Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hatóidőtől függően a hajat mogyoróbarnára, illetve sötétebb barnára festi. Akár az ősz hajat is egyetlen festés során befedi. A legtöbb felhasználó közvetlenül az ősz, vagy részben ősz hajra alkalmazza ezt a színt.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

wd1102

2019. november 7.

A már fellelhető ősz hajszálaim miatt választottam ezt az árnyalatot, hogy ne kelljen 2 lépcsős festés. Nembántam meg, az eredeti, nagyon sötét barna hajamat meleg árnyalatúvá tette, az ősz szálakat pedig rézvörösre színezi. Szóval nem lesz homogén, de nekem tetszik, egyébként is szeretem a vörös hajat, de nekem még sosem volt, mert nem akartam leszívatni (és ezzel tönkretenni). Így viszont ahogy őszülök, úgy leszek szépen lassan vörös :)

Az alkalmazása szerintem nem bonyolult, 50°C-os vízben keverem, ecsettel felviszem. Hátul kicsit bénázok kistükörrel, vagy ha férjem kéznél van, őt kérem meg. Legutóbb kicsit hígra sikerült, folyt is rendesen 10 perc után, de én már rég beáldoztam a festésre egy törcsit, úgyhogy ez nem igazán okoz poblémát. De persze jobb kicsit sűrűbbre hagyni, mert 1 óra elteltével már az is folyni szokott (én általában 2 órát hagyom fent az ősz szálak miatt).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 7.

eddiethestray

2019. szeptember 22.

Ő a harmadik kipróbált Khadi henna árnyalatom, de megmaradok nála! :) Az eredeti hajszínemnek ad egy kis mogyoró árnyalatot, az ősz hajszálaimat pedig kicsit világosabbra festi, de simán elvegyül a hajam többi része közt. Nagyon nagyon szeretem, maradok nála ^^ 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 22.

csipetkek

2019. szeptember 13.

Középbarna hajam van, halántékomnál és két oldalt már elkezdtem sajnos őszülni. Nyáron a festéket elég jól kiszívta a nap és egy erőteljesen vöröses barna árnyatattal kezdtem a hennás próbálkozást.. Évekig festettem Dm-es hajfestékekkel a hajam, csak sajnos azt vettem észre, hogy egyre gyakrabban kell, és egyre ritkább a hajam. Ekkor váltottam a növényi alapú hajfestékre. Először a Garnier Natural hennájával próbálkoztam. Müllerben lehet csak kapni. Közép natur barnát vettem. Szerettem volna kikerülni a további vörösödést. Az ég világon semmit, de semmit sem változatott. Aztán vettem a Khadi mogyoróbarnáját. Mindent úgy csináltam, ahogy a papíron van. Ma van a 2. napja és brutálisan elégedett vagyok! Gyönyörű mogyoróbarna hajam lett, az ősz hajszálakat kicsit világosabban, de befedte. Nagyon enyhén van vöröses árnyalata. Ma még beolajozom és kiványcsian várom, hogy meddig lesz tartós. Egy hónap múlva megírom. Hozzáteszem mindegyik fodrász le akart beszélni róla... de ha ez a szín kitart 3 hétig, akkor sosem térek vissza a vegyire. Amúgy 60 percet volt a hajamon. Szóval még kísérletezni is lehet tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 13.

sammy

2019. augusztus 31.

Az ajánlásuk szerint középszőkével kevertem 1:1 arányban, kb. sötétszőkét szerettem volna. Világosbarna az eredmény, nincs vöröses csillogása és szerencsére olyan zöldes sem, mint az eredeti sötétszőke Khadival.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

hkajuna

2019. június 27.

A festék első használatakor azzal szembesültem, hogy a 100 g-os hajfesték bőven elég lett volna 2 alkalomra is, így negyedévente csupán csak 2 db dobozt kell majd vennem, ami több mint 4 festésre lesz elég. Ráadásul használhatóság szempontjából egyáltalán nem több macera, mintha hagyományos festéket használtam volna. Csupán több időt és picit nagyobb odafigyelést igényel az egész! A régi L'oreal tartós hajszínezőmet nagyon szerettem, társam volt 7 évig, mert nagyon természetes, csodás, hűvös csokoládébarna színt eredményezett, de kb. két hétig.. Aztán napról-napra, ahogy kopott, kezelhetetlen, egyre fakóbb és szárazabb lett a hajam. Az évek során nagyon sokat veszített a rugalmasságából és a vastagságából is, ráadásul eszelősen száraz és göndör is lett az utóbbi időben. Szóval bekellet látnom, hogy váltanom kell, Így esett a választás a Khadi-ra. Most épp itt ülök nagy turbánnal a fejemen és várom az eredményt, mellyel 2 óra múlva fogok majd szembesülni. Letelt a két óra.. A natúr samponos hajmosás eléggé szárazzá tette a hajamat, ami a hajfestés után sem lett jobb. Tiszta száraz volt, csak úgy csikorgott a fésű a hajamon, alig bírtam kibontani. Ez nem tetszett, de nyilván 7 év vegyi festést, szárítgatást, szilikonozást nem lehet egyetlen festéssel helyrehozni. Meg amúgy is idő kell, hogy a hajam regenerálódjon. A festék színétől elsőre nem voltam elájulva mondjuk rögtön rámentem hajszárítóval, ami kissé kivörösítette a barna színt. Azért nem rossz, de nem az eddig megszokott szép hűvös barna. Lemosáskor a festék illata dohánylevél és friss szénára emlékeztetett, szárazon inkább csak száraz szénára.

