Juliette Has a Gun

Ár:   21 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: eveartstar, Módosítva: 2013. január 3.

Ár:   21 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Egy bátor XIX. századi nő illata, aki úgy ivott és kezelte a colt-ot, mint a cowboyok.
Egy parfüm egy virágok és gyömölcsök nélkül. Puha fák, pacsuli, íriszgyökér, ámbra és pézsma.
Eau de Parfum spray.

GNóri

2018. szeptember 27.

Az egyetlen JHG parfüm, ami igazán tetszik, és jól is működik a bőrömön. Az eleje nekem kicsit zavaros, nagyon fahéjas, szúrós, és van benne valami szintetikus, fémes mellékzönge, de pillanatokon belül szépen rásimul, rámelegszik a bőrre, és egy fantasztikus illattá alakul. Ámbrás, gyantás-balzsamos, igazi őszi-téli finomság, egy kis enyhe, fás, pimasz, maszkulin csavarral. Az az igazság, hogy az ilyen ámbrás-gyantás illatok mocskosul szexik a bőrömön, úgyhogy sajnálom, hogy csak most találtam rá, amikor már nehezen beszerezhető.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 27.

galagonyanya

2018. január 1.

Egy méltatlanul mellőzött illatcsoda, mely - úgy látom - eltűnni készül a süllyesztőben. Bevallom, életemben nem hallottam még Calamity Jane-ről, aztán, amikor elolvastam a történetét, szomjazni kezdtem az ő nevét viselő illatra. Parfüm virágok és gyümölcsök nélkül? Izgalmas!!! Nekem való... teljességgel ismeretlenül rendeltem meg egy webáruházból, ahol egyetlen eladó példány árválkodott (nyilván énrám várt) és én ezt hajlamos vagyok mintegy égi jelnek tekinteni. Soha rosszabb vakvásárlást!

Ez az illat egy igazi bajkeverő, akár az öntörvényű Jane, aki nem igazán úgy viselkedett és közlekedett és élte le az életét, ahogy kora társadalma egy jól nevelt ifjú hölgytől elvárta. Illedelmes viselkedés, báj, szerénység? Bah...!!! Ugyan már. Adj egy pofa bagót, vagy kotródj innen. Nem mondom kétszer. Fegyverem van, vigyázz... Erről van szó. Virágok, cukorkák, icipici bogyós gyümikék a cuki csajszikának? Na hagyjál békén... Ámbra és fahéj, írisz és pacsuli, tonka és labdanum, íme, ők a fegyverek, melyekkel igenis egy nő is élni tud. Piszkosul dögös cucc, készülj fel. Nem pasis, könnyen hordható, és jólesik, akár egy régóta visszafojtott káromkodás. Füstös is, mintha valaki épp rágyújtott volna. Engem az első perctől emlékeztet a Bottega Veneta Essence Aromatique-ra, nem is én lennék, ha nem jöttem volna valami abszurdnak tűnő hasonlattal (ez azonban nem sokaknak mond valamit sajna). Nem nagy hatósugarú, viszont kimondottan tartós. Vigyázat, könnyen behálóz...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 1.

Kyra72

2017. október 31.

Csak mintám volt belőle, de nagyon gyúrok rá, hogy legyen nekem legalább egy ötven milis. Nem mindennnapi illat. A fahéj miatt kicsit idegenkedtem tőle, de mikor az elmúlt, hát... nem találok szavakat!Különlegesnek éreztem magam ebben az illatban. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 31.

sword

2016. november 20.

Nekem erről az illatról valahogy az amerikai Szabadság-szobor jut eszembe: hatalmas, szürke kőmonolit, egyszerre lenyűgöző és hidegen technokrata. Nagyon különleges, de nem az én illatom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 20.

aidanne

2016. szeptember 19.

Nem tudtam eldönteni, hogy hany csillagot adjak neki, de vegűl úgy döntöttem, hogy 5 helyett mégis csak 4-et kap.
Nagyon vad, nagyon sexy kis illat ez, nalam mar ott befutó egy illat, hogy a dögösséget nem édességegel akarják eluntézni, hanem másfelől közelítenek az előbb említett jelzőhöz.
Az én bőrömön szinte végig ámbra -íriszgyökér páros marad meg, anno a Prada L'eau ambreenel ereztem ezt. És pont itt jön az, amiért csak 4 * mert bár valóban jó felé veszi az irányt ez aparfum és JHG úgy általában, ( minősége megkérdőjelezhetetlen) még sem az az az igazán egyedi. De ettől még a 2 mls mintámat imádom és ez egy nagyon jó parfüm mindenféle klisè nélkül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 19.

Kardvirág

2016. március 10.

