Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hatóidőtől függően a hajat barnára, illetve sötétbarna színűre festi. Ősz, szőke és szőkített haj esetében előfordulhat, hogy a közvetlen festés nem hozza meg a várt eredményt. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu
Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

hkajuna

2020. szeptember 20.

Három nappal az első mogyoróbarnás Khadi kísérletezésem után, ma befestettem sötétbarnával a hajamat és milyen jól tettem! Mert a végeredmény egy csodás, enyhén vöröses fényű, sötét csokoládébarna hajszín lett. Az első mogyoróbarnás festés 4,5 héttel a vegyi festés után, nem hozott nálam átütő sikert, már csak azért sem mert a szín, amit kaptam (vöröses gesztenyebarna) ugyan csodás volt, de nem illett az én bőrszínemhez. Viszont ez az újabb festés, olyan szépen és egyenletesen befedte mindenhol a hajamat, különös tekintettel a hajtöveknél, amit az előző festésnél nem tapasztaltam, hogy csuhaj! Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel! Mondjuk beletettem némi csavart a Khadi oldalán leírt háromlépéses folyamatba, vagy is a mosás natur samponnal és a hajfestést követően, befújtam a hajam a natur Urtekram nordic berries hajkondícionáló spray-ével, hogy valamennyire visszapuhítsam és ez által könnyebben kifésülhetővé tegyem a száraz hajam. Remélem ez a kis csalás, nem fogja negatívan befolyásolni az elkövetkező 48 órát, melyben elvileg tovább oxidálódik és ez által sötétedik a hajam színe. Egyébként már most érződik, hogy jobb minőségű és egészségesebb! Lágyabb esésű és természetesebb göndör. Nem olyan eszelős, száraz vacak, amilyen az utóbbi időben volt!

Update: 2020.02.27. Az első szárnypróbálgatás óta lassan egy éve használom már a Khadit és bevallom, amíg nem nőtt le a vegyileg kezelt rész a hajamon, sokszor gondoltam, hogy rossz döntés volt erre áttérni. Mivel a roncsolt részeken a hajam a festés után nem sokkal mindig fáradt, kopottas vöröses árnyalatú, ami a mosások után egyre jobban és jobban előtűnt. Elég ápolatlan hatást keltett. Így egy ideig volt, hogy hetente festettem a hajam, hogy elkerüljem ezt a bosszantó összhatást. De mivel nem adtam fel és kitartottam, mára teljesen lenőtt a vegyi rész és a hajamat elég csak 4-5 hetente festeni az őszhajszálak miatt, de a színe az egész hónapban szép egységes barna. Bátran mondhatom, hogy ez a növényi hajfesték teljesen rendbe hozta a hajamat! Erős, hihetetlenül fényes és természetes, puha hajam lett. Mindig olyan színe van, mintha a saját hajszínem lenne. Mondjuk az is igaz, hogy az eredeti sem áll messze ettől a mostani csokoládé árnyalattól. Mivel mindenképp egy mély barna árnyalatot szerettem volna a hajamon látni, ezért kipróbáltam a fekete árnyalatot, ami totális kiütéssel nyert! Ugyan a hajam az első mosásig éjfekete, a mosás után szép sötét csillogó csokoládébarna lesz, rezes vagy vörös árnyalat nélkül!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 20.

eddiethestray

2020. július 13.

A 100% henna előfestés után a sötétbarnához nyúltam, és milyen jól tettem :)) A kese vörösesbarna hajamat nagyon gyönyörű egyenletes sötétbarnára festette be, sehol egy folt! Az ősz hajszálaim néhány helyen világosbarnák maradtak, de nem üt el vészesen a sötétbarnától, erre majd valamit még ki kell találnom, ezért sajnos le kell vonnom egy pontot. Ennek ellenére mindenképp maradok a hennánál, nem is értem, ilyen csodás festék mellett egyáltalán miért van szükség vegyi hajfestékekre..

update: Az ősz hajszálaimat is csak annyira fogja meg, mintha csinálnék előfestést és arra kenném a sötétbarnát, szóval ez jó hír, mert nem kell duplán bohóckodnom vele :)

update 2: Iszonyatosan hamar kopik, mintha semmit nem kentem volna fel, pedig 2 dobozt elhasználtam.. Sajnos árnyalatot és márkát kellett váltanom emiatt :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 13.

BeesWorld

2020. június 4.

Legjobb hennafesték, amit használtam. Szépen fed, keverni szoktam feketével, ha sötétebbet szeretnék. Ajánlom mindenkinek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 4.

imcsi

2019. szeptember 28.

SZEMÖLDÖKÖSÖK! Csak szólok, hogy ez egy nagyon jó természetes alternatívája a kémiai tartós szemöldökfestékeknek! Nekem azoktól nagyon durván hullott az amúgy is ritka szemöldököm, azt pedig már untam, hogy minden egyes reggel meg kell őket rajzolnom, szóval elkezdtem utánanézni, hogy milyen természetes festéket tudnék használni. Ez a szín tökéletes középbarna hajhoz, nem túl sötét. Ecsettel szoktam felvinni nagyon vastagon, és kb. 1-1.5 órán keresztül hagyom fent. Könnyű vele bánni, a bőrt nem fogja meg, a szemöldökön pedig nekem 1 hét után kezd halványodni a színe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 28.

