L'Artisan Parfumeur

Ár:   48 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, Módosítva: 2015. november 27.

Ár:   48 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatcsalád: orientális

Fejjegyek: édeskömény, bergamott, aldehidek, szegfűbors, fahéj, cabreuva, kardamom
Szívjegyek: bőr, tömjén, rózsa, geránium, jázmin
Alapjegyek: bőr, pézsma, vanília, benzoin, hyrax, heliotróp, tonkabab, cédrus, styrax, ámbra

Ár: 2000 Ft , Eladó: eheiszki
Állapot: 2,5 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest - IX. kerület, fizetés: Fox, Posta, Fizetés csak utalással
Üvegében, L'Artisan Parfumeur Mon Numero 7
Ár: 23.000.- , Eladó: Ritalinka
Állapot: 100 ml/kép, Helyszín: Budaörs, fizetés: Posta, Foxpost

eheiszki

2021. december 3.

2021. November 11.
Mindenekelőtt: szeretem a templomszagot 😃 Tudom ez para. No de, a parfüm. Ma beültem egy kávéra illatszakértő ismerősömmel és ez volt az egyik minta amit kaptam tőle. Ami egyből beugrott, az nem, nem a templom illat hanem a karácsony. A fűszeres esti forró tea és a karácsonyfa (ezüstfenyő) illata. Hozzávegyült még apukám bőrkabátjának és a téli sütik illata. Nem túl édes, az én ízlésemnek még lehetne édesebb is. A tömjén minimális benne de érezhető, a rózsa helyett meg inkább brazil rózsafát érzek (palisander).. A leszáradása is karácsonyi, a felsorolt jegyek felét és picike részaránnyal tudom kivenni. A fás jelleg dominál, füst minimálisan van jelen. Megvettem üvegében. Kap egy 4-est mert tetszik de egy picit több erő még mehetett volna bele.
Update: Most visszaolvastam a hasonlataim a parfüm jellegére utalnak, ne mézeskalács/tipic karácsonyi illatokra gondoljatok! Szerintem nincs templom illata, se hideg dohos átlag templom illata, se exkluzív agyon tömjénezett, forró gyertyaviaszozott Vatikán illata! Rengeteg illatösszetevője van a parfümnek, de well blended tehát nem rúgnak szét a jegyek, de nem is tudok sokat kivenni belőlük. Ennek ellenére nem egy mess az egész. Szetintem kellemes illat és számomra karácsonyi jellegű.

Update:
Jönnek az ünnepek, pár nap és jön a Mikulás. Ma ezt fújtam fel. Ünnepi illat ez! Mint a legtöbb illat, ez is függ a bőrkémiától, rajtam gyönyörű. Ma szépen érzem a tömjént, fahéjat, pici rózsát, benzoint, vaníliát, palisandert (nincs benne) és (ami ugyancsak nincs benne), szegfűszeges narancsot.. nem tudom melyik illatjegyek társulása hozza ezt az érzést.
Nagyon nagyon szép. Gondolkozom a 100 ml beszerzésén. Illetve azon is hogy idén Szenteste ezt viselem. 🌟🌲🎠

Amire nekem hasonlít jellegében, fűszer világában: Kenzo Jungle Elephant, és az Oriflame Mirage (zöld) illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 3.

2021. November 11.

Update:

Torpece

2020. június 13.

Borzalmas szag, elviselhetetlen templomszag, sőt lányom szerint túlvilági az egész, hordhatatlan. Azonnal eladtam...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 13.

Szofijaa

2019. augusztus 30.

A tömjénre, papra kaptam fel én is a fejem és hogy másik oldalon páran az Avignon-hoz hasonlították (ugyanaz az alkotó). Lentebb már mindent leírtak. Bár érdekes és jó illat is (lehetne, de nyilván nem én vagyok a mester, csak egy csodálkozó fogyasztó), egyszerűen nem tudom feldolgozni azt a vaníliás kóla mellékzöngét, még a szénsavat is érzem- van otthon styrax-al átitatott szénőrleményem, értem, hogy ez és az édeskömény, stb. elvileg ilyen egyveleget alkotnak, de ez nekem gejl. Később erőteljesebb lesz, engem a Tesori Royal oud dello Yemen-re emlékeztet ez a fáradt, langyos kólaillat. A bőr csak tessék-lássék van odabiggyesztve.
Eszelősen fújkáltam-om magamra mintát (köszönet Tarziciának), hátha megszeretem. Még reménykedem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

Laurencia

2019. április 24.

Vártam én mindent ettől az illattól, pap bácsit, édes, szintetikus, styraxos, ámbrás bőrcipőt, fel voltam készülve mindenre, pontosabban mindenre is.
Az "Én tizes számom" valóban egy plébános tömjénfüstjétől övezve érkezik, de ha a reverendája alá nézel, akkor kiderül hogy kidolgozott teste van és Armani alsógatyát visel.Műanyag édesség is van, de csak úgy, mintha egy kifogyott vaníliás Wunderbaum után kiszellőztetnéd az autót.
Pontosan ugyanazt érzem mint amit a Sartorial-al művelt a parfümőr: úgy csomagolta át a 70-es, 80-as évek nagy elődjeinek illatjegyeit amit a mai korban is viselhetőnek tartott, ugyanakkor ő a szélsőségek illata. Senki ne várjon itt semmi modernitást és a vakon rendelést nagyon gyorsan el kell felejteni,mert nézetem szerint 10-ből 9-en utálni fogják,rajtam általában az ilyen illatok viszont igen nagyot szólnak
Köményes izzadtság, édesség, bőr és füst, tényleg van hatmillió ilyen, de nem ilyen áron.

