La Perla

Ár:   4990-7990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: gerbaud, Módosítva: 2012. május 23.

Ár:   4990-7990 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml

Illatcsalád: ciprus-virágos

Fejjegyek: szegfű, mandarin, frézia, osmanthus, bergamot, citrom

Szívjegyek: ylang-ylang, méz, koriander, bors, nőszirom gyökér, jázmin, gyöngyvirág, rózsa, kardamon

Alapjegyek: szantálfa, ámbra, vetiver, tölgy moha, pacsuli, pézsma, benzoin, tömjén

Fújós - La Perlak
Ár: Ld. leírás , Eladó: egyboszorka2.0
Állapot: Saját parfümből fújt, Helyszín: Szombathely, fizetés: Utalás után postán maradó küldemény vagy Foxpost

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Tarzicia

2020. március 9.

A 80-as évek híres parfümjei közül mindet ismerem, volt, amelyiket használtam is, a La Perla mégis valahogy kimaradt. Az is lehet, hogy találkoztam vele valamikor ősrégen, csak akkor éppen mást kerestem, aztán feledésbe merült. Innen is még egyszer köszönöm Egyboszorkának a lehetőséget.
Az összes La Perla változat közül (Classic EDT és EDP, 2012-es EDT és EDP) a Classic EDT áll hozzám a legközelebb, ezért is írom ehhez a verzióhoz a véleményemet. A 4 csillag a La Perla-nak általánosságban szól, a Classic EDT 5 csillagos.
Mindent leírtak már itt előttem az illatról, csak egyetérteni tudok: édes-balzsamos, enyhén fűszeres, nőies, addiktív illat.
A Classic EDT kevésbé édes és egy fokkal könnyedebb, mint az EDP, de én még így is őszi-téli illatnak tartom. A különbség nem nagy, de az EDT végig másképp viselkedik, az elején szárazabb, lassabban alakul ki, aztán egyszer csak ott van, mintha odavarázsolták volna. Viszafogottabb, földesebb, vékonyabb, és a leszáradása is jobban tetszik.
Az EDT egyenes derékkal ülő komoly hölgy, akinek azért szája sarkában titokzatos mosoly bújkál; az EDP telt idomú delnő, feltűnőbb jelenség, aki csábítóan mosolyog, és néha még kacsint is.
Szerencsére én egyik változaton sem érzek semmi retro hangulatot vagy tipikus 80-as éveket, a Classic EDT-t még egy kicsit régimódinak is találom. Persze nem az aldehides-szappanos-virágos-púderes vonalra gondolok, nem is a Mitsouko-ra (tölgymoha), de van benne egy klasszikus hangulat, nekem a nagymamám esküvői csipkekesztyűje, szépia színű, cakkos szélű fényképek is bevillantak közben.
A Classic-hoz képest a 2012-es verziók szintetikusabbnak hatnak, homogénebbek is, és úgy vettem észre, hogy a mézes jelleg is előbb kialakul, és később már nem sokat változik. Meg se lepődtem, hogy a vintage ebben az esetben is jobb, mint az újak.
Kíváncsiságból előhalásztam néhány régi illatmintámat, amihez hasonlítani szokták:
Ungaro Diva: tölgymoha + méz miatt van hasonlóság, de a Diva szívében a szegfű helyett rózsa van, és az egész sokkal édesebb, fűszeresebb, érzékibb, feltűnőbb, nagyobb ívű illat, szerintem nagyobb ego is kell a viseléséhez, a La Perla hozzá képest dorombol.
Paloma Picasso: szegfű + tölgymoha stimmel, de én csak az elején érzek hasonlóságot, a Paloma Picasso kevésbé mély, nem buja, van egy kis tisztaságillat jellege is, az állati jegyek nagyon érezhetőek, és tipikus retro.
Lancôme Magie Noire: tölgymoha + méz miatt van bennük közös vonás, de a méz itt egyáltalán nem domináns, a legkevésbé édes az összes közül, van benne egy szappanos felhang is, és nekem inkább ugrik be róla Oscar de La Renta Oscar (szegfűszeg), mint a La Perla.
Estée Lauder Knowing: szerintem köze nincs a La Perla-hoz, csak a tölgymoha közös bennük, régen tetszett, különlegesnek és titokzatosnak találtam, most csak szikárnak és idejétmúltnak, de lehet, hogy csak a kis mintám döglött.
Sisley Soir de Lune: tölgymoha + méz szintén, de a Sisley modern de legalábbis időtlen illat, van benne egy jó adag maszkulin vonás, szegfű helyett rózsa van, a méz pedig nem édes benne, hanem fűszeres, és hozzá képest a La Perla egyértelműen nőies, bújós, erotikus.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 9.

