Jean Paul Gaultier

Ár:   14 140 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: zorg, Módosítva: 2013. január 21.

Ár:   14 140 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Főbb illatjegyei:Ámbra, pézsma, vanília

Verona5

2019. november 16.

Nem fogom erősíteni a rajongok táborát! :) Egy kis fújóst szereztem itt az egyik kedvenc illatostárstól és két pici puff bebizonyította, hogy nem leszünk barátok, ami persze nagy szerencsém is a parfüm korlátozott elérhetősége kapcsán - az ebay-en a horror 400 EUR-t verdesi az elérhető példányok ára.

Megint az a szúrós "kék" mosószeres beütésű illatjegy a mumus - és lassan kezdek rájönni, hogy valószínűleg a szintetikus pézsma lesz itt a bűnös, nem bírom ki vele az együttlétet,annak ellenére, hogy mások ezt tisztaságillatnak aposztrofálják /ld. Byredo Blanche vagy Balmain lvore de Balmain/ Főleg kifújáskor érezni benne nagyon élesen. Aztán lecsillapodik és jó lesz az ámbrája, a vanília melegíti, én még levendulát is vélek benne felfedezni.
Az illat megalkotása 2005-re datálódik, bennem mégis inkább a 90-es évek hangulatát hozza, stílusa hasonló a Dolce&Gabbana By-hoz, vadító, diszkózós életérzésű. Talán a későbbi Eau d'Amour kiadása jobban viselhető, lágyabb darab lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 16.

dnl

2019. október 31.

Maison Francis Kurkdjian eddigi pályafutásának legkomolyabb mesterműve ez a Parfüm.
A saját brandjének termékei annyira eltörpülnek e mellett az illat mellett, h képtelenség leírni.

Fenomenális, ultraszexi uniszex illat akkora hatótávval, hogy a szomszéd is megérzi.

Reformálták ezt is, a régi ámbrásabb volt, nagyon sötét folyadékkal, a reform áttetszőbb (mint a fenti képen).

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 31.

Parfuwoman

2019. április 22.

Én megvallom őszintén nem érzem azt a “hű”,meg “há “ érzést ,amiről itt annyian nyilatkoztok. Tetszik,igen ,ha lehetne még kapni,vennék is talán belőle ,de nekem a Classique edt nála sokkal különlegesebb . Nagyon hasonlítanak ,az alapillat a Gaultier-ra jellemző finom,retrós(az egyetlen amit imádok,amúgy nem szeretem a retró darabokat),púderes ,picit szappanos,finoman édeskés kompozíció . Amiben különböznek ,hogy a Classique noiesebb,a narancsvirág dolgozik benne,míg a 2-Ben van egy kis bátortalan maszkulin felhang ,amitől izgalmassá válik . Nagyon örülök ,hogy Piroska jóvoltából kipróbálhattam,finom,de rajtam nem üt úgy,ahogy kellene .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 22.

Malackak

2019. április 1.

Hát.....Ez az illat nem semmi..megszüntették,mint mindent ami jó volt régen ......
Férfin,és nőn is szenzációs!!Fülledt,erotikus ,olyan kacér csalogató,flörtre hívogató illat számomra..
Nagy kedvenc..+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 1.

Nagy kedvenc..+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Equivocada

2019. február 9.

A Gaultier háztól a második nagy kedvencem. Nem egy bonyolult illat, de pont ezért jó :) kb 10 éve ismertem meg, a Fleur de Male-al egy időben, s nagyon sokáig nem tudtam eldönteni, melyik legyen az enyém, így végül mindkettőből birtokba vettem egy-egy üveggel. S nagyon jó döntés volt. Számomra egy olyan illat, ami boldogságot sugároz nekem. Mikor ezt viselem, még a rossz kedvem is kissé elmúlik, mert szerintem ez a finom ábmrás-vaníliás csoda nem is tudna mást adni, csak boldogságot, illetve érzékiséget. Nagyon tartós, a bőrömön reggelig kitart, a ruhákon tovább. Leginkább összejöveteleken, vagy meghitt vacsorákon szeretem viselni, mert nekem ilyen magabiztosságot ad, pozitív dolgokat, s valahogy összehozza az embereket. Vagy nagyon szeretni lehet, vagy nagyon útálni, de mindenképpen érzelmeket vált ki :) óriási kár, hogy megszüntették, nem is értem, mi volt az oka. Hála égnek, sikerült belőle szereznem egy 40 ml-s kiszerelést, s kincsként örzöm, hogy minél tovább velem legyen :) abszolút 5 csillag neki!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 9.

0808

2018. június 28.

Most per pill kb 100 üvegesem van, számtalan fújós lapul a doboz mélyén, ennél is több mintácska sorakozik a fiókban, de rajtam mind közül Ő a legerotikusabb! Szemtelenül szexi, titokzatos, sötét ámbrás csoda!
Halvány fogalmam sincs mi a titok, de azt tudom nekem ő a legleg!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 28.

Halvány fogalmam sincs mi a titok, de azt tudom nekem ő a legleg!

Luna1024

2018. április 4.

Gaultier volt mindig is a legnagyobb mumusom, ha parfümökről volt szó, egyszerűen a legtöbb illat, ami e név alatt kijött, a "kifutok tőle a világból/lekaparom a saját bőrömet/kitépem a hajam" stb. kategória, szóval elég erősen auto-agressziót generáló szörnyűségek voltak rajtam, az én bőrömön. :D :( Ha azt mondom, nem vagyok jóban a ház kreálmányaival, akkor nagyon finoman fogalmaztam... Aztán egy kedves lány jóvoltából (köszi, Kata!) hozzájutottam ebből 10 ml fújóshoz, és elállt a lélegzetem! Na, először nem azért, mert annyira tetszett, hanem mert Kata előzetes figyelmeztetése ellenére szépen magamra permeteztem a szokásos 2 fújást, gondolván, hogy meg se kottyan majd... Mit mondjak...? Rossz ötlet volt! :D Olyan brutális ereje van, amit eddig csak Mugler Angel-jénél és MFK Oud Satin Mood-jánál tapasztaltam! Nagyon brutál "cucc", percekig szédelegtem tőle, és kb. fél testtel lógtam kifelé a nyitott ablakon, hogy egy kis levegőhöz jussak, mert az egész szobát beterítette az egyetlen fújás. :D
Az illata elsőre nem tetszett sajnos, nagyon furcsa volt, sose éreztem még ehhez hasonlót. Úgy fogalmaznám meg, hogy egyfajta édeskés púderillatot éreztem (ámbra, gondolom), keverve valami olyannal, amit leginkább a benzinhez tudnék hasonlítani, de van benne határozottan egy kis oud-os vonal is (nekem, az én bőrömön). Nagyon mély, sötét illat, szinte magával ránt és delejez, és bár eleinte nem tetszett, mégis volt benne valami elképesztően addiktív, ami újra és újra arra kényszerített, hogy ahányszor elmegyek a polcom mellett, magamra fújjam... Utoljára a Givenchy Ange Ou Demon-jánál volt ilyen ambivalens love/hate érzésem: úgy éreztem, nem tudom magamon elviselni, de szabadulni se tudok tőle, mert van benne valami mágikus vonzerő. Tud valamit, na! :D Szóval az lett a dologból, hogy ez a kis "szörnyeteg" szépen megkedveltette magát velem, kikristályosodott, hogy nagyon szeretem én ezt az illatot, de kizárólag alkalmanként használva, ha épp "keményebb" hangulatban vagyok, mert bár uniszexnek mondják, szerintem abszolút férfiillat, magamon csak magabiztosabb napjaimon tudom elképzelni... Bár én amúgy is a lágyabb, ultrafeminin illatokhoz vagyok szokva, ezt tegyük hozzá. Oda is adtam Nevelőapukámnak, mert már hónapok óta kifogyott a Fahrenheit-je, és vágyott már valamilyen illatra. Ezt amint megmutattam neki, rögtön felcsillant a szeme, azóta is nagyon-nagyon szereti, és be kell valljam, hogy sokkal jobban érvényesül rajta, mint rajtam. Néha csórok a fújósból, ha náluk vagyok, mert egyszerűen képtelenség teljesen elszakadni ettől az illattól, de a vége úgyis az lesz, hogy kénytelen leszek beszerezni neki egy teljes üveggel. :D Nagy kár, hogy ez nehezen fog menni, hiszen elvileg már nem gyártott illatról van szó (de ezt nem tudom biztosan - az tuti, hogy nehezen beszerezhető, és drága...).

A Classique Intense óta az egyetlen Gaultier, ami nem ellenszenvet vált ki belőlem, így nem kérdés az 5 csillag... :) Kipróbálását mindenképp ajánlom, egészen újszerű élmény, bár kell hozzá a nyitottság, mert nem a megszokott illatvilág, én pl. semmihez nem tudom hasonlítani!
(Ja, a hatósugara mellett a tartóssága is BRUTÁLIS, megkockáztatom, hogy bőven elég belőle 1, azaz EGY fújás!!!!).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 4.

Cloudberry

2018. február 11.

Anyukám gyűjteménye között találtam egy üveggel, először féltem, hogy romlott, mert baromi sötét volt benne a folyadék, kb, mintha kóla lenne benne. Óvatlan voltam és fújtam két teljeset magamra aztán csak ámultam-bámultam, hogy mi a fene ez, hú, ez baromi sok, tömény, áá, hadd mossam le. Eltettem. Gondoltam, inkább eladom. Ma elővettem, szagolgattam, fújtam ki mintát belőle valakinek ajándékba, aztán fél órára rá éreztem a csuklómon valami észveszejtően finom illatot. De hát mit is fújtam én most? Gaultier-t. Hm. Rájöttem a titokra, egy fújás elég a csuklóra, amit aztán a másik csuklómra majd a füleim mögé érintek. És így tökéletes. Melegséget áraszt. Még sosem volt borostyános parfümöm, meg a vaníliát sem kedvelem igazán, de azt hiszem, ezt csípős téli hideg napokon elő fogom venni, hogy megmelengessen kicsit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 11.

Mazie

2017. november 17.

Egyik kedvenc parfümöm, nehezen, de sikerült egy kicsi üveggel szereznem, vigyázok is rá, nehogy hamar elfogyjon:) Nagyon jól sikerült alkotás, nem egy hétköznapi illat, igaz én elfogult vagyok, mert Gaultier parfümjeinek nem tudok ellenállni.:) Nagyon finom erőteljes és édes illat, nagyon jó tartóssággal.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 17.

Scara

2017. augusztus 18.

Impulzusvásárlás volt, először imádtam, de sajnos nap végére számomra túl tömény és édes volt. Eladó termékeim közt keresi új gazdáját :).

Update: A minit eddig megtartottam, hátha megjön hozzá a kedvem, de ez azóta sem történt meg. Eladó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lila színű.

Színező anyag. (Piros)