Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2014. augusztus 1.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

Természetes, meleg fekete színt eredményez. Ősz, szőke és szőkített haj esetében a közvetlen festés kerülendő, előfordulhat, hogy a festés eredménye elégtelen lesz. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

Bellita

2019. január 28.

1 x használtam ezt a terméket, gondoltam kipróbálom milyen fekete hajszínnel büszkélkedni, nos, a végeredmény valóban fekete lett én adtam hozzá sót is, mert hogy egyik oldalon azt olvastam, hogy ezzel sokkal tartósabbá lehet tenni, igazuk volt. 4.hónap után egyik kolléganőm megjegyezte, hogy most festettem be a hajamat? :) Nem. Már 4. hónapja nem volt akkor befestve a hajam se khadival, se hennával. Még is olyannak tűnt mint aki újra festette a haját.
Fontos megjegyeznem, hogy nekem előtte be volt már hennázva a hajam, így az indigó ezért is foghatta be szép feketére a hajamat. Viszont annak ellenére, hogy nagyon folyós állagra kevertem ki, és csak 2 órát hagytam rajta, elég sokáig tartott a fekete szín :).
Ha újra feketét szeretnék akkor ezt a terméket használnám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

Ha újra feketét szeretnék akkor ezt a terméket használnám.

Catn0va

2016. október 16.

El van írva az ára, gondolom sokaknak feltűnt. Ennyit sosem adtam volna érte. De még azt a 2-3000 Forint körüli összeget is sajnálom rá, így utólag visszatekintve. Egy éve volt, hogy kipróbáltam.
Betartottam az előírásokat, azonban egyáltalán nem lettem tőle fekete vagy "arra hajazó" hajszínű. Jóindulattal sötétbarnának tudnám azt az árnyalatot nevezni, amit anno sikerült ezzel a henna alapú festékkel elérni. Bár a Lush hennáiból csak a Caca Rouge-t és a Caca Marron-t próbáltam, sajnos a Caca Noir-t nem, de azok sokkal többet értek ennél olyan szempontból, hogy azokkal mindig sikerült pont azt a hajszínt kapnom, amilyet akkor éppen szerettem volna. Igaz, hogy nehéz növényi alapú festékkel fekete hajszínt kapni, de amilyen az én hajam színe lett ettől a terméktől, az meg sem közelítette a sötét árnyalatok valamelyikét. Azért volt nagy csalódás, mert az interneten rengetegen dicsérték ezt a fekete festéket. Ilyen esetek elkerülése végett szoktam mindig a megérzéseimre hagyatkozni. :)
Sosem veszem újra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 16.

Sosem veszem újra.

Elyana

2016. április 23.

Nem bánom, hogy nem lettem tőle fekete, de...az egész hajkoronám csak sötétbarna lett. Mindent betartottam, külön a sötét haj indigós festésére vonatkozóan, és nem először hennázok/indigózok, de ez sajnos mind a sérülésmentes töveken, mind a hosszán sötétbarna lett. Legalább 8 órán át fenn is volt, és míg fenn volt, teljesen úgy tűnt, hogy feketére fogja be a hajam.
Mint mondom, végül jobb is, hogy nem lettem fekete, és mivel a henna jó tulajdonságainak hátulütője, hogy mindenkinek más lehet hajtól függően (főleg egy előre kevert henna-indigó festék) nem panaszkodhatok..de ha valaki tuti fekete eredményt akar, szerintem inkább menjen a két lépéses úton.
Azért a hajam állapotán javított, de nem tudom jobbra pontozni a fentebb említett dolgok miatt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 23.

juditkaa70

2016. március 12.

Régebben vásároltam kipróbálás,és kíváncsiságból. Sajnos nekem nem jött be! Az ősz hajszálam zöld színű lett,igen jól "halljátok" zöld! Amikor ezt megláttam,repült is azonnal a kukába a doboz festék! Na,de ilyet?!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 12.

k80zsuzsi

2015. augusztus 18.

először kétlépéses festést csináltam, mint már a henna & amla pornál leírtam felesleges volt, hisz az állítólag garantáltan befedi az ősz hajszálakat-hoz képest egyáltalán nem fogja be a hajam. mindent betartottam 3 óra hatóidő is megvolt, második lépésben felkentem ezt is (elötte a sötétbarnát próbáltam nem sok sikerrel) szóval félve mostam le, de úgy tűnik ez már valamelyest megfogja. feketétől ugyan távol van de egy szép középbarnát produkál a fejemen. kicsit béna, hogy samponnal nem lehet 48 órát hajat mosni, ugyanis addig az indigó mindent összefog, a kezem a nyakam a párnám stb, de utána oké. amúgy a hajam szereti, attól eltekintve, hogy a színe nem tökéletes

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 18.

ceanne

2015. július 28.

