KORA Organics

Ár:   $50   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Madi, Módosítva: 2019. április 15.

Ár:   $50
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Szemkörnyékápoló olaj noni, paradicsom és tengeri bambusz kivonatokkal és kahai olajjal.

Madi

2019. június 7.

Két hónapja használom naponta egyszer, de nem látok semmi változást. Érezni érzem, hogy puha a bőr szemkörnyéken, de semmi égbekiáltó. Kipróbáltam concealer alá is, méghozzá úgy is, hogy csak az egyik oldalra kentem, de semmi különbséget nem láttam sem közvetlenül sminkelés után, sem a nap végére. Öröm az ürömben, hogy nem oxidálta a concealert (MAC Pro Longwear) és nem is lett az olajtól kevésbé tartós. Másik pozitívum, hogy irtó lassan fogy, nyilván a golyós applikátornak köszönhetően, ami egyenletes, vékony rétegben viszi fel az olajat a bőrre. Nem folyik, nem csöpög akkor sem, ha fejre állítod.
Mindent összevetve, a termék rendben van, semmi negatívumot nem észleltem a használat során, nem zárom ki azt sem, hogy hosszútávú használat mellett mutatkozik meg inkább a hatása, de egyelőre számomra nem szerepel a nélkülözhetetlen kozmetikumok között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 7.

Antioxidánsok: Tocopherol, Squalene
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil

Az Indiai eperfa, vagyis a noni gyümölcsének a kivonata. A noni gyömölcsének (és levelének) sokféle gyógyító tulajdonságot tulajdonít a polinéz kultúra, de a CosIng besorolása szerint a kozmetikumokban használva csak bőrkondícionáló funkciót tölt be. Egy 2012-ben 49 résztvevővel (38-55 év közötti nők) végzett 6 hetes laboratóriumi kísérlettel igazolták, hogy a Noni kivonat jelentősen csökkentette az apróbb ráncokat, szarkalábakat és javította a bőr rugalmasságát. A vizsgálat során egyetlen résztvevőnél sem jelentkezett irritáció és több mint 90%-uk tapasztalt érzékelhető javulást a bőre állapotán.

A Himanthalia elongata nevű barna tengeri alga kivonata, melynek magas A, C és E-vitamin tartalma, valamint gazdag aminosavakban és természetes ásványi anyagokban. Kozmetikumokban haszálva segíti a bőr vízháztartásának kiegyensúlyztottságát, bőrvédő hatású. (forrás)

Squalane eo 1 0