Frissítés: egy nap elteltével egy picit sötétebb a hajam úgy 1 árnyalattal, kíváncsi vagyok, hogy holnap milyen lesz. A leírás szerint két napig sötétedik. Ezt jó lesz figyelembe vennem a sötétbarnánál. Ugyan is jövő héten újra befestem, de most sötétbarnával.. Letelt a 48 óra és a hajam szép, csillogó gesztenyebarna színű lett, pici vörös beütéssel. Maga a szín nagyon szép, csillogó de nekem nem az igazi, nem áll jól. De a festék minősége, kezelhetősége más hennához képest tökéletes!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 27.

anyyyca

2019. május 3.

Sajnos korán elkezdtem őszülni, viszont a kémiai festékekre rettenetesen allergiás vagyok, a khadival viszont gyönyörű barna a hajam, pont olyan, mint az eredeti hajszínem, és emellett egészséges, erős is. Engem nem zavar, hogy az ősz hajszálakat vörösre festi, így még jobban is tetszik. Én úgy festem, hogy lefőzök pár adag presszó kávét, és abba keverem össze, így nekem nagyon bevált, tartós, gyönyörű színt eredményez. ☺️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 3.

Macsek23

2019. március 9.

Up: 2019.03.08 Lustaságom miatt elkezdtem fodrásznál festetni. Ott tanultam meg, hogy száraz hajra is lehet kenni a hennát, indigót. Tegnap mostam meg, ma kentem rá a lenövésre ÉS jobb lett mintha a fodrász csinálta volna. Sokkal szebb a szine. A végeredmény is pont olyan, amilyet akartam, pedig csak 1 órát volt fent. Vissza a Khadihoz! Pedig utálok pepecselni, brrr. 🤔

Vörös Khadira festettem rá, és nagyon szép színe lett. Először azt hittem nagyon sötét lesz, de nem. Megmaradt a vörös tüzes csillogás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 9.

Amea

2019. február 12.

Sötétbarna hajam van, jó sok, dús, loknis-hullámos, eddig a genetikai lottónyeremény, de csak hogy ne örüljek túlzottan, kaptam mellé korai őszülést, ami miatt állandó festésre vagyok ítélve. Nekem nagyon sok időbe telt, hogy esélyt adjak a hennának, de nem bántam meg.
Elsősorban a saját hajszínem visszavarázsolása volt a cél, főleg az ősz szálak eltüntetése. Ehhez én a kétlépéses módszert választottam, még ha elvileg a mogyoróbarna képes is lenne befedni az ősz szálakat, mert barnát akartam, nem vöröset. A hajam így kapott egy teljes előfestést Khadi vörössel, majd erre került a mogyoróbarna, mindkettő 50 fokos vízzel keverve. Az eredmény nagyon szép, fényes haj, de első körben a módszer dacára is inkább vörös, mint barna színűek lettek az ősz hajszálak. Nem sírok, összességében így is szuper a végeredmény, nagyon természetes, de a következő körben fele mogyoróbarna - fele sötétbarna lesz a keverék.
Maga a festés szerintem nem bonyolultabb, mint a vegyi festés, viszont nagyon sokat segít egy hőmérő és egy magas falú kerámiaedény, ami tartja a hőt.
A csomagban lévő sapka nem gátolja a csöpögést, ha picit hígabb a keverék, akkor nyakszirtnél simán engedi elfolyni a festéket, ezért én nemes egyszerűséggel folpackra cseréltem.
A szénaszag az egyetlen negatívum, de az is elmúlik. Előnyböl bőven több van: nem árt a hajnak; akármilyen gyakorisággal lehet használni, sokkal jobb minőségű és tartósabb, mint az átlag drogériás ‘tartós’ festékek; vastagítja-erősíti a hajszálakat; nem ereszti a színét; kíméli a fejbőrömet, nincs irritáció; és megfizethető.
Engem meggyőzött, marad a Khadi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 12.

Engem meggyőzött, marad a Khadi.

azmir

2018. július 30.

Öt éve használom több-kevesebb rendszerességgel enyhén őszülő középbarna hajamra (először tisztán hennával, majd pár nap múlva Khadival festem), és remeknek tartom így ezt a festéket. Önmagában nekem sajnos nem igazán fogta be a hajamat, bár a Logona krémhajfestékjéhez képest még az is szupernek nevezhető.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 30.

anikoklmn

2018. május 28.

szűk egy éve váltottam hennára, és nem bántam meg. eléggé ősz és elvékonyodott sajnos a hajam már, továbbá mindig hajhullással küszködtem. a henna használatával érezhető volt a változás. a hajfestések után nem volt viszkető fejbőr, kisebesedett részek. nekem szép vörösesbarna színt ad. az illatát festéskor meg kell szokni, szerintem nem olyan vészes, hiszen inkább legyen két napig széna illat mint, hogy kihulljon szépen lassan az összes. nekem hatóidőnek kell a 3 óra és előírás szerint kimosott hajra viszem fel, majd a hatóidő után csak vízzel öblítem. 2 napig olyan száraz érzetű a haj, mialatt kifejti a valódi színét a henna, majd miután kimosom samponnal és a vitalizáló olajával ápolom, gyönyörűvé válik. jó szívvel ajánlom mindenkinek. én már biztos nem váltok át vegyire.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 28.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.