Khadi

Ár:   2840 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 29.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Samponok

Természetes hajtisztító, gyógynövények, gyümölcsök és virágok egyedülálló kombinációjával. A különleges összetevők hozzájárulnak a haj és a fejbőr tisztán tartásához, elősegítik a haj növekedését, megelőzik a gyulladásos problémák és a korpásodás kialakulását. Nem károsítja a fejbőr természetes egyensúlyát, ideális érzékeny bőrűeknek és alkalmas azok számára, akik allergiásak a samponokban és szappanokban található vegyi anyagokra. Alkalmas kisbabák fejbőrének tisztántartásához, fertőzések megelőzéséhez. Nem habzik, kíméletesen, mégis alaposan tisztít. Használat: a haj hosszától függően 1-2 evőkanál port keverjen el forró vízzel, hogy közepes sűrűségű pasztát kapjon. Miután kihűlt vigye fel a pépet nedves hajra, és a fejbőrre. Hagyja hatni 10-15 percig, majd alaposan öblítse le tiszta vízzel. 30 perces hatóidővel fokozható a jótékony hatás. Ayurvédikus felhasználás: 2 evőkanál port forraljon 2 csésze vízben, főzze 10 percig. Hagyja állni egy éjszakán át, másnap szűrje le, és használja a főzetet a haj gyengéd tisztításához.

Nem tartalmaz szintetikus illatanyagokat, tartósítószereket.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

AnnniPanni

2020. március 19.

Nekem bevált!
Már egy ideje próbálkozok a vegyszermentes hajmosással, sajnos nem sok sikerrel. Nem igazán emlékszem, hogy hol találtam rá erre, de nagy örülök neki. Az első két alkalommal nem volt igazi sikerélményem, mert koszos maradt a töve, pedig igyekeztem mindent a leírás szerint csinálni, majd pihentettem egy hétig a dolgot. Szerencsére bíztam a pozitív véleményekben és újra próbáltam, most más technikával. Nem vizeztem be teljesen a hajam, ahogy a leírás írja, hanem csak langyos vizet fújtam rá, éppen hogy nedves legyen. Ezután felcsatoltam a hajam és tarkótól indulva bekentem a masszával a hajtövet és a fejbőrt. A kevés maradékot pedig elhasználtam a haj hosszára. Ezután jól átdörzsöltem mindenhol a fejbőröm és a töveket. Felcsatolva- zacskó alatt- fél órát hagytam hatni, majd irány a zuhany. Tény,hogy rettentő nehéz kimosni az apró szemcséket, de csak kitartás kell hozzá. A végeredményen nagyon meglepődtem. Selymes, teljesen tiszta lett a hajam. A hajvégeim nem voltak kemények és szárazak, mint a rendes sampon esetében. Nekem már ez megéri a sok pepecselést. Másrészt nem szennyezem a környezetem, ami nekem fontos szempont.
Negatívuma, hogy ahol én vettem , igen borsos volt az ára, úgyhogy igyekszem máshonnan beszerezni olcsóbban. Mindenképp újravevős , csak ezt használós! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 19.

Nekem bevált!

rekeszke

2017. november 13.

Elsőre nem jött be, ezért is tettem fel ide. De szerencsére senki nem akarta megvenni, ezért adtam neki még egy esélyt.:D Az illatával és a macerás használatával még mindig nem vagyok kiegyezve, de a hatása elképesztő. Ezzel bírja legtovább a hajam, 2 nappal is kitolta a hajmosást.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 13.

hetpettyes

2015. március 4.

Sajnos erről a klassz porról még nincs véleményem, de hamarosan lesz :) Azonban, aki a hajbalzsamot hiányolja: ecet :D Ne ijedjetek meg, nem lesz büdös a haj, hanem szép csillogó, friss illatú és könnyen fésülhető. Anyu mondta, hogy gyerekkorában ecet volt hajmosás után. Ecetet vízbe keverni és azzal öblíteni a hajat. Nekem nagyon bejött... (azért itt írom, mert Myrkky írta, hogy nem használt hajbalzsamot, de lehet, hogy van akinek kellene és csak itt olvas)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. március 4.

Myrkky

2014. március 4.

Kb. két evőkanálnyit kevertem össze forró vízzel, vagy öt perc után fel is használtam. Vizes hajra, leginkább a fejbőrömbe masszíroztam, de a lecsorgó többlet a hajam alsó régiójára is rákerült. Nagyon különleges, fűszeres illata van. Magam sem hittem, hogy ennyire jól tisztít! Igen zsíros hajra használtam, és tökéletesen tisztította. Fél órát hagytam fent, aztán mostam le, ami kicsit nehéz volt, mert valóban nehezen jöttek ki a kis részecskék. A hajam hennázott, és az alja igen megviselt, töredezett. Ez után nem használtam hajbalzsamot, csak kevés hajvégápoló olajat, mégis tökéletesen hidratált lett a hajam, és nagyon csillogó, könnyű! Míg fent volt a massza, éreztem, amint megnyugtatja a viszkető fejbőrömet, bár estére ismét viszketett, de aztán másnapra el is múlt.. Lehet, hogy nem csodaszer, de azt hiszem én újra fogom venni, ha elfogy, hétvégi hajmosáshoz tökéletes. (-:
Sajnos a tetejét igen nehéz levenni, pl. kanálnyéllel alányúlva lehet próbálkozni, viszont való igaz, hogy hermetikusan zár.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 4.

thefirstkiss

2013. április 3.

Erős az illata, a darabkákat nehezen lehet kiöblíteni, de jól tisztít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 3.

Erős az illata, a darabkákat nehezen lehet kiöblíteni, de jól tisztít.

Hidratálók: Hibiscus Rosa-Sinensis Flower Extract

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.

A görögszéna magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és illatanyag. Paula Begoun szerint magas coumarin tartalma miatt az összetevő magas koncentrációban allergizálhatja a bőrt.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.