UP: soha nem osztok már egy csillagos véleményt, itt teszek kivételt,mert tőle olyan sebességgel szabadultam, mint tengerben fürdő a poliptól.
Kezdeti szerelemből lett egy hatalmas hidegrázás.
Csak nagyon alapos tesztelés után vegyétek, rajtam-nekem: ez az egyetlen niche illat amitől még a gyomrom is felfordul.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 24.

Kezdeti szerelemből lett egy hatalmas hidegrázás.

dalma92

2018. november 29.

Nov. 19.
Úgy adta az ég, hogy egy második körben egymáséi lettünk. Féltem nagyon, hogy milyen lesz. Aztán a mai reggelen, amikor először megszagoltam, mosolyra húzódott a szám. Mint annak idején a Coco edp-nél. Számomra (!) hasonló illatvilág.
Közelről szinte csíp, messzebbről édeskés aranyfüst fahéjjal, fűszerekkel. Fragranticán azt írta valaki: ez Kenzo Elefántjának és Guerlain Ideális Férfijének szerelme. És milyen igaz. Vakon én sem ajánlom, de azért nem kell tőle annyira félni.
Igazi téli, hóeséses, csikorgós hideg időre való.

Up
Tyű de betyár...
Méregerős. Öntörvényű, "kettőt lépek hátra azonnal".
Egyetlen fújás kb örökké tart. Kicsit félek is tőle.
Talán ehhez én kispályás vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 29.

Nov. 19.
Igazi téli, hóeséses, csikorgós hideg időre való.

Up
Tyű de betyár...
Méregerős. Öntörvényű, "kettőt lépek hátra azonnal".
Egyetlen fújás kb örökké tart. Kicsit félek is tőle.
Talán ehhez én kispályás vagyok.

zuzmano

2017. április 24.

Megszerettem, elszerettem galagonyanya papját! Tiszta Tövismadarak ;).Előre szeretném kikiabálni nagyon nem szeretem a tömjénes illatokat. Félek tőlük mint az egyszeri ember az ördögtől . Mégis csábított a bőr illatjegy és belevágtam. Ezúton is köszönöm a Cserét!
Rajtam fahéjas bergamotos kicsit tömjénes rózsa. Néhol kikandikál egy pici bőr is. Poros régi bőr cipő. :) Igazi orientális szépség!
Ahogy poldi írta nem különleges ebben a vonalban ám a mai trendektől elrugaszkodott merőben más illat.
Ördögi teremtmény téli őszi kísértés.
A régi nagy illatokat kedvelő,és vagy haladó kísérletező szelleműeknek ajánlott költemény. A bőrt én jobb nagyobb töménysegben vártam mert a szív és alap jegyeiben is megtalalható. Valószínűleg rajtam a fahéj és a rózsa annyira felerősodik hogy elnyomja a bőr illatjegyet. Nagyon érdekes hogy eddig hármunkon háromféle illat fejlődés volt jelen. Számomra ez a misztikum a csoda és az alkotás varázsa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 24.

Ördögi teremtmény téli őszi kísértés.

Poldi

2016. szeptember 2.

Sziasztok!
igazából jó kis illat ez a Mon Numero 10, viszont mintha már ismernénk valahonnan. Nem azt mondom hogy elcsépelt, de majdnem. A recept a jól bevált orientális sémát követi. A szokásos fűszerek mellet, mint például a kardamon, fahéj, vanilia, benzoé gyanta vagy a styrax mellett feltűnnek a füstös jegyek, és talán egy leheletnyi bőr is. Van egy pici izzadság szaga is, ami valószínűleg a római köménynek tudható be. Ez kérem szépen egy stabil, jó minőségű kézműves munka, ami sajnos nem túl egyedi. Se szeri, se száma a jobbnál jobb niche cégeknek, akik elárasztanak bennünket ilyesmi orientális alkotásokkal mint pl. az Azyade, az Absolue Sour le Soir, stb. Vagy pl. a mainstreamből az Opium.
Jobban örültem volna, hogyha egy-egy összetevő köré építik az illatot, mert egy picit "sémás" lett. Egyébként a tartóssága, kiváló.

Galagonyanya rajtam érdekes módon, a bőr sem és a tömjén sem jön elő számottevően. Valószínűleg, más a bőrkémiánk. Ezért is klassz az illatok világa!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 2.

Sziasztok!

galagonyanya

2016. március 22.

Így jártam... nem anyátokkal, hanem a numeró tizessel. Történt, hogy rendeltem egy klassz mintát belőle, majd pediglen egyik este futólag kipróbáltam. Kikerekedtek a szemeim, annyira ígéretes bőrös illata volt. Hűha...! Ezzel mélyebb ismeretséget kell kötnöm a közeljövőben. Aztán úgy egy héttel később, megint vasárnap este volt, rákészültem szépen, mint kiskölyök a hugyozásra, magamra fújtam, és... HÉÉÉ!!! Árulás!!! Csak úgy áradt a tömjén mindenfelé, édes, vaníliás tömjén, majd belepusztultam, muszáj volt lemosnom, pedig ilyen ritkán fordul velem elő.

Gőzöm sincs, egy hét alatt mi történhetett, a mintát cserélték-e ki a manók, vagy rajtam változott-e meg valami végzetesen, de - bőrnek nyoma sem volt, az ígéretes fahéj, kardamom, tonka sem mutatkozott - helyettük csak tömjén és tömjén. Úgy éreztem magam, mint a tizenhat éves csajszi, aki a fiúját várja szombat este, egy kis idegnyugtató motorozásra, csöngetnek, szalad ajtót nyitni, ám a küszöbön a bőrszerkós motoros vagány helyett egy pap áll. Reverenda, imakönyv, kenetteljes mosoly: Dicsértessék lányom! Jöttem, hogy vigaszt nyújtsak neked.

Szóval így jártam...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 22.

Szóval így jártam...