L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: x, Módosítva: 2013. június 5.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Keleties-fűszeres illat 2009-ből.

"Egy Eau de Parfum, ami egyszerre meleg és sűrű, kissé állatias, bőrjegyekkel, fűszerekkel és fákkal. Az Al Oudh fűszerekkel és fenséges szárított datolyával nyit – ígéretes kezdet. Aztán neroli, rózsa és leheletnyi irísz keveredik a kasztóreummal és ritka mósusszal átitatott bőrhöz. És ott pulzál a balzsamos, gyantás, kissé füstös oud és az értékes sáfrány. Az egyedi alapjegyeket világos fák (szantál és cédrus), valamint a Kelet kincsei – tömjén, mirha, pacsuli – alkotja, amin érezhetően puhít a vanília és tonkabab."

emb1p3

2020. február 12.

Amikor én ezt az illatot először éreztem, akkor épp ösztöndíjas vidéki kamaszlány voltam a nagyvárosban, és arra gondoltam, hogy úristen, mit meg nem tudna velem tenni egy olyan férfi, aki tudja ezt viselni. Tényleg fenevad, de azért nem olyan európai bőrön viselhetetlen, fullasztó arab felhő az Ezeregyéjszakából, csak súlyos, titokzatos és lehengerlő. Kömény, tehát izzadt férfitest szex után, kemény, domináns oud, arrogáns sáfrány, a vanília és a tömjén belső izzása. Ó, és nagyon sok mósusz. A fragranticán a férfi far szagának tökéletes szintetikus leképzéseként dicsérik, maradjunk annyiban, hogy férfihónalj, de milyen vonzó hónalj. Ilyen misztikus és ellentmondást nem tűrő lehet Monte Cristo grófjának szignatúraillata. Egyszer igazán elvihetne vacsorázni az Al Oudh jogos tulajdonosa.

Update: úgy 5 éve írtam az első véleményem, azóta sok víz lefolyt a Dunán, és (túl) sok parfümöt fújtam el. Azóta az Al Oudh-ot abszolút viselhetőnek érzem, rajtam karakteresen, de azért gyengéden orientális, jelzésszerűen ott van a köményes pára, de azért - szerintem - bőrbe simul. Érdemes kipróbálni nőként is, de mondjuk inkább a Traversée du Bosphore-ral kezdjétek, ha még csak ismerkedtek az Artisannal és a Shalimarnál radikálisabb orientálokkal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 12.

Phoenix19

2019. április 15.

A L'Artisanok egy megfizethető niche, ugyanakkor a legbizarrabb, legkülönlegesebb illatokat képesek felvonultatni. Magyarországról feltűnően kezdenek eltűnni, alig fellelhetőek. Sajnálatos tény, mert a niche kínálat lényegesen szegényebb és szürkébb nélkülük. Ez az illat döbbenetes. Mosdatlan altesti tájékot idéző kömény dominanciával. Nem véletlenül éreznek itt mindenféle izzadság meg mosdatlanság szagot. Ez a köménynek köszönhető. Ha valakinek ez az illat nem nyeri el a tetszését attól még nem mondanám laikusnak... a laikus egészen mást jelent, "szakavatott" orrnak sem biztos, hogy tetszik, ez ízlés kérdése, nem pedig dilettancia. A férfitest kipárolgásait idézi, nőknek nincs ilyen kömény szaguk. Egy swinger klubból hazatérő mosdatlan és kifáradt férfi illata. Női orr számára bizonyos hormonális és a vele együttjáró pszichés hullámvölgyek egyes szakaszain valószínűleg nagyon vonzónak találtatik. Kevesebb cifrang nélkül: ezzel a pasival nem vacsorázni kell menni, hanem máshová.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 15.

LocseiZsuzsanna

2019. január 12.

