rózsaesszencia-ylang kombináció, hogy a többi virág jelenléte csak még jobban kiemelte, tömény, fullasztó, hivalkodó parfüm, mely minden mértéket mellőz, és számomra korrupt örömöt hirdet, mert semmi mást nem hivatott képviselni, mint a deviáns és képmutató hivalkodást. Undok nekem ez az illat. Tömör, nincs benne harmónia.
Tisztelet a Patou háznak, de nem emiatt a parfüm miatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 27.

Tisztelet a Patou háznak, de nem emiatt a parfüm miatt.