L'Occitane

Ár:   7190 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: zsuzsoka0925, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2018. január 17.

Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Lemosók, Tonikok

Ennek a selymesen puha olajnak a legmakacsabb smink sem akadály, és a nap során lerakódott szennyeződést is könnyedén eltávolítja. Az immortelle növény esszenciális olajával gazdagított, páratlan bőröregedés-gátló tulajdonságokkal rendelkező termék alkalmazása kisimultabb bőrt eredményez. Az arcbőr tisztulása a használat után rögtön tapasztalható. Ez a vízálló smink esetében is hatékonyan alkalmazható olaj bármely típusú bőrre ideális.

vadcseresznyefamag

2018. december 3.

Nehezen szedi le a vízálló spirálom és általában a spirálokat. Ha sok kerül a szemem környékére és a pilláimra akkor egészen elhomályosul a látásom percekre. Ugyan nem csípi a szemem, de nem veszem újra. Az illata legalább finom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 3.

mirtillmajoros

2018. június 27.

Tökéletesen tisztít. A MAC pigmentet amit MAC Fix+-al vittem fel, egy perc alatt lekapta. Tust, alapozót, púdert, highlightert, bronzosítót pirosítót szintén. A konkrét nagyestélyi sminkemet 40 másodperc alatt takarította el az arcomról. A műszempillának nem tesz ugyan jót az olaj, de nem jött le tőle csomókban (a MAC ugyanezen termékénél igen). A vízvonalnál lévő szemcerkát nem tudom leszedi-e, én rettegek a víztől szemközelben, így nem mertem csak a mozgó szemhéjat és a szempillatöveket tisztítani. Imádom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 27.

Timitami

2017. december 7.

Egyszerűen csodás! Egy nyereményjátékon lett az enyém. Kicsit ódzkodtam a használatától, mert van sminklemosóm, a Kiehl'stől a Midnight Recovery Botanical lemosó olaj, amivel nagyon elégedett vagyok. Azért csak rávettem magam, hogy ezt az immortelle lemosót is használni kezdjem, és azt kell mondjam, nagyon jó. A boltban azt mondták, vattakorongra cseppegtessek, azzal töröljem le az arcom. Nos elsőre a szemfestéket csak részben szedi le, de miután a lemosós vattakoronggal befejeztem az arcom törölgetését, hideg vízzel is megmosom az arcom, és így már minden, de tényleg minden lejön a bőrről. Kellemes érzés ezzel az olajjal törölgetni az arcom, tényleg érezni, hogy tisztít és simít és ápol, mintha hidratálna is. És ami nagyon tetszik, hogy olyan állapotba hozza a bőröm, hogy az esti szérum és arckrém sokkal jobban beszívódik. Tök máshogy, mint a fentebb említett Kielhs lemosó után, holott az is mesés eredményű. A lényeg, hogy ettől az immortelle lemosótól (no meg a rákent arcszerektől) reggelre nagyon pofás a bőröm, írtó sima, pihe-puha, nagyon jó viseletű és fiatalos állapotú tőle a bőr. Merem ajánlani a használatát. Az illata semmi extra, nem kellemetlen, nem is kifejezetten tetszetős, olyan, mint az immortelle termékcsalád más tagjaié, nekem nem különösebben tetszenek, de nem érdekel, mert a hatásúk extra jó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 7.

malnahal

2017. augusztus 20.

Én is mintát kaptam belőle még anno, erős szemsmink lemosására használom, nekem szépen leolvasztja a spirált is. Két pumpa a kézre, kicsit összedörzsölni, kb 10 mp-ig masszírozom a szememet, aztán egy vizes vattakoronggal leszedem, a pici maradékot pedig az arcomra is használt micellás vízzel távolítom el.
Nem hiszem, hogy a teljes kiszerelést megvenném, kissé drágának találom, de ha hozzámvágnak még egy mintát, nem fogok tiltakozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 20.

timilla

2017. május 25.

Sokféle olajos lemosót kipróbáltam már, a l'Occitane a könnyedebb formulájú, selymes olajok közé tartozik. Könnyen terül, jól át tudom vele masszírozni az arcomat anélkül, hogy nyúznám a bőrömet. Én nem vízzel szoktam habosítani, hanem melegvizes törlővel szedem le, de ez csak ízlés kérdése. Szépen és alaposan tisztít, picit ugyan húzódik utána az arcom, de nem vészes (ebből a szempontból pl. az ultrabland jobb). Az illatával nem vagyok igazán kibékülve, fanyar, szinte kicsit gázolajra emlékeztető, de csak pár percig kell "élvezni", szóval elviselem. Igazából ár-érték arányban szerintem nem túl jó vásár (én két 30 millis mintát vettem itt), ezért nem hinném, hogy teljes kiszerelésben megvásárolnám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. május 25.

