Kövess minket Instagramon is! :)
Színezékek
A legtöbb kozmetikai termékben találunk színezékeket. A bőrápoló termékekben a színezékek a termék tényleges minőségére nincsenek hatással, csupán esztétikai jelentőségük van. Az FDA (amerikai gyógyszereket jóváhagyó bizottság) a színezékeket kettő csoportba sorolja: FD&C és D&C. Az előbbi az ételekben, gyógyszerekben és kozmetikumokban (food, drug and cosmetics) , az utóbbi pedig csak a gyógyszerekben és kozmetikumokban engedélyezett színezékek csoportja. A kozmetikumok dobozán a színezékeket CI előtaggal és egy 5 számjegyű kóddal jelölik, ami a színezék nemzetközi szín idex szerinti száma.
Forrás:
http://www.cosmeticscop.com/ingredient_dictionary.aspx?lid=506(FD&C colors)
http://en.wikipedia.org/wiki/Colour_Index_International
Összetevők
Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, mérgező hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.
Alumíniumsóból származósztearinsav.A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulzió stabilizáló, sűrűségszabályozó éscsomósodásgátló segédanyag valamit színezék.
Egy alumíniumból előállított mesterséges összetevő, ami a CosIng besorolása szerint átlátszatlanná tevő, bőrvédő, vízmegkötő és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A gyakorlatban az összetevőt az INCIDecoder szerint sokkal inkább pigment technológiákban használják: egyrészt aTitanium Dioxid-on védőréteget képez, ami stabilabbá teszi a fényvédőt, másrészt "fordítva" használva (vagyis nem... tovább >>
Szürkés színű, alumíniumból készült por, melyet színezékként használnak a kozmetikumokban.