Khadi

Ár:   2180 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2013. február 13.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

100%-ban növényi összetételű termék

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hatóidőtől függően világos hajszín esetében erősebb narancs és sötétebb vörös közötti eredményre lehet számítani, a sötét hajnak vöröses fényt ad. Az ősz hajat is egyetlen lépésben befedi. Ősz, szőke vagy szőkített hajkétlépéses színezése esetén az előfestéshez kiválóan alkalmas. Az amla és a jatropha növényeknek köszönhetően erőteljesebb színeredményt kapunk, emellett intenzívebb ápoló hatás is érvényesül.  A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Stenico

2019. november 11.

Kiados (vallig ero - vekony szalu - hajra 3 alkalommal is eleg egy csomag), jobban apolja a hajat a sima hennanal es szep sotet tonusu szint ad. Az osz hajszalakat is rendesen befedte, senki nem mondana meg, hogy mekkora volt a lenoves festes elott. Szerelem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 11.

Bettiiyy

2019. június 4.

Anyukám használta évekig, és amikor nem kaptam sehol abból a márkából, amit azelőtt használtam, berendeltem 4-5 doboz Khadi hennát. Sajnos, sikerült kifognom a lehető legrosszabb minőséget. Nem tudom, hogy régóta tárolta már a cég, ahonnan rendeltem, vagy rosszul tárolta, de körülbelül annyit ért, mint halottnak a csók. Anyukám is rendelt akkor velem egyszerre ugyanattól a cégtől, neki se fogta be a haját akkor. Amúgy ő azóta is ezt használja, és más cégtől rendeli be. Gyönyörűen befogja az ősz hajszálait is.
Azért nem fogom lepontozni, mert habár én silány minőséget kaptam, tudom, hogy nem a Khadi hibája, hanem a cégé, aki tárolta és eladta nekem. Látom, mennyire jó és szépen fog ez a henna, így 5 csillagot adok neki attól függetlenül, hogy én pórul jártam.
Külön tetszik, hogy adnak hozzá mindig kis sapit. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 4.

Külön tetszik, hogy adnak hozzá mindig kis sapit. :)

silver

2019. április 11.

- update, 2019. április -
A véleményezését a csúcson hagytam abba, de azt hiszem az az igazán korrekt, ha ennyi év távlatából azért hozzáteszem, hogy egy idő után abbahagytam a hennázást.
Nem érte meg a fűszagot, a vízforralóval balettozást a fürdőszobában, a megolvasztott hajfestő ecsetet, az eldugult lefolyót.
Könnyen kezelhető, hennakivonatot tartalmazó hajszínező balzsamot használok, tiszta hennát már régóta nem és azt hiszem nem is fogok.

- 2016. január -
Sötétszőke hajam egy évig Wella Colour Touch rezesvörösével volt színezve, egy hónap pihi után kezdtem hennázni, amit azóta is 3 hetente csinálok (színezett hajról eléggé kopik). Most már elég jelentős "lenövésem" van. Ott érthető módon nem olyan élénk a szín, viszont ahhoz még így is elég vörös, hogy ne legyen zavaró, feltűnő az átmenet.
Azóta se tudom eldönteni igazából, milyen színű a hajam, erős napfényben kifejezetten narancssárgának látom, lámpafénynél barnának tűnik egy szalmasárga fénnyel, amúgy én magamban azt képzelem hogy Ginny Weasley-vörös vagyok. Következő festéskor az élénkvöröset fogom kipróbálni. Kurvajó amúgy ezt tudom mondani róla tömören.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 11.

- update, 2019. április -

- 2016. január -

eddiethestray

2019. március 30.

Hosszú hosszú évek óta használt vegyi festéket szerettem volna elhagyni, így a henna felé nyúltam, ő volt az első, amit megvettem. Szentírásként hajtottam végre az utasításokat, 7 hónapig nem festettem hennázás előtt hajat, nem használok szilikonos sampont, végig mértem bekeverés közben a hőfokot, mégis harmadjára sikerült látványosan befognia a 20%ban ősz és egérszürke hajam, A végeredmény szép vörös haj helyett halovány "korosmókus" kese vörös lett, aranyvörös ősz hajszálakkal :D
Az massza bekeverésébe harmadjára már nagyon belerázódtam, pikkpakkul ment a dolog, szerintem egyáltalán nem macerásabb, mint egy vegyi festéknél, csak másabb..
Az illata nekem kifejezetten tetszik, pár éve az ősasszony korszakomat élem (27 évesen haha), szóval kifejezetten imádom ezt a természet illatot <3
A tartósságáról még nem tudok semmi konkrétumot mondani, remélem nem fog gyorsan kopni :)
Ha a tartóssága rendben lesz, akkor mindenképp újravevős, max egy sötétebb barnás árnyalat után nézek.

UPDATE;
Anyukámat is rábeszéltem a hennázásra, azóta is imáiba foglalja a nevemet :D A vöröset vettem neki alapfestéshez, mivel ő a sötétbarna hajszínt szereti, de már 80-85%-ban ősz haja van, így az előfestés sajnos elengedhetetlen... Nagyon ügyesen csinált mindent, szóval sikerült intenzív rókavörös hajat elérnie, gond nélkül befedte az ősz hajszálait! Szóval mindenképp felfokozom 5*-ra :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 30.

UPDATE;

Amea

2019. február 28.

