Lush

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Milka, Módosítva: 2017. november 6.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online

Simonnak akkor támadt az az ötlete, hogy megalkotja a Furze parfümöt, amikor kinézett új otthonának hátsó ajtaján. A „furze” rekettyét jelent, és ez a szúrós bokor nagyon is brit növény, mely télen is virágzik. A vikingek sört főztek belőle, és a hagyomány úgy tartja, hogy akinek a földjén rekettye nő, az védve van az átkok, a boszorkányok ellen, és a rekettyéből készült seprű eltakarítja a gonosz erőket. A Lush illata kókuszt és vaníliát is tartalmaz, így biztosan megvédi viselőjét minden rossztól.

Ár: 7000 Ft (plusz szállítás) , Eladó: Pajzs
Állapot: 30 ml/ kb. 28 ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost
Ár: 7000 Ft , Eladó: JBobi
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Budapest , fizetés: Személyes átvétel vagy posta

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

Tig

2021. március 7.

Amikor 2014-ben először szagoltam és pár próbafújást követően megvettem, akkor engem valamiért egy gyerekkori pisztácia fagyira emlékeztetett. A nagyon kedves eladó lány mondta, hogy a legtöbbeket valamilyen vaníliás, kókuszos dologra emlékeztet, és azt is értem, miért. Nekem (?rajtam?) inkább pollenes-nektáros és zöld egyszerre, és persze pisztácia fagyis. Valóban erős, ütős, tartós (számomra stimmel a "Ködös melegség", ami a marketing frázisa volt), de megfelelően adagolva irodában is viseltem és senkinél nem verte ki a biztosítékot. :) A korábbi vélemények közül Pajzs asszociációjához hasonlóak az enyémek is, csak nekem a kókusz nem ugrik be. Egy barátnőmet valamiért arra az illatra is emlékezteti, amit akkor érzel, ha szétnyitsz nyáron egy szép érett sárgabarackot. Ez a jó az illatokban, hogy ennyire szubjektív és mindenki a saját emlékeihez tudja kötni. Én nagyon szeretem ezt az illatot, Freesia-nak hála nemrég szert tettem itt a KM-en keresztül újra 10 millire. Köszönöm! Imádom még mindig. Évszaktól függetlenül működőképes számomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 7.

Chrissy

2021. február 26.

Igazán különleges illat, az biztos. Meglepő és mulatságos - ez volt a benyomásom. Nem tudom, hogy ez a sárga virágú furze bokor szúr-e, de a parfüm igen. Elég szúrós illata van, semmiképpen ne egy szolid kis angol kertecske illatára számíts! Kesze-kusza illat nekem, mint egy elburjánzott bokor, amibe még szemetet is hajigáltak a járókrlők, de nem lehet kiszedni, annyira tüskés. Édes, és valóban Play-Doh gyurmára emlékeztető illata van, ami elég jellegzetes illat, ezt a hasonlatot valaki nagyon betalálta! Azonnal ezt éreztem. Az a gyurma sokaknak büdös, nekem sem kellemes, de nem büdös, inkább érdekes. Ez benne nekem a mulatságos rész, el is nevettem magam, mikor először megszagoltam, hogy mennyire igaz, amit írtak róla sokan.
A Furze parfümből kiérződik egy kis vanília, egy kis kókusz, de így együtt érezni őket inkább, én sem tudom külön a kókuszt kivenni. Tömények, nekem mű hatásúak, valahogy túl vannak tolva. A gyártó leírasa szerint ez egy "beach" illat, hát, elég harsány és mű tengerpart, ha már erre kellene asszociálni az illat kapcsán, akkor nekem egy iskolai színdarabhoz berendezett színpad jut eszembe, gagyi kellékekkel, ahol a tenger a háttérben egy poszter, elé szórva némi homok, benne műanyag tengeri csillaggal és a sarokban egy kartonból kivágott és összerakott pálmafával.
Van még benne neroli és mimóza, nem tudom, ezek nem egzotikusak, a citrusos jegy el van nyomva benne. A mimóza meg olyan fás-púderes aláfestést ad, de nekem ez olyan porossá teszi.
Kicsit katyvasz. Ugrálnak a képek előttem, ahogy szagolom: tengerparti kőből épült ház a szikla tetején, a ház köveit benőtte a moha, fa egy szál se, sárga viragos furze bokor a ház körül, morajlik a tenger, elhagyatott táj, fúj a szél. Aztán a másik kép, gagyi színpadi kellékekkel berendezett tengerpart a suli színpadán. Aztán forróság, fülledt egzotikus virág illat és verejték szag. És aztán a lányom, ammint Play-Doh gyurmával játszik a kis műanyag gyerekasztalánál, én meg aggódva figyelem a kis darabokat, amik potyognak le a szőnyegre és kezdek ideges lenni, hogy megint takaríthatok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 26.

