Lush

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Milka, Módosítva: 2018. január 29.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online

Úgy mesélik, a vaskorban hegyi erőd állott a Lulworth Cove fölé magasodó hegyfokon. A legenda szerint a rómaiak, akik elfoglalták, ma is kísértenek a helyen, amelynek Pines Hill vagy Flower’s Barrow a neve. Simonnak, amikor megmászta a meredek hegyet, hogy fölfedezze a titokzatos területet, a hadügyminisztérium által használt robbanóanyagokat kellett kerülgetnie! Az ősi erőd már rég a tengerbe süllyedt, helyét csalán és vadszeder verte föl. Nos, ennek a vidéknek a hangulatát szerettük volna parfümbe foglalni a zsálya, a kakukkfű, a muskátli és a fekete ribiszke segítségével.

RitaL

2019. március 11.

Aki azt mondja, hogy "nagyon brit" illat, az nem téved nagyot. Iszonyat tömény rózsa. Sajnos megint csalódtam, vagy lehet, hogy rajtam a rózsa nem működik, nem tudom. Olyan ideálisan gyógynövényes rózsának tűnt, aztán csak az irritáló öregnénis bolgár rózsaolaj illat marad meg. De az egész nap! Sajnos a feketeribizli, habár biztos próbálkozik, rajtam képtelen volt feldobni az összhatást.
Mint a Lush parfümöknél általában, itt is igaz, hogy nem szabad azonnal felfújáskor megítélni, illetve nem érdemes azonnal közvetlen közelről szagolgatni, mert úgy nagyot üt. Az illatfelhőre érdemes koncentrálni. Elég tartós, jó hatósugarú.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 11.

bettina.tarin

2018. október 12.

Nekem nagyon érződik a geránium vagy valamilyen rózsa erőteljes illata úgyhogy nekem nagyon sok, többféle virágra számítottam.
Update: egy idő után púderes illatú rózsa lesz ami már kellemesebb.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 12.

Update: egy idő után púderes illatú rózsa lesz ami már kellemesebb.

noori

2018. január 16.

Huh, nagyon boldog vagyok, hogy megint kapható (még ha csak online rendelhető, akkor is) Anno volt pont egy olyan kis üvegcsém, mint ami a képen is van, (7ml körül mozgott talán) és öntögetni kellett, ennek megfelelően néha sikerült a kelleténél többet magamra önteni (és bizony még löttyintősként is tekintélyes hatósugárral és nem semmi tartóssággal rendelkezik); aztán mikor elfogyott, és újravettem volna, már nem lehetett kapni.

Zöldesen és (nem tudok rá jobb szót) fülledten indul, aztán a fekete ribizli kezd mind jobban megmutatkozni, emellett a rózsa és a geránium is megédesítik, illetve egy kicsit frissebbé válik, mígnem egy fekete ribizlis-rózsás illat lesz, némi gyógynövényes kiegészítéssel, nem egy megszokott értelemben vett csinos gyümölcsös-virágos illat. A 2013-as kiadású Lush-parfümök közül talán a kedvencem (illetve most éppen a kedvencem, és a Devil's Nightcap szorosan a nyomában van)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 16.

Gyulladáscsökkentők: Anthemis Nobilis (Chamomile)

A rózsa kivonata. A CosIng szerint ez egy maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése), tonizáló összetevő. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmány szerint  a rózsa kivonatnak anitoxidáns hatása is van.

Kamilla. A kamillatea gyógyászati célokra való használata nagy hagyományokra tekint vissza. A kamilla közismerten gyulladáscsökkentő, nyugtató, fertőtlenítő hatású. Mérsékelt antioxidáns hatása is van. Érzékeny bőrűeknek viszont jobb óvatosan használni kamillát tartalmazó termékeket, mivel a rendszeres használata bőrirritációt (contact dermatitis) válthat ki.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.