Bettiiyy

2019. július 5.

Több mint tíz éve hennázok, de eddig mindig csak vörösesbarna volt a hajam. Most gondoltam egy merészet - nagyon gyáva vagyok, ha hajról van szó-, és behennáztam ezzel a sötétbarnával a hajamat. Külön örültem annak, hogy van benne bhringaraj por, ami az egyik kedvenc összetevőm. Gyönyörűen befogta a hajamat, szép, egyenletes, mély sötétbarna színe van. Talán nekem túlságosan is sötét, de lehet, még nem szoktam meg. Az ősz hajszálaimat teljesen befogta, nem is találom őket. Ha nagyon figyelek, onnan tudom, hogy ősz hajszálról van szó, hogy annak más a szerkezete, mint a többinek, a színén egyáltalán nem látszik, ami nagy piros pont.
Ki szeretném próbálni a mogyoróbarnát is, de biztos vagyok benne, hogy újraveszem ezt a sötétbarna verziót. Ha nem most, akkor később, ha kicsit több ősz hajszálam lesz. De az is lehet, maradok ennél. Még nem döntöttem el.

Frissítés: Meg volt az első hajmosás. Előtte - három nap után- beolajoztam a hajamat, ahogy a leírásban mondták. De lehet, rosszul emlékszem, és sampon után kell olajozni? Mindenesetre vagy az indigó utálja az olajat, vagy a tíz év hennázás rétegei az oka, de ledobta a hajam a színt.
Egy leheletnyivel sötétebb vörörsesbarna a színe, mint eredetileg volt. Pedig szép, vörösmentes sötétbarna volt három napig a hajam.
Szerencsére reggeli hajmosásánál nem volt időm balzsamozni, így mikor hazaérek, feldobok a fejemre a doboz másik felét. Hátha.
Reggel nem vettem észre, hogy ledobta a hajam a színt, mert vizes hajjal indultam el dolgozni. :)
Annyira nem vagyok elkeseredve. A hajam hihetetlen puha és fényes, azt pedig lássuk be, elő szokott fordulni a hennánál, hogy több festés kell, mire megkapja az ember lánya az áhított színt, pláne ha már alatta azért több rétegben áll az előző hennázások sora. Semmiképpen nem vonok le pontot, majd egy hónap után a következő festésnél visszatérek.
Most viszont nem fogok olajozni. Csak három-négy nap után kimosom a hajamból. (Nekem tök jól bírja a hajam a hennát, akkor is, ha nem mosom ki. Még lassabban zsírosodik, általában több mint egy hetet simán kibír a fejemen. De hát nem egy rózsa illatú, igaz, engem nem zavar az illata. Onnan tudom, hogy olyankor alvás közben a férjem feltűnően sose ölel olyan szorosan. :D )
Az ősz hajszálaim viszont még mindig nincsenek meg, hiába dobta le a színt a hajam, azokat nagyon jól befedte.

Frissítés 2: Rákentem a fejemre az első doboz második felét is. Igazi fekete színű lett a hajam a vízzel való öblítés után. Három napig hagytam rajta, majd kimostam háromszor samponnal. Most nem olajoztam, és nem is dobta le a színt magáról. Nagyon szép egységes sötétbarna lett a hajam, kissé hamvasabb fénnyel, ahogyan vártam. Nincs benne vöröses árnyalat, és az ősz hajszálaim még mindig láthatatlanok.
Több hajam hullott egy kicsivel, mint szokott a samponnal való hajmosáskor, de ez annyira nem meglepő. Hennázáskor mindig picit több jön ki - gondolom az amúgy is kihullani készülő hajszálak jobban meg vannak terhelve. Ráadásul az én hajam göndör, így csak hírből ismerem a fésűt, ezért minden hajmosáskor kijönnek a gubancba szorult hajszálak, így egyszerűen többnek tűnik a hajvesztés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 5.

Klaudia25

2018. november 24.

Én 2 éve kezdtem el használni, majd újra és újra megpróbálkoztam a kevésbé vegyi festékekkel..... Ez macera, és büdi...
DE! Újra és újra visszatérek hozzá. Nem véletlenül.
Próbáltam a Henna Color színezőt, amitől hullott, és mindemellett gyorsan kopott. Herbatint-től rettenetesen hullott, és száraz, fénytelen lett. Logona, nem fogta be azt a pár darab elől lévő ősz hajszálamat, emellett marha drága (nagyon nagyon mérges voltam, de ezt majd a termék alatt kifejtem).
Aztán az üzletben egy lánnyal összefutottam, csevegtünk a Khadiról. Ő erős instant kávéval keveri ki, és ELŐTTE olajoz, nem utána, mivel az indigó érzékeny az olajozásra.
Szóval, újult erővel megint megvettem :D
Száraz hajba olaj, 1 óra csak úgy szabadon.
Instant kávéból, és majdnem forró vízből méreg erős, korom fekete kávét kevertem. Ezzel kevertem ki a Khadit tejföl sűrűségűre, frissen mosott (szilikon mentes sampon), NEM balzsamozott, nedves hajra felvittem , folpack, melegítő zselé, sapka. Így voltam másfél órát. És ami fontos, sima meleg vízzel öblíttettem, majd egy kevéske szilikon mentes balzsamot raktam rá, amit beledörzsöltem, és már öblíttettem is. Így az apró növényi szemcsék gyorsan kimosódnak, de nem sérül a már megtapadt festék, plusz fésülni, és szárítani is mérföldekkel könnyebb, plusz nem okoz nagy szenvedést megvárni azt az 1-2 napot még rendesen rögzül. Most 3. napos a hajam, és így is szépen besötétedett :)
És ollllyan gyönyörű szép lett, alig hullott ki hajam, és a kávé szagtalanító hatásának köszönhetően teljesen törhetőre redukálódott a széna szag :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 24.