Pajzs

2021. február 24.

Egy folyópartot juttat eszembe, ahol össze-vissza száll a virágpor. Hétágra süt a délutáni nap, zümmögnek és ciripelnek a bogarak, csobog a víz, zizeg a természet, zöld és nyers aromáit ontja a növényzet, a meleg bőrről lágy, kókuszos naptej illat párolog, és tüsszögésre ingerel egy orrhoz emelt sárga virág közepén a mézédes pollen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 24.

kvin

2020. november 25.

Nekiálltam tesztelni az elfekvő illataimat, ezen a hideg hajnalon valami melegségre vágytam. Fújóskámat szimatolgatom, édes, mint a vesztés, de a kókusz miatt van benne számomra valami csalogató és mintha némi púderes zöldességet is éreznék a háttérben. Jó lesz, felfújom.
Már az első 5 percben úgy ugrál ide-oda, hogy csak kapkodom a fejem: édes vanília, ZÖLD, lágy kókusz, NÖVÉNY, megint édes, nem, most meg rétivirág... mire megfogalmaznám, már átcikázik egy újabb arcára, mintha nem találná a helyét a bőrömön.
Megvárom, míg kitombolja magát.
Nem tudom, milyen illata lehet a rekettyének - sosem éreztem késztetést, hogy bokrokat szagolgassak -, egyedül Tóth Árpád versében rémlik, egyenesen ódába foglalva a "remény virágát":

"S tömött arany díszét fejem fölé lehajtja
A csónakos virágú, karcsú szelíd rekettye,
Sok, sok ringó virág, száz apró légi sajka.
[...]
Ti ringtok csendesen, s hűs, ezüst záporok
S a sűrű napsugár forró arany verése
Gond nélkül gazdaguló mélyetekig csorog,
Méz- s illatrakománnyal teljülvén gyenge rése;
Ti súlyos, drágagyöngyként a hajnal harmatát
Gyűjtitek, s nem bolyongtok testetlen kincs után"

Ez segít megértenem ezt az illatot, és már tudom: nem ő nem találta a helyét, hanem én tiltakoztam az ellen, hogy megpihenhessen rajtam. Mézédes, fogcsikorgatóan túlcsorduló sárga bibék és szirmok hatalmasodnak fölém, hiába feküdnék békésen alatta a zabolátlan zöldben, előbb-utóbb menekülésre késztet.

Egy, a maga nemében rendkívüli, de vattacukros kézkrém illat. Akármennyire változékony és izgalmas, sajnos meghaladja az édesség-ingerküszöbömet.
Mindezek ellenére nem tudok rosszat adni rá - mindig díjazom a nem lineáris parfümöket -, és akit nem riasztanak az édes illatok, annak egy különleges élményben lehet része, ami elrepíti egy rekettyések alatt mélázó, a kétségbeesést és kilátástalanságot reménnyé formáló fantáziavilágba.
+1 csillag az állatkísérlet-mentességnek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 25.

Megvárom, míg kitombolja magát.

"S tömött arany díszét fejem fölé lehajtja
A csónakos virágú, karcsú szelíd rekettye,
Sok, sok ringó virág, száz apró légi sajka.
[...]
Ti ringtok csendesen, s hűs, ezüst záporok
S a sűrű napsugár forró arany verése
Gond nélkül gazdaguló mélyetekig csorog,
Méz- s illatrakománnyal teljülvén gyenge rése;
Ti súlyos, drágagyöngyként a hajnal harmatát
Gyűjtitek, s nem bolyongtok testetlen kincs után"

+1 csillag az állatkísérlet-mentességnek.

