Kneipp

Ár:   €1   Kategória:   Fürdőtermékek
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tvylvis, Módosítva: 2016. november 25.

Ár:   €1
Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Fürdőtermékek

"Boldog pihenés" fürdőkristály pipaccsal és vadkenderrel.

A Kneipp fürdőkristályok természetes tisztaságú termálsóját az Európában egyedülálló Saline Luisenhall ősi eredetű sókészletéből nyerik évszázados hagyományokat követve. Ez a só mentes kémiai adalékoktól, környezeti behatásoktól és természetes nyomelemeket tartalmaz.
Növényi ápoló hatóanyagokkal, tartósítószerek nélkül (pl. parabének), színező anyagok nélkül, paraffin-, szilikon- és ásványi olajok nélkül, tapasztalt természetgyógyászok és bőrgyógyászok által kifejlesztve és ellenőrizve. Bőrbarát jellege egyetemi klinika által igazolva. A Kneipp környezetvédő- és újrahasznosítást támogató vállalati filozófiát követ és tagja a németországi „Emberek és állatok jogaiért” szervezetnek.

Tvylvis

2018. február 5.

Próbáltam már ezt az illatot pezsgőfürdőként és fürdőolajként is. Erősen parfümös, kissé ódivatú illat. Viszont ennek a végén is érzek valami furcsa mellékillatot, ami kifejezetten nem tetszik. Elhasználtam, de nem fogom újra megvenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 5.

cattitude

2017. április 22.

igazából csak poénból vettem meg ezt a fürdősót, szerettem volna valami újat kipróbálni, de egyik se tetszett meg elsőre, szóval a kannabiszos-mákonyos élmény mellett döntöttem és az egyik legjobb döntésem volt, ez a fürdősó ugyanis nagyon finom illatú, engem szinte egy az egyben a Kenzo Flowerre emlékeztet. ezen kívül is kiváló élmény volt ezzel fürdeni, ellazított, a bőrömet nem szárította, biztosan újraveszem még máskor is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 22.

Emolliensek: Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil
Emulgeálószerek: Polysorbate 20
Tisztítószerek: Polysorbate 20
Illatanyagok: Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Limonene, Geraniol, Parfum / Fragrance
Színezékek: CI 16255, CI 42090

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

A tömjén nevű gyanta kivonata, mely csípős, kesernyés izű, melegítő érzetű. A CosIng hivatalos besorolása szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése), simító, bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint nincsen semmilyen kutatás, ami azt mutatná, hogy a tömjén hasznos a bőrnek.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.