Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hatóidőtől függően a hajat mogyoróbarnára, illetve sötétebb barnára festi. Akár az ősz hajat is egyetlen festés során befedi. A legtöbb felhasználó közvetlenül az ősz, vagy részben ősz hajra alkalmazza ezt a színt.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

ildyy

2020. december 28.

Nagyon szép, meleg árnyalatot ad a hajnak, és nem csak színezi a hajat, hanem javítja is a szerkezetét. Göndör hajammal is kompatibilis, közvetlenül a festés után a szerkezet nem a legszebb, de a második mostától pedig pont, hogy javul. Felkenéskor undorító széna szaga van, mely még jó pár mosásig velünk marad - de megéri kibírni, mert a szín kárpótol. Természetes a végeredmény, és tartós. Az ősz hajszálakat is szépen fedi, tőfestéssel elég utókompenzálni, ha lenőne. Több árnyalatot próbáltam, nekem ez jött be a legjobban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 28.

wd1102

2020. július 5.

Frissítés: Kipróbáltam a világosbarna árnyalatot is. 1-2 árnyalattal valóban világosabb lett, viszont kapott egy fura, sárgás fényt tőle a hajam, ami főleg lámpafénynél látszik. Napfényben így fest: http://kepkezelo.com/images/8srnouf2sbnbhdckignn.jpg
Viszonyításképp a mogyoróbarna (kb. 4 hónapos festéssel): http://kepkezelo.com/images/1fqh3o3essuv8a1r42mi.jpg

---

A már fellelhető ősz hajszálaim miatt választottam ezt az árnyalatot, hogy ne kelljen 2 lépcsős festés. Nem bántam meg, az eredeti, nagyon sötét barna hajamat meleg árnyalatúvá tette, az ősz szálakat pedig rézvörösre színezi. Egyszeri festéssel tehát nem lesz homogén, de akit ez zavar, az 1-2 napon belül fesse be újra, és akkor szép barna lesz az ősz-vörös is (bár a kétlépcsős festéshez érdemes első körben vöröset választani, és csak másodiknak ezt a színt, az egyenletesebb végeredmény érdekében).

Az alkalmazása szerintem nem bonyolult, 50°C-os vízben keverem, ecsettel felviszem. Hátul kicsit bénázok kistükörrel, vagy ha férjem kéznél van, őt kérem meg. Legutóbb kicsit hígra sikerült, folyt is rendesen 10 perc után, de én már rég beáldoztam a festésre egy törcsit, úgyhogy ez nem igazán okoz poblémát. De persze jobb kicsit sűrűbbre hagyni, tejföl jellegűre, mert 1 óra elteltével már az is folyni szokott (én általában 2 órát hagyom fent az ősz szálak miatt). A szaga, mint a sóskának, az első hajmosásig a hajam is árasztja, valamint 3-4 hajmosásig engedi a színét, de ennyi kellemetlenséget részemről bőven megér az, hogy nem használok kemikáliát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 5.

---

NikoS

2020. január 20.

Próbálgattam is többször a hennával való festést, mert nem szerettem volna vegyivel nekiesni a hajamnak. De sajnos nekem ereszti a színét minden mosásnál. :( lehet nekem a vékony hajamra nem az igazi. Ráadásul lassan 31 fele elkezdtem őszülni, pár szál fellelhető :D de ledobta kb 2-3hét után a hennát. Megpróbálkozok a vegyivel, várok pár hónapot és marad a fodrász.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 20.

Purnima

2019. december 30.

1 év eredménytelen keresgélés, és elrontott szín után végre megtaláltam a tökéletes hajfestéket. Tesztelem már sok mindent: Kevin Murphy, Organic way, Alfaparf ammóniamentes, de egyik sem volt valami miatt az igazi.

Amiről indultam: középbarna, kb 40%-osan őszülő, vastagszálú, hullamos haj, 1 éve a fent említett festékkel festve. Vártam 2 hónapot mire kipróbáltam a Khadit, nem hőmérőztem, buborékok alapján lőttem be a hőmérsékletet, 2 órát rajta hagytam és tökéletes lett. 2 nap múlva sima kókuszolajat kentem rá, és még tökéletesebb lett. Az őszeket szőkésre fogta be így elsőre, de pont ez tetszik benne, hogy természetes az összhatás. Pici vöröses fénye van, viszont nekem alapból is ilyen a hajam+az előző vegyifesték is mellé lett lőve és túl vörös és világos lett a mogyoróbarna. A Khadi ezt a lenövést is szépen korrigálta. Részemről csillagos 5-ös. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 30.

Bettiiyy

2019. december 3.

Talán a Khadi honlapján olvastam, hogy ez az egyetlen szín, amitől nem lesz látható a vörös ragyogás a hajban, ezért döntöttem e mellett. (Több mint tíz évig használtam sima hennát, ezért valami másra is vágytam már, meg a bőrömhöz is jobban illik ez. :) )
Nagyon szépen befogta a hajamat, az ősz hajszálaimat is nagyon jól lefedte, egyáltalán nem látszanak, még csak ki sem lógnak a sorból. A többi színnél, vagy csak sima hennánál úgy vettem észre, hogy az ősz hajszálak kapnak egy ilyen nagyon gyönyörű, ragyogó vörös árnyalatot, ami a pigmentált hajon viszont nem látszik, ezért nagyon kilógnak egy őszülő hajon a sorból a behennázott szálak. Na, ennél tökéletes fedést kaptam, észre sem lehet venni, hol vannak az ősz hajszálaim, szinte ugyanolyan színűk van, mint a többi hajszálnak.
A hajam nagyon szép mogyoró- és csokoládébarna közötti árnylatot vett fel. Még a fodrászom is megdicsérte, hogy ilyen szép színt még nem látott hennázott hajon, és ami ennyire szuperül fed.
Most utoljára kicsit folyékonyabb lett a pépem, és igaz, folyt a fejemen egy kicsit, de szerintem sokkal jobban fedett így, mint mikor sűrűbbre hagyom. Vagy csak a mostani festésre érett be úgy igazán a szín.
Nekem egy doboz, két használatra elég, de a hajam a vállamig ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 3.

