Kecsketejfürdő

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. április 28.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szappanok

A kecsketej kitűnő forrása az alfa-hydroxy-acid savnak (AHA sav). A tejsav lágyan hámlasztja a bőr felső rétegét, így segíti a friss és egyenletesebb bőr képződését. Gyengéden távolítja el az elhalt hámréteget. A kecsketejes szappanok használata ajánlott érzékeny bőrre, száraz bőrre, ekcémás bőrre illetve pattanásos, aknés bőrűeknek. A körömvirág gyulladásgátló, hámosító és elősegíti a sejtmegújulást és a sebgyógyulást.

A kecsketejes szappan hidratálja, táplálja és puhává varázsolja a bőrt. Lúgos kémhatásának köszönhetően visszaállítja a bőr normál PH értékét. Tartalmaz aminosavakat, Q10 koenzimet, A-, D-, B2-, B12-vitaminokat, valamint mikroelemeket: kalciumot, foszfort, magnéziumot és cinket, ezenkívül több mint 70 féle - könnyen felszívódó - telítetlen zsírsavat.

Kiszerelés: 100 g

Emily

2013. június 4.

A joghurtos változata arctisztításra nekem nagyon bevált, szép tiszta, egészséges volt tőle az arcbőröm. Legutóbb sajnos joghurtosat nem kaptam, gondoltam a körömvirággal nem tudok tévedni, ez jött velem haza. Sajnos. Ez a változat nekem nem vált be. A másikkal ellentétben ez szárít. Nem vészesen, de azt a tökéletességet nem tudja mint a másik fajta.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. június 4.

mstindigo

2012. december 5.

Sajnos nekem nem vált be. Teljesen illatmente szappan, körömvirággal, gondoltam, az érzékeny bőrömnek pont ez való, gondoltam, akár arcmosónak is jó. Sajnos egyáltalán nem habzik, illata ugye nincs, és nem volt jó a bőrömnek, Egy hét használat után elkezdett kipirosodni foltokban a belső karom, de általánosságban is nagyon szárít engem. Már volt ilyen szappantól, lehet, hogy ez nekem túl lúgos? A használata abbahagyásával a gond is megszűnt.Szeretnék magyar terméket venni, de most megveszem megint a francia natúrszappanom.... A párom se igazán szereti, zavarja, hogy nem habzik, és nincs illata, bár az ő bőrét nem bántja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 5.

Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract
Hidratálók: Serum Lactis

Nem szabványos INCI név, az összetevő nem található sem a CosIng sem pedig az EWG adatbázisában. A Sanoll oldala szerint elszappanosított napraforgómag-olaj: nátronlúggal hagyományos eljárással hiegen szappanosított anyag.

Savó, aludttej, mely a sajtgyártás folyamatának mellékterméke. Paula Begoun szerint szájon át bevéve a savó kiváló antioxidáns, de nem tudni, hogy ezt a tulajdonságát a kozmetikumokban is megőrzi-e. Valószínűleg a tejsavó leginkább, mint vízmegkötő, hidratáló anyag szolgál a kozmetikumokban.