Nagyon szeretem ezt az illatot! Az egyik kedvencem! Tökéletes viselet nőnek és férfinak is, mert van egy olyan tulajdonsága, hogy férfi bőrön férfias lesz, nőin pedig nőies. Rajtam egy selymes, édes, meleg oud, a páromon egy rendkívül szexis, "mocskos", dög oud, ami igaz, rajta is édes, de nem annyira! Szóval nálam nambervan, azért is vettem már több üveggel. Erős - egy határozott, rendes fújás rajtam simán 8 óra, és még csak meg sem kell szakadni, hogy érezni lehessen, van elég szillázsa. Sok Artisant ismerek és szeretek, ez az egyik ami szerintem nagyon jó, és előnye, hogy más uniszexekhez képest, amik nem nevezhetők sem nőiesnek, sem férfiasnak, ez derekasan megállja a helyét mindkét nem bőrén. Az orr, aki alkotta, nekem különösen a kedvencem, nagyon megegyezik az ízlésünk - ha lehet ilyet mondani :).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 12.

nyuszo

2018. november 10.

Első szippantás - döbbenet!
Miért akar valaki nejlon otthonkába izzadt nyugdíjas néni 'illatot' magára fújni???
Ha a 'mosdatlanság' megalkotása volt a cél, akkor zseniális!
Másrészről ez az illat napi szinten jön velem szembe a lépcsőházban.....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 10.

Első szippantás - döbbenet!
Ha a 'mosdatlanság' megalkotása volt a cél, akkor zseniális!
Másrészről ez az illat napi szinten jön velem szembe a lépcsőházban.....

Rainy

2017. május 31.

Alapvetően nagyon jó ötlet, a kivitelezés pedig sajnos túl európaira sikeredett. Kifújás után szalad mindenki amerre lát, csak az marad aki elvetemült állat. A leszáradás során sajnos megjelenik a szokásos Bertrand Duchaufour alapjegy, ami visszaköszön az Amouage XXV-ben, Frapin 1697-ben és számos más illatában. Ez rontja el az egészet és viszi el a tömeg illatok felé. Lehetett volna végig vadra fogni a dolgot és meghagyni a dögöt benne, ugyanis összességében úgyem fogják szeretni az illatot a laikusok, akkor meg maradjon már meg valódi formájában annak a pár embernek aki szereti. Van egy ritka illat, ami hasonló témakör és ettől éteribb, állatiasabb végig, de sajnos 1000 euro körüli áron mérik 50 mililiterjét, így maradnak az attarok amíg nincs más alternatíva.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 31.

sonkabence

2016. október 31.

Szaladin szaracén seregének gyözelme. Ha történelmi eseményt kapcsolunk illatokhoz, akkor ennél találóbbat nem lehetne. Szaladin, aki a muszlim hordájával kiűzte a kereszteseket Jeruzsálemből. Végig ott van az illatban a keresztény orr, ami végig harcol az arab aromákkal. Az indítás győzedelmes, mint Szaladin diadala, de a leszáradás végére győznek a keresztes lovagok... Van itt kérem minden: oud, római kömény, civet, bőr, datolya, tömjén, mirha. Felfújást követően meglepően piszkos hatást kelt, ami folyamatosan tisztul. Nekem személy szerint nagyon tetszik, ahogy a vad megszelídül. 5-6 órával már csak egy éteri aroma marad, hasonlóan a Passage d'Enfer illathoz. Ennél is, mint a többi niche illatnál, ne elsőre várjunk eredményt, többszöri nekifutás kell.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 31.

Makk Zsuzsó

2014. április 6.

Ez egy fenevad. A legnagyobb fenevad, amivel életemben találkoztam. Letaglózó!
Ezzel a parfümmel államtitkokat is ki lehet szedni az arra illetékesekből. Simán!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 6.

Ez egy fenevad. A legnagyobb fenevad, amivel életemben találkoztam. Letaglózó!

x

2013. szeptember 28.

Nagyon dög, állatias oudos, egy szippantással Keletre röpít.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 28.

Nagyon dög, állatias oudos, egy szippantással Keletre röpít.