Logona

Ár:   2600 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: kabocika, Módosítva: 2016. március 1.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A növényi hajszínező tökéletes színező és erősítő réteggel vonja be a hajszálakat, ezáltal dússá és fényessé varázsolja a hajat. A natúrbarna színező egy árnyalatnyi vörössel tiszta, fényes barnát képez a középszőke és a világosbarna hajon.

Kizárólag ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó henna és más természetes növényi színezékek biztosítják a színhatást (pl: henna, cékla).

A növényi alapú hajkondicionálók könnyítik a kifésülést, puhább és egészségesebb struktúrát teremtve javítják a haj általános állapotát.

azmir

2018. július 30.

Előrebocsátom, hogy nem ezt a natúrnbarna, hanem a Logona nugátbarna krémhajfestékét próbáltam.
Számomra sajnos teljes pénzkidobás volt az a hajfesték (azért adok rá két csillagot, mert a használhatósága és az illata nem rossz). Pár éve már natúr henna + Khadi festék keverékkel festek hajat, egyre több ősz hajszálam is van sajnos, ez a megoldás eddig működött nálam, csak kissé hosszadalmas a 4 órás hennázás, majd két nappal később 2 óra Khadi hatóidő, no meg a szaga sem a kedvencem, így azt gondoltam, hátha a Logona festéke megolja majd minden gondomat.
A krém állag és az illata üdítően hatott rám a por alakú kutyulmányok után, a kétórás hatóidő meg sem kottyant… aztán viszont nagyon elszontyolodtam, mert a világon semmi nem látszott a hajamon az egészből (na jó, talán az addig is hennás részen nagy jóindulattal fel lehetett fedezni némi barnásabb árnyalatot, ha nagyon mentegetni akarnám, de mivel a lenőtt részeket konkrétan semennyire nem fogta be, ez édeskevés).
Sajnálom, mert nagyon vevő lennék egy működő krémhajfestékre e kategóriában.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 30.

Sajnálom, mert nagyon vevő lennék egy működő krémhajfestékre e kategóriában.

tillisilli

2018. május 4.

Nekem azt hiszem a por verzió van a natúr barna árnyalatból. Aki a Khadi és a Logona között hezitál, ne ezt vegye!

Kis szünettel 10 éve hennázom az eredetileg sötétbarna hajam, uh nagy gyakorlatom van benne. A macera és a várakozás is megéri az eredményt. Mármint normál esetben. Cél ősz elfedése, meg az a fény és tartás amit a henna ad. Eddig Khadi és Lush hennákat használtam, mindkettő bevált.

A Logona viszont semmire sem volt jó. Ugyanolyan "macerás" mint bármely más henna hajfesték. viszont nagyon alacsony a termék henna tartalma, helyette kávé, cékla meg kitudja mi van benne ami valójában nem színez. Ezt már akkor tudnom kellett volna, amikor megláttam, hogy ennek a terméknek mennyi összetevője van. A Khadi hennáknak kb 1-5, ennek egy egész lista. Még a színfixáló kezelést is megvettem, így már dupla annyit fizettem érte, mint a szokásos hennámért (amit nem lehetett épp kapni).

A hatás: nem fogta be az ősz hajszálaimat. Se a fejbőrömet, amit a henna mindig befog. Már itt is gyanakodhattam volna. Ahogy leöblítettem, csupa föld meg kávé meg ilyenek maradtak a kád alján. Az illata sem olyan volt, mint a hennának.

Aztán megláttam, hogy ott figyel az összes ősz hajszál, amin még rajta van 2-3 centivel lenőve az előző hennázás eredménye. Szóval ez a hajfesték SEMMIRE SEM VOLT JÓ. Totál pénzkidobás és időpocsékolás. Kivéve persze ha a láthatatlan színeredmény a cél. Mehetek rá megint egy normális hennával.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 4.

kabocika

2016. február 16.

Éveken át használtam a CASTING hajszínezőt, azonban az utóbbi fél évben teljesen tönkrement az amúgyis vékonyszálú hajam tőle. Tört, fakó lett és kiszárította, ezért kerestem természetes alternatívát. A Khadi és Logona között variáltam, végül a Logonat választottam. Eddig gesztenye színnel színeztem a hajam, ezért választottam a natúrbarna árnyalatot.

Először tisztító samponnal megmostam a hajam, majd megszárítottam és készen álltam a festésre. (A száraz, megtisztított hajat javasolják) Tartottam tőle,hogy nagyon macerás a felkenése a vélemények alapján, de szerintem ez eltúlzott. Persze nemolyan egyszerű, mint a szokásos színezők, festékek felkenése, de túl macerásnak sem mondanám, tehát ez abszolút tolerálható. Párszor potyogtak belőle kisebb darabok, de vízzel feljött a kőről, tehát mosható.

Mások tapasztalata és a leírás alapján én 1 órát hagytam a hajamon. A lemosása sem olyan vészes, mint a leírtak, szépen vízzel kiöblítettem és kész, majd megszárítottam. Kicsit sprődebb volt vízesen a hajam a megszokottnál, bár hasonló a z általam használt bio samponok után is (dr. Organic).

A végeredmény határozottan finomabb tőle a hajam. Az árnyalatra vártam 3 napot, de sajnos nem annyira fogta be, mint vártam. Hogy ez azért volt mert kevés ideig hagytam rajta vagy a sokak által leírt negatív tapasztalatok valósága, hogy nem fogja be rendesen a hajat, nem tudom. Pár szál ősz hajszálam azonba vöröses árnyalatot kapott (ami nem baj, hisz eddig is gesztenyebarna voltam), de egy erőteljesen őszebb hajnál ez gond lehet valóban.

Úgy dönntöttem, most jön a Khadi festék, aztán lehet, hogy végül kipróbálom a henna-indigo házi keverését, bár azzal még egyelőre nem merek próbálkozni.

Szerintem újrapróbálnám ugyanezt a márkát, ha nem lenne más is a piacon, ráadásul, tudom azt írják több festés után áll be a kívánt szín, de a Khadiról írt sok pozitív vélemény okán mégis az lesz a következő választás:(

Összegezve 5* a hajam minőségefestés után, az árnyalattól, színező hatástól azonban többet vártam, az csak 3*, a használata pedig, hogy mennyire felhasználóbarát vagy macerás 4* , azaz összesen 4*-ra ítélem ezt a terméket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 16.