Khadi

Ár:   3300 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Letti, Módosítva: 2020. május 20.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajápolás

100% növényi eredetű összetevőt tartalmazó, BDIH által tanúsított termék

Mentes mindenféle kémiai adalékanyagtól, nem tartalmaz semmiféle tartósítószert, illatanyagot, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket. Ammónia- és peroxidmentes, nem tartalmaz P-Phenylenediamint (PPD-t).

Terhes nők, kismamák is bátran használhatják!

A doboz tartalma egy körülbelül vállig érő haj teljes festéséhez minimum egy alkalomra elegendő, tőfestés esetén 3-4 alkalommal felhasználható.

Stenico

2020. június 4.

Minosegben veri az Indiabol ajandekba kapott speci hennaport is. Mülleres sajat markas hennarol tertem at erre, miutan annak egyre silanyabb lett a minosege, gyengebb a fedokepessege. Nagyon finom orulesu por, konnyu eloszlatni, jo vele dolgozni. Az osz hajszalaimat (kb. 30%, de nagyresz elol sajnos) csak tobb festes utan fogja be teljesen, eloszor inkabb repasarga, mint voros. Most mar 3 hetente festem, mert gyorsan no es feltuno a feher lenoves. De meg igy is joval termeszetesebb az osszhatas meg 2 het (jopar hajmosas) utan is, mint regen a vegyi festekekkel. Mindenesetre nalam azon all vagy bukik a tartossaga, hogy milyen sampont hasznalok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 4.

kicsimira

2020. április 24.

A mindenfèle színű, ősztől kezdve a szőkített maradványokat tartalmazó rasztamat akartam kicsit homogènebb színűvè tenni. Első alkalommal barnás vöröses foltosett,de nem adtam fel, azèrt rasztát nehezebb festeni. 3 nap múlva rákentem mèg egy adagot. Tökèletes lett! Gyönyörű termèszetes vörös színe lett. Imádom az illatát! Ragyog a napfènyben! Nem fogta be a fejbőrömet ès tartós! Aki nem idegenkedik a termèszetes dolgoktól csak ajánlani tudom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 24.

Pocok1972

2020. február 13.

Nekem tökéletesen bevált. Pont olyan, mint az eredeti hajszínem volt, sajnos egyre jobban őszülök :( de hát ez van. Nekem mindig vörös volt a hajam, sosem festettem más színre, és nem is szeretném. A normál hajfestékeket újabban nem bírja a fejbőröm, ezért tavaly ősszel ezt választottam. Az ősz hajszálakat tökéletesen befedi, a fodrászomnak voltak fenntartásai, de ő is meglepődve állapította meg, hogy működik, és a színe meg tök olyan, mint az egyik hajfesték, amit kb. 3 éve használtunk, csak sajnos megszüntették. A szaga először furcsa volt, de meg lehet szokni, fodrász után amúgy sem mosok 3-5 napig hajat, szóval ez sem zavaró, ráadásul senki nem mondja meg, hogy hennázva van, annyira természetes, míg a festéknél azért néha nem volt 100% a szín.
Nem fogom lecserélni :) most vettem meg a második dobozt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 13.

Nem fogom lecserélni :) most vettem meg a második dobozt.

LauraNatura

2020. január 26.

Volt pár őszhajszálam,de utálom a hajfestékeket.Elöször hennáztam.Nekem nem csöpögött szerteszéjjel és a fejemről se folyt le,sem a bőrömet nem fogta meg durvan(kiveve a fejem tetején).Szóval nem értem miért mondták hogy bizony maszatos melo.Nem volt.Pedig hosszu hajam van.
Én kávéval es forro vízzel( kb 40fok) kevertem be két csepp edesnarancs illoolajjal.
Szaga megmaradt.
Hajamat befogta.Ma jár le a harmadik nap es megmosom .Színre nekem annyira nem tetszik.nekem mű...azt mondtak meleg színt kapok,hat nekem inkabb ilyen rideg kopott mahagon-lilanak tunik.két órat volt a fejemen.
Aztan vízzel kioblitettem,elobb vodorbe dugtam a fejem ugy mostam ki,hogy be duguljon el a lefolyo.ruhat parnat nem fogta be.puhabb nem lett a hajam.a fejborom ugyan ugy szaraz es viszket.egyenlore hajhullas se lett kevesebb,de majd updatelek.
Ja és prüszkölök es folyik az orrom allergia szeruen,ugyhogy ez nekem nem pálya:D
Szívás.Szaga kb ket nap utan eltunik,pedig hajat se mostam még mert hogy harom nap míg hat a henna..
És tényleg hűt !!
nem vagyok fázos de ket napja kimenni se volt kedvem.
Ezt egy gyogynovenyes kinyvben olvastam h hűtő borogataskent alkalmaztak.Es ezert nyaron ajanlott inkabb:)
Egy kis extra info.
Maga a termék jó és megbízható.
Nekem szembement,de kimostam es kutyabajom.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 26.

Szaga megmaradt.
És tényleg hűt !!
nem vagyok fázos de ket napja kimenni se volt kedvem.
Egy kis extra info.
Maga a termék jó és megbízható.
Nekem szembement,de kimostam es kutyabajom.:)

Bellita

2019. január 28.

Megvagyok elégedve ezzel a khadi hajfestékkel, állagra teljesen jót lehet vele kikeverni és a végeredmény színe is tetszik. Ezzel mintha jobban el tudtam volna érni a vörös hajszínt. Bár én indigót is használtam azelőtt, így az élénkvöröst már nehéz lesz elérni ezzel a termékkel is :) .
Alkalmanként szoktam venni belőle, mert a neha henna nekem jobban bejött, a khaditól nem tapasztaltam azt a dúsabb hatást. Viszont ugyanúgy fényessé és erőteljesebbé teszi a hajamat.
Válltól hosszabb a hajam így nekem 2 doboz elég a khadiból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

Válltól hosszabb a hajam így nekem 2 doboz elég a khadiból.

Zs08

2018. március 28.

Teljesen korrekt kis termék. :) Arra használom, hogy ne legyen sötétebb a hennázott hajam, és teljesen bevált. :)
Friss volt a henna benne, könnyen lehetett dolgozni vele, illatával nekem semmi bajom. :)
Legközelebb én is megpróbálok citromlevet keverni hozzá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 28.

Legközelebb én is megpróbálok citromlevet keverni hozzá.

Mhajni

2017. augusztus 13.

Már tavaly is próbáltam a khadi mogyoróbarna árnyalatát, de elkövettem több hibát is: az előtte vegyivel sötétbarnára festett hajamat aszkorbinsavval több alkalommal kivilágosítottam (használat előtt több hétig, kb hetente végeztem el ezt) valamint a mogyoróbarna khadi indigótartalma miatt az 50 fokos vizet nem igazán sikerült a megfelelő hőmérsékleten tartani festés közben. Így az akkori próba teljesen eredménytelen lett, az aszkorbinsav miatt szépen széttört a hajam a khadi után.
Utána palette lg5 hajfestékkel néhány árnyalattal világosabbra festettem az eredetileg "grafitszürke", tehát senem barna, senem fekete hajamat hónapokig, ami egyébként vékony szálú, gyorsan zsírosodó. A mostani, élénkvörös festés előtt már két hónapja nem festettem semmivel, a szilikonmentességet csak kb két-három hete tartottam be, erre mindenképpen szükséges figyelni, mert sztem ezen áll vagy bukik a festés eredményessége. Nagyon szép élénk vörös lett az eredmény egy órás hatóidővel a korábban festett részen, a lenövést is befogta valamennyire, szóval nincs nagy különbség. A 90 fokos henával könnyebb dolgozni, érdemesebb sűrűbb pépet készíteni, és azt a lehető leghamarabb a hajra kenni. Utána jöhet a folpakk mindenhova jó szorosan, és én még erre ráraktam a csomagban levő zuhanysapkát. Kimosásnál jó sokáig öblítettem langyos vízzel, szépen ki lehetett mosni, bár tényleg rengeteg víz elmegy, de ha nem öblítjük ki, akkor annyi a ruhának és párnahuzatnak az első napokban 😊 Én most már nem festek vegyivel, abszolút megéri az a kis macera, és nekem egy doboz két festésre elég lesz, ha kéthavonta festek, ugyanannyiba kerül, mint a többi hajfesték. Szóval mindent egybevetve nekem nagyon bejött, próbáljátok ki, megéri. Hosszútávú hatásairól később.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 13.

fritz.aniko

2016. október 26.

Alapvetően jó termék, soha nem volt semmi bajom vele.
A henna friss benne, szépen be van fóliázva és könnyebb vele dolgozni, mint a nehással, mert kisebbek a szemcséi.
A műanyag zuhanysapka amit hozzáadnak, teljesen felesleges.
Úgyis bedunsztolom a fejem rendesen alufóliába, törölközőbe és néha egy reklámszatyrot is ráhúzok :D

Minőségben nagyon jó, ár- érték arányban nem olyan jó termék, ezért adok 4 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 26.

Alapvetően jó termék, soha nem volt semmi bajom vele.
A műanyag zuhanysapka amit hozzáadnak, teljesen felesleges.

heliotrop

2014. május 27.

Khadi hennája messzemenően a legjobb ettől szép fényes puha csodás lesz a haj nem gubancolódik nem viszket a fejbőr festés után,én pici citromot szoktam hozzá tenni és úgy még jobb lesz a színe.tőfestésre nálam 5 alkalomra elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 27.

Tvylvis

2014. március 22.

Az első hennás próbálkozásom után (az is Khadi, az amlás/jathropás verzió) ezt próbáltam másodszor, hogy ne sötétedjen jobban a hajam. Sokkal többet nem tudok hozzáfűzni, mint amit annál a terméknél leírtam. Ez a cucc fergetegesen jó. Nem mondom, kicsit macerás a hennázás, de szerintem totál megéri. Egységes, szép vörös lett a hajam, majdnem négy órát hagytam fent az egész hajon. Mondjuk én nem vettem észre nagy különbséget a két Khadis vörös henna között, sem színre, sem használatra, esetleges viszketésre vonatkozóan. Továbbra is dicshimnuszok, maradok ennél a márkánál. Hatalmas ötös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 22.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.