Odri

2017. január 5.

Ajándékba kaptam egy kisebb kiszerelést, tök örültem neki. Nagyon szépen ápolja a bőrömet, szuper az illata, nem okoz pattanásokat. Általában valamilyen maszk után vetem be a húzódó érzés ellen. Lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, mert dús szemöldökre vágyom, de esküszöm, mintha gyorsabban nőne utána a szemöldök, és szebb is. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 5.

szeliger

2016. március 31.

Már többször is kaptam vásárlás mellé ajándékba vagy csomagban ebből az olajból kisebb, 30 ml kiszerelést. Arról már régen letettem, hogy a szememről is ezekkel az olajokkal mossam le a sminket, arra ott van nekem a jól bevált Nivea kétfázisú olajos szemfestéklemosóm. A szem lemosása után viszont jöhetnek ezek az olajok, így került ez is használatba. Az egész termékcsalád kissé kesernyés, fanyar illatát nagyon szeretem, ez az olaj is hozza a jellegzetes illatot. Az esti lemosásnál szoktam alkalmazni, nagyon egyszerű a használata. Nekem ennél a kisebb kiszerelésnél kétszer kell pumpálni olajat a tenyerembe, a két kezem összedörzsölése után az arcomra finoman masszírozva felvinni, utána vízzel egy kicsit habosítani, majd az egészet vízzel leöblíteni. Tökéletesen eltávolít minden sminket, semmiféle tonikot vagy más egyebet nem használok utána, rögtön mehet rá az éjszakai ápoló, hidratáló kence vagy szérum. A márka shea vajas olajos lemosójához képest ennak a használata után úgy érzem, hogy kicsit jobban húzódik a bőröm, de teljesen tiszta érzetű. Éppen ezért inkább a shea vajast választanám, ha kifejezetten lemosó vásárlást kellene terveznem, de ez is jól használható szerintem.
A vége felé nehezen lehet kinyerni ebből a kisebb flakonból az olajat, a pumpa lenyomásánál elkezd köpködni, kisebb adagokban spricceli szét a cuccot, a szép tiszta fürdőszoba tükörre is juttatva belőle. Nem akartam kidobni a még láthatóan pár alkalomra elegendő mennyiséget, ezért leszereltem a pumpát róla harapófogóval, mert sajnos kézzel nem letekerhető:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 31.

kiflimorzsa

2016. január 26.

egy 30 ml-es kiszerelést kaptam karácsonyra. Nagyon finom az illata, selymes, kevés is elég belőle. Viszont a szempillaspirállal nagyon küszködik, csak hosszas dörzsölés után adja meg magát, így egyrészt ezért a képességéért levonok egy csillagot. Arcápolónak jobb, mint sminklemosónak.
Szerk.:
Úgy tűnik hosszú távon nem vált be sminklemosóként, nagyon könnyezik tőle a szemem órákig használat után, lehet az illattól van... De annyira selymes, lehet kipróbálom mondjuk a hajamra, hátha annak jót tesz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. január 26.

Szerk.:

zsuzsoka0925

2016. január 13.

Először eléggé megijesztett a tömény olaj állaga, amikor elkezdtem használni, de hamar hozzá lehet szokni és sokkal könnyebben megbirkózik a sminkkel, mint a kétfázisú lemosók. A krémes lemosókkal/tejekkel össze sem lehet hasonlítani (sokkal hatékonyabb).
Én pár másodpercig enyhén rányomom a szememre, így meglazítja a spirált és a szemhéjfesték is könnyebben indul el. Utána 3-4-szer áttörlöm vele a szememet. Így maradéktalanul eltávolítja a szemsminket. Az arcomat elég egyszer áttörölni vele. Használat után szappanos vízzel leöblítem az arcomat, így nem marad rajta semennyi olaj. A későbbiekben az erős sminket fogom ezzel lemosni, kevesebb festékhez elég a kétfázisú lemosó.
Az ára húzósnak tűnhet elsőre, de nagyon kevés is elég belőle, így sokáig tart egy 200 ml-es flakesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 13.

EvaCs

2016. január 10.

Egy 30ml mintám van, kiváncsi voltam mit tud. Én eddig csak kétfázisú lemosót használtam szemre, tiszta olajat még nem. Az illata nagyon jó, bár még nem volt olyan l'occitane termék aminek nem szerettem az illatát.. Nagyon könnyű olaj, nem csípte a szemem viszont amiért nem kaphat 5-öst mert nem mosta le teljesen a spirált, zuhanyzás után kispanda voltam és a maradékot leszedtem egy másik lemosóval. Ezt a kis mintát el fogom használni de biztosan nem fogom megvenni. De továbbra is szeretem a márkát, van jó pár másik darab ami újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 10.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tocopherol