Kecsketejfürdő

Ár:   950 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. május 3.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szappanok

A kecsketej kitűnő forrása az alfa-hydroxy-acid savnak (AHA sav). A tejsav lágyan hámlasztja a bőr felső rétegét, így segíti a friss és egyenletesebb bőr képződését. Gyengéden távolítja el az elhalt hámréteget. A kecsketejes szappanok használata ajánlott érzékeny bőrre, száraz bőrre, ekcémás bőrre illetve pattanásos, aknés bőrűeknek. A joghurt helyreállítja a bőr savköpenyét, nyugtató, tisztító hatású. A körömvirág gyulladásgátló, hámosító és elősegíti a sejtmegújulást és a sebgyógyulást.

A kecsketejes szappan hidratálja, táplálja és puhává varázsolja a bőrt. Lúgos kémhatásának köszönhetően visszaállítja a bőr normál PH értékét. Tartalmaz aminosavakat, Q10 koenzimet, A-, D-, B2-, B12-vitaminokat, valamint mikroelemeket: kalciumot, foszfort, magnéziumot és cinket, ezenkívül több mint 70 féle - könnyen felszívódó - telítetlen zsírsavat.

Kiszerelés: 100 g

sydney

2013. november 10.

Eddigi legjobb kecsketejes szappanom. Illata diszkrét, mondhatni nincs is igazán, a habzás sem túl erős (de kipróbálom majd a fürdőrózsával, azzal biztos jobb), viszont nem szárítja a bőröm, sokáig elég, nem olvad/mállik szét a kezemben és kényelmes a formája is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 10.

Laci

2012. október 2.

Nagyon szuper szappan. A készítőtől vettem Debrecenben, el is mesélte, hogy készülnek a szappanjai, nagyon meggyőző volt. Vettem is jó pár darabot, mert jóval olcsóbb volt így, mint boltban beszerezni. Csodálatosan simává varázsolja a bőrt, megtelik energiával és felfrissül, fellélegzik. Nagyon ajánlom az összes terméket. Aki illatosra vágyik, az a levendulásat vegye. Fürdőrózsával használva nagyon krémes, sűrű habot képez, én így használom. Rendkívül elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 2.

Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract

Nem szabványos INCI név, az összetevő nem található sem a CosIng sem pedig az EWG adatbázisában. A Sanoll oldala szerint elszappanosított napraforgómag-olaj: nátronlúggal hagyományos eljárással hiegen szappanosított anyag.

Joghurt. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint hajkondícionáló és bőrvédő hatású összetevő.  A Paula Begoun szerint nem készült még olyan kutatás, mely bizonyította voltna, hogy a joghurt helyileg használva hatásos lenne a bőrön, viszont a fogyasztása negatívan befolyásolhatja az atópiás dermatitiszban szenvedők bőrét.