Hónapok óta megvan a Le Parfumben kapott kis fiolám, de eddig valamiért nem került elő. Nagy hiba volt. A leírás, a vélemények és a reklám miatt egyáltalán nem ilyennek gondoltam. Tegnap este előkészítettem, hogy ma reggel megnézem. Teljesen odáig vagyok érte. Nekem egyértelműen a Vanille Tobacco, Tonka, Shalimar Parfum Initial, de még a Shalimar Ode a La Vanille Sur La Route Du Mexique által is meghatározott körbe tartozik. Szóval aki őket szereti tegyen egy próbát vele, a különböző fázisokban mindig hasonlít valamelyikre. Ami miatt mégis mindegyik elé helyezem, hogy pont jó az intenzitása és a hatósugara. Nagyon érzékeny az orrom egy illat, legyen bármilyen finom is, a nap végére sok tud lenni nekem. Ő nem. Pont jó. Tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 10.

Odil

2014. február 14.

Ud. : Rájöttem, egy melengetően napfényes, őszi temetés szépségére emlékeztet.

Páratlan élmény. Norci, nagyon tetszik az erdős hasonlatod, leszámítva, hogy számomra abban az erdőben a titkok nem értésén kívül is van valami bizarr. Valami, amiről tudjuk, hogy a feje tetején áll, és alsó hangon is gyanús, ijesztő, és ott van, ám akármerre kavirnyálunk abban az erdőben, nem tudjuk megtalálni. Valami frusztráló és sötét, nem kifejezetten szimpatikus, mint egy klisés, amcsi horrorfilm első fél órája. Csak ehhez a mellékérzéshez a Calamity J. lélegzetelállító ruhakreációkban valamelyik Bach fugára táncol, s amihez hozzáér, hirtelen egy darab művészetté változik.
Fás és száraz, ám érdekes módon inkább földesnek érzem ezt a pacsulit, sokkal inkább hasonlít a frissen kiásott, valamennyire nedves göröngyökre. Ekörül csak az ámbra, animális mocskok és valami, amit még nem éreztem (gondolom, ez lesz az a két szintetikus molekula) kócol, de milyet.
Okos az urban cowgirl hasonlat is, van benne valami fémes, kicsit vérillatú, és kétségtelenül passzol az üvegépületek hidegségéhez. Nagyon karakán, öntörvényű karaktert kér, mert ezt magadra fújva nem bókokat fogsz gyűjteni, hanem kijelented: Nem, nem vagyok olyan, mint ti, nem akarok olyan lenni, mint ti, és nem érdekel, mit gondoltok erről. De nem arcozásból, dacból, lázadásból, hanem, mert egyszerűen csak így van, és ez a tény azért, ha belegondolunk, egy csöppet udvariatlan is flegmaságában.
Höhö.

Még egyszer köszönöm Gerbaud, imádom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 14.

Ud. : Rájöttem, egy melengetően napfényes, őszi temetés szépségére emlékeztet.

Höhö.

Még egyszer köszönöm Gerbaud, imádom.

szidury

2013. november 25.

Fahéj, fahéj és mégtöbb fahéj, egy kis keleties háttérzöngével....Párom arcán mosoly jelent meg ahogy megillatolta és csak annyit mondott hogy "óóó milyen karácsony illatod van":) Sajna nekem nem jött át a koncepció, és a tartóssága sem az igazi...Ez sajnos csak 3 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 25.

Nessy

2013. szeptember 20.

Nagyon sokat vártam tőle és a meg voltam győződve arról, hogy imádni fogom! Sajnos csalódást okozott, mert bár továbbra is díjazom a koncepciót, valahogy az illat mégsem adja meg az a pluszt amire vágytam, hiányzik az X vegyszer, ami nélkül a Pindúr Pandúrok is csak egyszerű kislányok lennének... A kifújás pillanatában karcos és férfias, ami nagyon tetszik de utána rajtam csak egy átlagos füstölőillat. Fűszeres, pacsulis, ölelős, de mégis határozott. Télre tudom elképzelni, este sétálni a hóesésben, forralt bort kortyolgatni a karácsonyi vásárban...nekem ez az illat nagyon kívánja a hideget.
Még próbálkozom vele, nem adom fel.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 20.

Még próbálkozom vele, nem adom fel.:)

bara89

2013. szeptember 19.

Szuperek az alábbi vélemények, tényleg nagyon jól tükrözik, hogy miről is van szó. Ma voltam ismét Zólyomi Zsolt parfümériájában, már negyedjére az elmúlt két hétben, de annyira élvezem. :D Az eladóhölgy mutatta nekem, miután nagyjából körvonalazódott, hogy mit is szeretnék. Kaptam belőle mintát, és azt hiszem beleszerettem. Azt érzem, hogy igen, ezzel az illattal végre tudok azonosulni, még a leírása is szuper. Virágok és gyümölcsök nélkül, egy nő aki tud lőni, már elképzelni is jó valakit, aki ilyen belevaló, és hát közel áll hozzám az ilyesmi. Komolyan feldobta a napomat maga az illat, meg hogy ott jártam. Mindig segítőkészek, és maximálisan őszintén. Nem érzem a nyomást, hogy márpedig vásárolnom kell, és ha nem, akkor eleve miért megyek be. Ez többről szól, mint ahogy egy parfümnek is szólnia kell valamiről. Élvezem a válogatást, az "egymásra találást", ami nem megy egyik percről a másikra, és ez így van jól.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 19.