Kecsketejfürdő

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. május 3.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szappanok

A kecsketej kitűnő forrása az alfa-hydroxy-acid savnak (AHA sav). A tejsav lágyan hámlasztja a bőr felső rétegét, így segíti a friss és egyenletesebb bőr képződését. Gyengéden távolítja el az elhalt hámréteget. A kecsketejes szappanok használata ajánlott érzékeny bőrre, száraz bőrre, ekcémás bőrre illetve pattanásos, aknés bőrűeknek. A joghurt helyreállítja a bőr savköpenyét, nyugtató, tisztító hatású. A levendula javítja az aknés, szeboreás bőr állapotát, nyugtatja az ekcémát, és a bőrviszketést.

A kecsketejes szappan hidratálja, táplálja és puhává varázsolja a bőrt. Lúgos kémhatásának köszönhetően visszaállítja a bőr normál PH értékét. Tartalmaz aminosavakat, Q10 koenzimet, A-, D-, B2-, B12-vitaminokat, valamint mikroelemeket: kalciumot, foszfort, magnéziumot és cinket, ezenkívül több mint 70 féle - könnyen felszívódó - telítetlen zsírsavat.

Kiszerelés: 100 g

dorqaap

2016. október 23.

Egyáltalán nem habzott, alig lehetett kicsikarni belőle valamit, a levendulaillat nagyon gyorsan eltűnt. Nem fogom újravenni, nem győzött meg. Lehet, hogy ez a kecsketej dolog nem való nekem, párat próbáltam, de nem érzem, hogy extra jó hatása lenne a bőrömön. Sajnos megváltam tőle mielőtt elhasználtam volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 23.

marinababa92

2013. december 1.

nem habzik, viszont jó szappan ettől függetlenül, és egy recept alapján folyékonyat (is) készítettem belőle, az is teljesen bevált

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 1.

PaperMama

2013. augusztus 25.

2013.aug.25: Arcot már nem mosok vele, csak a testemet, de változatlanul a kecsketejes szappanok nagy rajongója vagyok és jónak tartom ezt a terméket is. Ez alatt az egy év alatt, mióta az első véleményt írtam, elég sok szappant kipróbáltam, de ez (és még a Fuszekli-Tex márka kecsketejsavós szappanja) az amihez visszatértem és bármikor vissza is térnék még.

2012.aug.2: Arcomat, testemet ezzel mosom, és nagyon szeretem:) Engem nem szárított egyáltalán. Illata nem erős, kellemes levendulás. Nem habzik túlságosan, de engem ez nem zavar abszolút, kicsit több időt vesz igénybe a zuhanyzás dehát annyi baj legyen. Úgy érzem, szépen ápolja a bőröm, a hátamról eltűntek a kis piros pöttyöcskék. Zárt szappantartóban tárolom, így nem "esett össze" a felére, ahogy sok ilyen szappannál olvastam, nem párolgott el. Legközelebb a kecsketejsavós változatát is ki fogom próbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 25.

cserryy

2012. december 27.

Nagyon szárította a bőröm a kezemen és a testemen is. Az illatát meg túl erősnek éreztem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 27.

Emulgeálószerek: Sodium Palmate, Sodium Olivate
Tisztítószerek: Sodium Palmate, Sodium Olivate
Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Nem szabványos INCI név, az összetevő nem található sem a CosIng sem pedig az EWG adatbázisában. A Sanoll oldala szerint elszappanosított napraforgómag-olaj: nátronlúggal hagyományos eljárással hiegen szappanosított anyag.

Joghurt. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint hajkondícionáló és bőrvédő hatású összetevő.  A Paula Begoun szerint nem készült még olyan kutatás, mely bizonyította voltna, hogy a joghurt helyileg használva hatásos lenne a bőrön, viszont a fogyasztása negatívan befolyásolhatja az atópiás dermatitiszban szenvedők bőrét.

További info az összetevőről a KM-blogon >>