Nekem egy doboz, két használatra elég, de a hajam a vállamig ér.

eddiethestray

2019. szeptember 22.

Ő a harmadik kipróbált Khadi henna árnyalatom, de megmaradok nála! :) Az eredeti hajszínemnek ad egy kis mogyoró árnyalatot, az ősz hajszálaimat pedig kicsit világosabbra festi, de simán elvegyül a hajam többi része közt. Nagyon nagyon szeretem, maradok nála ^^ 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 22.

csipetkek

2019. szeptember 13.

Középbarna hajam van, halántékomnál és két oldalt már elkezdtem sajnos őszülni. Nyáron a festéket elég jól kiszívta a nap és egy erőteljesen vöröses barna árnyatattal kezdtem a hennás próbálkozást.. Évekig festettem Dm-es hajfestékekkel a hajam, csak sajnos azt vettem észre, hogy egyre gyakrabban kell, és egyre ritkább a hajam. Ekkor váltottam a növényi alapú hajfestékre. Először a Garnier Natural hennájával próbálkoztam. Müllerben lehet csak kapni. Közép natur barnát vettem. Szerettem volna kikerülni a további vörösödést. Az ég világon semmit, de semmit sem változatott. Aztán vettem a Khadi mogyoróbarnáját. Mindent úgy csináltam, ahogy a papíron van. Ma van a 2. napja és brutálisan elégedett vagyok! Gyönyörű mogyoróbarna hajam lett, az ősz hajszálakat kicsit világosabban, de befedte. Nagyon enyhén van vöröses árnyalata. Ma még beolajozom és kiványcsian várom, hogy meddig lesz tartós. Egy hónap múlva megírom. Hozzáteszem mindegyik fodrász le akart beszélni róla... de ha ez a szín kitart 3 hétig, akkor sosem térek vissza a vegyire. Amúgy 60 percet volt a hajamon. Szóval még kísérletezni is lehet tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 13.

sammy

2019. augusztus 31.

Az ajánlásuk szerint középszőkével kevertem 1:1 arányban, kb. sötétszőkét szerettem volna. Világosbarna az eredmény, nincs vöröses csillogása és szerencsére olyan zöldes sem, mint az eredeti sötétszőke Khadival.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

hkajuna

2019. június 27.

A festék első használatakor azzal szembesültem, hogy a 100 g-os hajfesték bőven elég lett volna 2 alkalomra is, így negyedévente csupán csak 2 db dobozt kell majd vennem, ami több mint 4 festésre lesz elég. Ráadásul használhatóság szempontjából egyáltalán nem több macera, mintha hagyományos festéket használtam volna. Csupán több időt és picit nagyobb odafigyelést igényel az egész! A régi L'oreal tartós hajszínezőmet nagyon szerettem, társam volt 7 évig, mert nagyon természetes, csodás, hűvös csokoládébarna színt eredményezett, de kb. két hétig.. Aztán napról-napra, ahogy kopott, kezelhetetlen, egyre fakóbb és szárazabb lett a hajam. Az évek során nagyon sokat veszített a rugalmasságából és a vastagságából is, ráadásul eszelősen száraz és göndör is lett az utóbbi időben. Szóval bekellet látnom, hogy váltanom kell, Így esett a választás a Khadi-ra. Most épp itt ülök nagy turbánnal a fejemen és várom az eredményt, mellyel 2 óra múlva fogok majd szembesülni. Letelt a két óra.. A natúr samponos hajmosás eléggé szárazzá tette a hajamat, ami a hajfestés után sem lett jobb. Tiszta száraz volt, csak úgy csikorgott a fésű a hajamon, alig bírtam kibontani. Ez nem tetszett, de nyilván 7 év vegyi festést, szárítgatást, szilikonozást nem lehet egyetlen festéssel helyrehozni. Meg amúgy is idő kell, hogy a hajam regenerálódjon. A festék színétől elsőre nem voltam elájulva mondjuk rögtön rámentem hajszárítóval, ami kissé kivörösítette a barna színt. Azért nem rossz, de nem az eddig megszokott szép hűvös barna. Lemosáskor a festék illata dohánylevél és friss szénára emlékeztetett, szárazon inkább csak száraz szénára.

Frissítés: egy nap elteltével egy picit sötétebb a hajam úgy 1 árnyalattal, kíváncsi vagyok, hogy holnap milyen lesz. A leírás szerint két napig sötétedik. Ezt jó lesz figyelembe vennem a sötétbarnánál. Ugyan is jövő héten újra befestem, de most sötétbarnával.. Letelt a 48 óra és a hajam szép, csillogó gesztenyebarna színű lett, pici vörös beütéssel. Maga a szín nagyon szép, csillogó de nekem nem az igazi, nem áll jól. De a festék minősége, kezelhetősége más hennához képest tökéletes!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 27.

anyyyca

2019. május 3.

Sajnos korán elkezdtem őszülni, viszont a kémiai festékekre rettenetesen allergiás vagyok, a khadival viszont gyönyörű barna a hajam, pont olyan, mint az eredeti hajszínem, és emellett egészséges, erős is. Engem nem zavar, hogy az ősz hajszálakat vörösre festi, így még jobban is tetszik. Én úgy festem, hogy lefőzök pár adag presszó kávét, és abba keverem össze, így nekem nagyon bevált, tartós, gyönyörű színt eredményez. ☺️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 3.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.