DE! Újra és újra visszatérek hozzá. Nem véletlenül.
Szóval, újult erővel megint megvettem :D
Száraz hajba olaj, 1 óra csak úgy szabadon.

mokkalany

2018. szeptember 29.

Uff, végre valami igazán jó! A vegyi festékektől nálam hajhullás és fejfájás keletkezett, plusz zsírosították az amúgy is könnyen zsírosodó hajamat. A Logona nem fogta be a pár ősz hajszálat és a lenövést, a Lush henna sprőddé tette, a Herbatint pedig rettentően kiszárította a hajamat, és megint hullott. Tényleg csak azért rendeltem egy ilyet, hogy elmondhassam: növényi téren mindent kipróbáltam. Erre úgy néz ki, beválik. Szép színű, erősebb és fényesebb a hajam, nem hullik. PEDIG nem is úgy használtam, ahogy elő van írva, mert dolgozó anyaként nem fér bele nekem ez a prodecúra. (1) Megmosni, de SEMMIT nem tenni rá (ki se tudnám fésülni), (2) rákenni a trutymót, és csak vízzel kimosni (ezt sem tudtam kifésülni, ki is hullott volna a fele), (3) egy egész napig várni, olajat hagyni rajta egy órán át (ez nekem 15 perc alatt úgy bezsírosította, hogy két hajmosással sem jött ki), majd (4) megint megmosni, és végre lehet formázni. Végül csak annyit tettem, hogy megmostam, felszárazon rátettem a pasztát, két órán át rajta hagytam sapkával, törölközővel, majd biosamponnal lemostam, ráraktam az olajat kábé negyed órára, megmostam, és mivel még mindig tocsogott, még egyszer megmostam agyagos samponnal, végül balzsam és formázás. És ÍGY IS tökéletes, legalábbis két héttel később még nem látszanak ősz szálak. Legközelebb csak a töveket festem, ha majd szükség lesz rá. Nagyon tetszik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 29.

llucia

2018. szeptember 22.

Legnagyobb előnye, hogy ezt használva jelentősen csökken a hajhullás. A színeket lehet keverni, nyilván hatóidő, arány és alapszínfüggő a végeredmény, néha kicsit zsákbamacska, de megéri!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

daisydream

2018. február 13.

Most tértem át a természetes hajfestésre, legalábbis a gyakorlatban. Már hónapok óta szemezgettem ezzel a termékkel, de várni akartam 4 hónapot,hogy biztosan befogja a még anno casting creme-el festett hajamat a henna. Ma végre eljött az idő. Mindent a használati utasìtásnak megfelelően csináltam. Pepecs munka volt, nehézkesen ment a krém melegen tartása, de megérte a fáradtságot. Nagyon szép, természetes sötétbarna hajszìnt kaptam, ami a fényben vörösesen csillan meg. Nem kevertem hozzá semmit, bizalmat szavaztam a dobozka tartalmának, hogy azt a szìnt kapom amit ìgért. Másfél órát volt a hajamon, ha ennél tovább tartottam volna rajta, valószìnűleg vörösesebb végeredményt kaptam volna. Öblítés közben alig tudtam megállni, hogy ne nyúljak a samponért, annyira össze volt állva az egész, mintha iszappal tapasztottam volna össze a hajamat Szárìtás és fésülés után azonban nagyon puha és selymes lett. Találtam a neten egy indigó sampont (Phitophilos-Vegetall), valószìnűleg azt használom majd. Összességében tehát nagyon meg vagyok elégedve, kìváncsi leszek a tartósságára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 13.

lynchesque

2018. január 10.

én már hónapok óta csak ezt használom és ez az egyetlen természetes alapú festék ami nem irtja tovább az amúgy is némileg gyér hajam... :) hja és ami fontos, tényleg BARNA nem pedig mindenféle vöröses beütés. az egyetlen észrevétel ami lehet negatív is, hogy egy kicsit kopik, tehát 3-4 hét elteltével látványosan fakóbb. újrafestéskor csak a tövét szoktam bekenni illetve a maradékot áthúzom teljes hajhosszon. csak ajánlani tudom. erősödött a hajam tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 10.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.