Mikor hennázok, mindig szitkozódom, hogy soha többet, undok macera, sokáig tart, béna vagyok, mindenhol csöpögök stb... de mikor lemosom a trutyit már érzem is, hogy nem bántam meg! :)
A Khadi sötétbarna volt nekem az első váltás a vegyi hajfestékről. Erősen őszülő fiatal vagyok, olyan 80%-ban voltam vele megelégedve, mondva, pont annyit nem takar el, ami még épp nem zavar (a kétlépéseshez én türelmetlen vagyok, nem bírok annyit egy helyben lenni :D ).
Szóval a sötétbarna nekem világos volt, így most jól összekevertem a feketével, és BEFEDTE az összeset, a színét meg ihi-máhá-dohom! :) Végre olyan, amilyet akartam! Szuperség, pihipuha, meg minden, ami kell :) Kíváncsi vagyok, hogyan kopik. Egyelőre csillagos ötös!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 28.

Drakna

2015. április 28.

Sajna nálam 2*, növényi hajfestésben nem vagyok kezdő, és nagyon sok jót hallottam a Khadi-ról. Nekem viszont szinte semmit nem fogott a hajamon, pedig minden be volt tartva, még a lenőtt henna réteget sem fogta be rendesen és a saját gesztenyebarna hajamnak a lenövésnél valami érdekes barnás színt adott (napon látni csupán). Nagyon nagyot csalódtam :/ Viszont az állaga nagyon jó, konnyű kikeverni is felvinni, illetve sampon nélkü is kimosható és a hajam puha és fényes lett tőle, legalább valami.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 28.

whisper

2015. február 24.

Az egyik legjobb indigó szerintem :) Nekem teljesen bevált. Vegyi festès után sima indiai boltban vásárolt hennával kezdtem majd megvettem a sötètbarnát,ami szèpen befogta a hajam majd az indigót is kipróbáltam azóta ezt használom :) a hajam puha,ès nagyon fènyes lett ès szèpen be is dúsúlt azóta amióta elkezdtem használni :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 24.

Prnr

2014. december 2.

Egy ideje már hennával és indigóval festem a hajam, általában a Khadit szoktam választani. Az igaz, hogy maszatolós munka, de szerintem megéri, a vegyi hajfestékek nem tettek annak idején túl jót a hajamnak. Viszont azt figyelembe kell venni, hogy olyan színeket nem is lehet ezekkel a natúr verziókkal elérni, nekem például még olyan igazán sötét szép fekete hajszínt egy indigó sem produkált, mint amilyet szerettem volna. Szóval ettől a feketétől is az én hajam csak sötétbarna lett, mondjuk ez az árnyalat sem rossz, de az eredeti hajszínem is hasonló. :) Összességében azt mondom, hogy elégedett vagyok a Khadival, és másnak is ajánlom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 2.

Szandra24

2013. december 20.

Sziasztok! 1 hónappal ezelőtt használtam a Khadi-t, azelőtt már festettem a hajam kétszer hennával. Nos nekem semmit nem változtatott a hajam színén, ami egyébként barna. A henna por számomra nagyon büdös volt és hiába mostam ki felkenés után alaposan, a hajamban benne maradt és össze is ragadt. Szóval ez nekem nem jött be. Pedig igyekeztem mindent betartani (a víz hőfoka, hatóidő, melegen tartás stb.) Viszont azt nagyon szeretném tudni, hogy meddig kell várnom amíg befesthetem vegyi festékkel? Mivel a hajam színén a henna semmit nem változtatott azt se tudom mikor kopik ki!? Ha valaki tud segíteni az jó lenne, mert olyat is olvastam, hogyha hamar megyünk rá a hennázott hajra vegyi festékkel, akkor akár le is éghet, azt meg ugye nagyon nem akarom! Köszönöm előre is!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 20.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.