Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Letti, Módosítva: 2012. november 28.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

100% növényi eredetű összetevőt tartlamazó, BDIH által tanúsított termék

Mentes mindenféle kémiai adalékanyagtól, nem tartalmaz semmiféle tartósítószert, illatanyagot, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket. Ammónia- és peroxidmentes, nem tartalmaz P-Phenylenediamint (PPD-t).

Terhes nők, kismamák is bátran használhatják!

A doboz tartalma egy körülbelül vállig érő haj teljes festéséhez minimum egy alkalomra elegendő, tőfestés esetén 3-4 alkalommal felhasználható.

Ginger80

2019. január 19.

Hosszú, hullámos, évek óta szőkített hajam 20 év festegetés után alaposan tönkrement. A fejbőröm már a legkímélőbb hajfestéktől is hónapokra kisebesedett, kiszáradt. Tudtam, hogy többet nem festhetem vegyileg a hajamat. Gondoltam, megbarátkozom az eredeti hajszínemmel, de 5 hónapig bírtam. A hajam akkorra öt-hat centi szürkésbarna, őszülő lenövést produkált, a többi része kisárgult, szalmás állagú volt. Egyszóval vállalhatatlan volt. Beszereztem a khadi világosbarnáját és további növényi festékeket. A hátközépig érő hajamra egy fél doboz khadit, majd további 3-3 dkg hennát és indigót felesben kikevertem. A sima hennát egy óráig 30-40 fokon melengettem a konvektoron sima, bolti citromlével kikeverve. Ehhez öntöttem a khadit és az indigót, pár kanál amlát és kb. 50 fokos vízfürdőben, simára keverve. A hajam tövére és teljes hosszára felvittem, majd zuhanysapkával, sállal betekerve három és fél órán át dunsztoltam. Időnként hajszárítóval felmelegítettem, hogy végig meleg maradjon. Alaposan leöblítettem. Öblítéskor az állaga nem volt olyan nyikorgós, száraz hatású, mint régebben, de azért egy szilikonmentes balzsammal pár percre bekentem. A hajam jelenleg pihe-puha, a színe gyönyörű vörösesbarna, az ősz hajszálak aranyszínt kaptak, mintha melíros lenne. Megmaradtak a hullámok is, sőt, szebbek, mint valaha. A hajszálak mintha kicsit vastagabbak lennének, az egész frizurám dúsabb hatású. Kíváncsi vagyok, oxidálódás során, hogyan változik majd a színe az elkövetkező egy-két napban, majd beszámolok arról is. Soha többet vegyi festék! Nekem ez csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 19.

TheNancy07

2018. október 16.

Évek óta festettem a hajam ezzel a hennával. Vegyesek az érzelmeim, nem igazán tudom eldönteni, hogy jó-e vagy sem. Alapból szürkés barna hajszínem volt, amit unalmasnak találtam , mert olyan "se" szín.
Ami pozitív: ahhoz képest, hogy nem az előírtak szerint kentem magamra, eleinte nagyon tetszett a színe. Vastagabbak lettek a hajszálaim és tényleg brutálisan fényes lett a hajam tőle (visszaverte a napot :D), ha fél évig nem festettem be a hajam, a lenövésem nem látszódott, valahogy szépen összemosódott a "döglött" barna hajammal ez a mogyorós árnyalat.
Ami negatív: minden egyes festésnél egyre sötétedett, és mintha a hajvégeim nem kedvelték volna, mert eléggé szárította és tört a vége. Ezt persze korrigáltam meleg olajos hajpakolásokkal, de valahogy ez mindig probléma volt, hogy kettényíltak a végek.
A harmadik dolog, amit még hozzátennék... meguntam a hennázást, leginkább azért, mert már untam ezt a sötétbe nyúló vörös hajam és féltem, hogy a végén már fekete-vörös leszek. Sajnos arról kevés információt találtam, hogy mi van akkor, ha az ember átvált hennáról vissza vegyi festékekre. Kb. csak annyit olvastam erről, hogy ne hagyd abba a hennázást vagy növeszd le (hátközépig érő hajat lenöveszteni azért nem 1 hét)... A saját hajszínemet szerettem volna visszakapni, az eredeti döglött barnám, így hát 8 hónapig hagytam "kopni", de a sok éves hennázás miatt egy szőkítés zöldre vitte le. :D jee...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 16.

felicitas

2018. szeptember 9.

Nagyon elégedett vagyok vele, és rettentő kiadós. Alapvetően melíros a hajam, de ha megvolt a 3 hónapos lenövés és kezdek átmenni igénytelenbe, ezzel festem. Kevesebb ideig hagyom fent, így nagyon szép színt ad, egységesít. Rém sokáig elég, senki ne sajnálja rá a pénzt, aki emiatt vacillál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 9.

Andi10

2018. augusztus 15.

Gyönyörű színt adó termék. Fontos, hogy a megfelelő hőfokon használjuk. Nekem konkrétan 2-3 hónapig is kitart a színe, és tökéletesen fedi az ősz hajszálakat is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 15.

Coconutty

2018. február 2.