Anne74

2018. április 15.

Egyedi, különleges, orientális s nem utolsó sorban rendkívül nőies illat :)
A tömegből kiemel... megtart... szeretem...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 15.

Egyedi, különleges, orientális s nem utolsó sorban rendkívül nőies illat :)
A tömegből kiemel... megtart... szeretem...

fragmann

Korcsoport: >54
2018. március 1.

A La Perla EDP (1987) egy csodás kompozíció! Leginkább a méltán híres Givenchy Gentleman női párjaként, vagy megfelelőjeként jellemezhetném karakterét, illetve az illat-családot melynek trónját elfoglalja.
AZ ANYAKIRÁLYNŐ ILLATA - szerintem fogták a GG-t és olyanokat és annyit (főként virágokat) tettek hozzá, hogy egyértelműen nőies legyen. E művelet tökéletesen sikerült. A végeredmény egy nagyívű, elegáns, bársonyos-balzsamos, mágikusan vonzó illat, amely persze cseppet sem kislányos, pláne nem 'csajos'...ez egy tökéletes formában, vonzereje teljében lévő, gyönyörűséges érett HÖLGY, fenséges illata...kislányoknak, kolesz-buliba..pasizós kocsma-csatákba...rock-koncertre nem való...
...operába, egyéb formális alkalmakra, esetleg üzleties megjelenést kívánó dolgos munkanapra annál inkább!
Kortalan, időtlen, trendektől független igazi Klasszikus.

- sok-sok-sok csillag!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. március 1.

Kortalan, időtlen, trendektől független igazi Klasszikus.

- sok-sok-sok csillag!

hedvig17

2017. szeptember 8.

Elnézést kérek a rajongóktól, de ez borzasztó. Parfümöt ilyen gyorsan talán még nem mostam/sikáltam le, mint ezt... Beállt nálam a sorba CK Contradiciton nevű alkotása mellé. Pedig azt hittem, eddig az volt a legszörnyűbb találkozásom. Tévedtem.. Egyszerűen nem tudom mihez hasonlítsam ezt az illatot. A nyolcvanas években volt egy Jet nevű, szürke-fekete flakonos dezodor, nagyjából ahhoz tudnám hasonlítani. De az jobb volt.... Ezúton üzenem kedves szamocza nevű krémmániás társnak, hogy nincs egyedül a véleményével, sőt, én még nagyobbat hibáztam nála. Beszereztem a 2012-es kiadást is. Nagyjából ugyanez a véleményem arról is. Semmi szépséget nem találok benne, nagyon maszkulin mindkettő. Ezt tényleg nem szabad próba nélkül megvenni. Sajnálom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 8.

juditkaa70

2017. május 23.

Ez egy klasszikus La Perla virágos illat. Ami, friss, fűszeres jegyek tükrözi citrusfélék (citrom és bergamot), a koriander és a kardamom a fej jegy. A szív virágos és édes. A rózsa, jázmin, ylang-ylang és az írisz, egy csipetnyi mézzel és borssal megbolondítva. 1980-as években egyik nagy kedvencem volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 23.

Juditeszter

2016. július 20.

Igazi vintage nagyágyú! Csodálatosan puha, balzsamos és vadító illatkompozíció! Hiába, a régiek tudtak igazán!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 20.

edi74

2013. szeptember 16.

több ciprus-virágos régiséggel is ismerkedtem mostanában úgy mint Diva, Paloma Picasso, Knowing, Magie Noire, Gucci 3, Armani (Black?). nem ismertem korábban ennek az illatcsaládnak egy tagját sem, és engem teljesen elvarázsoltak szinte egytől egyig. kicsit maszkulin mindegyik. közös vonások: virág(ok), tölgymoha, némi pacsuli, esetleg aldehidek, állati jegyek.. az a helyzet, hogy simán viselném őket ma! egyik kedvenc a La Perla. (a másik a Gucci 3:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. szeptember 16.