Előfestéshez használom, erre kerül a barna, így teljesen befedi az ősz szálakat. Mivel eredetileg is sötétbarna a hajam és én csak a rengeteg ősz szálat akarom eltüntetni, rajtam nagyon természetes a végeredmény. A hennázás összes érdemeit felsorolták már előttem, én is áradoztam egy sort a khadi mogyoróbarna árnyalat alatt.
Csak a szénaszag, ugye.
Jelentem, ezt a vöröset kipróbáltam víz helyett főzött kávéval kikeverve, és működik. Jelentősen elveszi a szagát.
(Ugyanez sajnos nem járható út az indigótartalmú khadi barnáknál, mert az indigó nem szereti a savas közeget.)

Ugyan a csomagban található vicces kis sapka értelmezhetetlen, én folpackot használok helyette, minden mással teljesen elégedett vagyok. Igényes, légmentes dupla csomagolás, mindig azonos minőség. Nagyon finomra őrölt por, amit tényleg pillanatok alatt csomómentes krémmé lehet kikeverni.
És szép lesz tőle a hajam.
Jó cucc, egyáltalán nem tervezek váltani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 28.

Csak a szénaszag, ugye.

És szép lesz tőle a hajam.
Jó cucc, egyáltalán nem tervezek váltani.

viragnyelven

2018. május 19.

Egy éve használtam először, azóta már vagy 5x festettem be a hajam. Gyönyörű színű lett, de elsősorban az ápoló/ tápláló/ erősítő hatása miatt kezdtem használni. Imádom, mindenki dicséri a hajam. Nagyon sokat erősödött és dúsult az utóbbi évben. Nem is akarok keresni ennél jobbat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 19.

tkati

2018. március 5.

Évekig használtam, alkalamanként magában, máskor a mogyoróbarnával keverve. Szép színt ad, ha valaki szereti a téglavöröshöz hasonló henna vörös árnyalatot. A por mennyisegétől, hatóidőtől és a kiinduló színtől függ, hogy mennyire lesz intenzív a színe. Az ősz hajat narancssárgára festi, ahogy itt valaki más irta, ezért ha nem ez a cél, az erősen őszülők csak alapozásra használják, mielőtt más színnel ráfestenek! A henna nem kopik jelentősen sokat, a hajon kívül képez réteget, így minden újabb festés újabb réteget, mélyebb szint ad a már festett hajnak. Az én hajamat szárította. A Khadi javaslata, hogy festés után két napig, amíg a szín kialakul, ne kenjük be hajvégápolóval. Na, ezt én nem birtam ki, kókuszolajat tettem a hajamra. Nyilván, baja nem lett, de valószínűleg másabb lett a szine, mint anélkül.. Amiért váltottam újra vegyi festekre: a hajam sötétszőke, nekem a világos rézvörös hajszin áll jól, ezt a Khadi egyetlen színárnyalatával (sem más természetes hajfestékkel) nem lehet elérni. Mind sötétíti a hajamat, ami viszont előnytelen. Update: de lehet, a középszőke árnyalattal! A részleteket ott megírtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 5.

tillisilli

2017. szeptember 14.

A Lush hennák után kerestem valami olcsóbb és egyszerübb alternatívát (ezt nem kell reszelni). Teljesen jó, és nem leszek töle allergiás, ami valamelyik Lush hennával már megtörtént. Háromszor hasznaltam ezt az árnyalatot, a sötétbarna hajnak ad valami vörös csillogást, különösebben nem látszik a színe.
Mivel hellyel-közzel 10 éve használok vörös hennát, kellett egy kis változatosság, uh átnyergeltem a barna verziókra. Minden Khadi henna hatása ugyanaz: csillogó és dúsabbnak tünö haj <3
Csak pár ösz hajszálam van, azokat jól befedi, és egyenletesen kopik. De a legjobb, igen, a csillogó lágy végeredmény hajfestés után, megéri a macerát és a várakozást.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

nature12

2017. június 26.

Anyukám haját festettem be vele, a vegyi vörös festékről tért át hennára. 100%-ban ősz lenövése van, amit ez a henna teljesen elfedett már elsőre is. (Csak a lenövést festettük). Ősz hajon túl rikító lett volna, így kevertünk hozzá indigót, a kapott szín még mindig túl riktó volt, szóval legközelebb a mogyoróbarnát próbáljuk ki. :)
5*, mert tényleg hatásos és a színezőereje is szuper, nem gondoltam volna, hogy ősz hajon is ennyire jól működik! Az illata minket nem zavar.

Update: A középbarna hajtövemet (lenövést) festettem vele a saját hajamon, szépen beofgta, vöröses árnyalatú barna lett, nekem tetszik. A használata nagyon egyszerű, nem potyog, nem csöpög, ami külön plusz pont.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 26.

synerella987

2017. május 26.

Az imádott kémiai vörös színemtől meg kellett válnom, ugyanis hajhullás lépett fel. Néhány hónap pihenő után áttértem a Khadi-ra. Mindez már 2 éve volt, és azóta is ezt használom. Előnye a kémiai festékekkel szemben, hogy nem kopik a színe, így sosem fakó, emellett sokkal lágyabb esésű a haj, fényes, nem száraz. Nem utolsó sorban keverhetjük egymással az összetevőket (illetve a Khadi különböző, előre kevert árnyalatait), így kerülhet például indigó is a hennába, amivel barnásabb árnyalat érhető el.
Aki hozzám hasonlóan mindig is élénk, vörös hajszínre vágyott, annak csak ajánlani tudom! Csillagos ötös! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 26.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.