Elégedett vagyok ezzel a hajfestékkel, évek óta használom. 2 órán át hagyom a hajamon, a végeredmény nagyon hasonlít a saját hajszínemre. Az ősz hajszálaimat (szerencsére még kevés van) is jól fedi, ezek festés után világosabbak lesznek, mintha aranybarna melírt kapna. :)
De sajnos van üröm az örömben, már többször is előfordult, hogy festés után fáj tőle a fejem. Állítólag az indigó váltja ki, ami festés közben óhatatlanul belélegezhető... Kezdek elgondolkodni, lehet festéket váltok, csak még nem tudom melyiket. Gondoltam kipróbálom a Herbatint-et, de abban sajnos PPD van.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 2.

natasa

2017. május 28.

Az én hajamon ez az árnyalat nem szép. Sárgásbarnás, nem tetszik. Többször is nekifutottam már, kevertem a mogyoróbarnával, a középszőkével, sehogy nem jön be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 28.

csokibeka

2017. január 13.

Kétszer próbálkoztam vele. Vártam 4 hónapot a vegyi hajfestés után, becsületesen, hőmérőzve használtam. Nekem sajnos nem lett egészségesebb a hajam tőle és vöröses beütése lett a hajamnak, ami nagyon nem áll jól nekem. Adtam neki még egy esélyt, utánaolvastam mégegyszer mindennek alaposan, hogyan lehet trükközni a színnel, de továbbra is vöröses volt a hajam tőle, így hiúságból visszaálltam a vegyire. Nekem az illata kifejezetten tetszett, szívesen szagolgattam a fini széna illatú hajam:) Tartós a szín, míg vártam az időt, hogy befesthessem vegyivel szépen tartotta magát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 13.

lhekszi

2016. november 28.

Legelőször a középszőkét vettem, de valószínűleg ahhoz sötét lehetett a hajam és semmit nem fogott be rajta. Aztán gyorsan megvettem ezt a világosbarnát, majd hónapokig félretettem :D Tegnap végül felkentem, most már volt hozzá hőmérőm is! A szaga érdekes, erős széna szag, számomra semleges: nem is büdös, nem is illatos. Alapvetően világosbarna - sötétszőke hajam van, ami szőkével volt melírozva, legutoljára egy jó 5-6 hónapja. 50 percig hagytam a hajamon, jól bedunsztolva. Lemosni elég nehézkes és körülményes, mert mindent befog. A zuhanytálcát másnap is sikálhattam, hiába öblítettem le rendesen mindenhonnan eléggé befogta a környezetet is. Hajamat is sokáig kellett öblíteni, hogy rendesen lejöjjön a henna, sokáig csak a sötét víz csöpögött a hajamról. Ennek ellenére is befogta még a törölközőt is, amivel az elvileg tiszta hajamat szárítottam. Miután leöblítettem én ugyanúgy megmostam rendesen a hajam: tehát samponnal és balzsamoztam is utána. Sokáig hagytam a törölközőben száradna, majdnem száraz volt már, amikor megszárítottam hajszárítóval. A színe számomra semmiféleképpen nem világosbarna, én középbarnának mondanám (festékek közül talán a gesztenyebarnának van ilyen színe). A melírokat is nagyon szépen megfogta, nem lettek sárgásak vagy vörösebbek, azok pár árnyalattal világosabb barnák lettek. Összességében nekem nagyon bejött a cucc,nem macerásabb, mint egy festék, viszont a fűszagot előbb elviselem, mint a festék szagot, főleg várandósan. Szép színe lett a hajamnak, kíváncsi vagyok meddig marad a színe. Hajszárítás után a párnát sem fogta be, vizesen kell szerintem csak vele vigyázni, akkor hajlamosabb lehet a színezésre.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 28.

szevin007

2016. november 19.

Elég régóta használom! A terhességem alatt találtam rá, miután a hajfestéktől rosszullettem. Nagyon szeretem, gyönyörű színt ad a hajamnak, erős lesz tőle, illetve csodás fényt is kap. A színe barna, fényben picit vöröses de én pontosan ezért imádom. Ajánlom. Tudom, hogy macerás de szerintem ez a legjobb henna, legalábbis Számomra. Nem engedi a színét olyan vészesen, nem.fogja be a törölközőt, sem a párnákat és a ruháimat sem. Nálam nyert és maradok Nála.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 19.

Gyevocska

2016. június 25.

Nekem ez volt az első növényi "hajfestékem". Akciósan vettem 2 dobozzal. Anno a vegyiből is kettő kellett.
Sokáig hezitáltam, mire kipróbáltam. Minden szakirodalmat elolvastam, és több mint 1(!!!) évet vártam az átállással.
És nem mellékesen vettem egy laborhőmérőt, és a tökéletesség eléréséhez Khadi sampont.
Meglepett, mert a hátam közepéig érő, dús hajamhoz elég volt 1 doboz, még sok is! Nagyon szép, vöröses barna lett minden ősz hajszálam, a többit színezte. Olyan lett, amilyennek meg van írva.
Az illata tényleg kissé széna, de nekem tetszett. Semmi illót nem raktam bele.
De rájöttem, hogy Én vörösebbet szeretnék, így most hennára váltok. A fölös dobozt eladtam, henna beszerezve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 25.

Az illata tényleg kissé széna, de nekem tetszett. Semmi illót nem raktam bele.

Gyulladáscsökkentők: Azadirachta Indica (Neem) Oil

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

A neem olaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti.