Jovan

Ár:   €8   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   9,7 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mikkamakka75, Módosítva: 2016. május 25.

Ár:   €8
Kiszerelés:   9,7 ml
Lelőhely:   Müller

Mosusz parfümolaj

Oila

2019. május 21.

96 ml-es Cologne Concentrate Spray verzióban birtoklom. Biztos, hogy van különbség a spray és az olaj illatjegyeinek arányai és az egész illatélmény között, de mégis azt hiszem, írhatom ide a véleményemet a másik termékről, egyébként Magyarországon online parfümériában úgyis ahhoz könnyebb hozzájutni, talán segítek valakinek a választásban, döntésben.

Azzal kezdem, hogy bevallom, nagyon sznob tudok lenni az illatok terén. Az illatélményhez számomra esszenciálisan hozzátartozik a design, a csomagolás is, a letisztult, elegáns, sikkes formákat szeretem, irtózom mindentől, ami túl színes, formabontó, vagy egyenesen csúnya ebben a tekintetben. A feltűnően olcsó parfümökkel is hadilábon állok, általában kellemetlen, szúrós alapillatuk szokott lenni rajtam, vagy ami semmivel sem jobb: lezsáradás után meghatározhatatlan, olcsó maszattá válnak a bőrömön, kb. mint egy folyékony szappan utóillata.

EZért nagyon sok utánaolvasgatás kellett ahhoz, hogy a JOvan Musk-kal és testvérével, a White Musk-kal kivételt tegyek, és legalább kipróbáljam őket.

A Muskról a felfújás pillanatában kiderült, hogy gyermekkorom üde, tiszta, puha, otthonos és elmondhatatlanul nőies illata. A '80-as években minden nőrokonom viselte valamelyik pézsmaillatot, ami kapható volt a piacon, ezért szerintem ez az illatjegy legtöbb kortársamban hasonlóan kellemes emlékeket ébreszt.

A JOvan Musk számomra kiemelkedő puha, ölelő gyengédségével. Van benne valami nagyon természetes, nem akar dögös lenni, gaz, vagy akármilyen csábító, nem akar erőszakosan aquás jegyekkel felüdíteni, sem nem bódító virágcsokor, sem nem fojtogatóan édes gyümölcssaláta, nem nehéz, nem kell hozzá szakavatott orr, hogy értékelni tudjuk, mint pl. egyes oud-okat, nem nagyon lehet túladagolni, egyszerűen csak finom, ismerős, nőies illata van, amire szerintem senki nem mondaná azt, hogy kellemetlen vagy fejfájdító, és van, akiknek nem csak tetszik, hanem egyenesen odáig vannak érte.

Én nem tudok betelni vele. A gyerekeim imádják, folyton szagolgatnak, bújnak, keresik rajtam az illatát, ahogy a férjem is.

És ami nagyon fontos: semmi olcsóság nincs benne. A doboz ugyan retró, de nem csúnya, az üveg letisztult testpermetek, kölnivizek üvegének tökéletesen megfelelő, nagyon egyszerű, de nem igénytelen vagy csúnya, az illat pedig minden, csak nem "olcsó" hatású. Csillagos tízes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 21.

Classic

2016. november 24.

Én magam nagyon szeretem az illatát. A '90-es évek elején, olyan 10-12 éves lehettem, amikor a mamámnál egy halvány rózsaszín vagy inkább barackszínű deora lettem figyelmes a fürdőszoba polcán. természetesen megszagoltam, és nagyon tetszett az illata, használtam belőle picit esténként, mikor nála aludtam. Még másnap is érződött a finom, puha, meleg illat a hálóingemen. Egy ideig kitartott a deo, aztán elfogyott, de én még kicsi voltam ahhoz, hogy érdeklődjek az illatok iránt, ki is ment a fejemből. Aztán pár éve, mikor megszagoltam ezt a parfümöt, azonnal beugrott, hogy ez a pézsma illata, amit gyerekként is éreztem. Vettem belőle, és örömmel használtam, most is örömmel használom. Elismerem, nem hétköznapi illat, de épp ez benne a fenséges. A tartóssága sajnos valóban nem éppen erőssége a parfümnek, használat után rövid időn belül szinte semmit nem érezni, még akkor se, ha a csuklómba szó szerint belenyomom az orromat, ettől függetlenül az illat számomra tökéletes, természetesen a Pergolese parfüm mellett!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. november 24.