Szofia1981

2020. november 20.

Nagyon büdös. Felfordul a gyomrom tőle. Én ilyen rossz szagot még nem érezrem. Sajnos látatlanból rendeltem a véleményekre alapozva.

Az "illattal" kapcsolatos rossz szájízemet 100%-ig elvette a Lush alkalmazottainak kedvessége és rugalmassága. Ritka az ilyen üzlet (megmondom őszintén, hogy ezen kívül Zólyomi Zsolt parfümériájában tapasztaltam csak ilyen kedvességet és segítőkészséget, habár ott nem reklamáltam)
Visszavették szó nélkül és mellé nagyon kedvesek voltak.
Persze ettől az illat még az én szemszögéből 1 pontos, mindenképpen ajánlom a megillatolását vásárlás előtt 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 20.

Visszavették szó nélkül és mellé nagyon kedvesek voltak.

andrea91

2019. május 4.

Pont mint exemnél az otthon illat... ezert egyreszt kellemes (kellemes mint kellemes 17-8 evesnek lenni értelemben), masreszt viselni nem tudnam nyilvan...

Up. Hát mégis megkörnyékeztem megint:) az otthon-illatot most is érzem néhanéha de csak akkor amikor már ilyen tegnapi szinten leszáradt, de valahogy csak tényszerű az asszociáció, nem zavar, és nem is oly abszrakt mint amilyennek elsőre tűnt emiatt. Én érzem a zöldet benne, kifújáskor, a zöld csak az első fázisban van jelen, hasonló mint a philosykos, illetve érzetre hasonló a zöldje, egyébként nem fügés, olyan kúkuszvizesen zöldes. Amúgy elvileg abban sincs kókusz, mégis van egy kókuszos felhangja. Összességében nekem ez a zöld akkord iszonyatosan tetszik benne, de csak kb 10-20 percig van jelen, aztán egy erős, sárga, pollenes illat jelenik meg, mézes is, virágos is, és közben olyan harsányan természetes. Nekem az ilyesmi mézes illat annyira nem a kedvencem, de nem zavar benne, és csak közelről erős, messzebbről, és később már szelídebb sokkal. Végül a leszáradása egy nagyon kedves puha, kókuszos, vidám illat.
Viszont 1 fújás bőven elég egész napra, nagyon tartós, és ennél több szerintem zavaró, és kihangsúlyozza azt az erős pollenes jegyet.
Fogok kérdezni visszajelzésekért, mert van egy olyan érzésem, hogy mindenki szeretné, ha a közelében lenne/dolgozna valaki akinek ilyen illata van:-)

Szalmakalap, nyár, virágosrét, búzamező, naptej, boldogság.<3

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 4.

Szalmakalap, nyár, virágosrét, búzamező, naptej, boldogság.<3

RitaL

2019. március 11.

Nagyon érdekes illat, nekem nem a Play-Doh, hanem az a halvány rózsaszín bevonatos C-vitamin tabletta jutott róla eszembe. Olyan illata van, mint amilyen íze annak.
A "sárga virág" nagyon pontos, ez egy sárga parfüm. Én kókuszt alig érzek benne, érdekes módon, de nagyon halványan azért érzékelem a jelenlétét.
Nyáron fogom használni, a napsütés és a sárga napernyők jutnak róla eszembe. Meg egy kicsit nosztalgikus, a "vitaminíz" miatt.
Mindenképp érdemes vásárlás előtt kipróbálni!
Azért kap csak 4 pontot, mert a Smell of Weather Turninghez azért mégsem ér fel. Az egy más dimenzió!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 11.

Mindenképp érdemes vásárlás előtt kipróbálni!

Freesia

2018. május 30.

Sokáig gondolkodtam azon, hogy mire emlékeztet olyan nagyon, aztán rájöttem: Play-Doh gyurma! :-) De ez nem baj, nagyon szeretem az illatát, nosztalgikus. Ott van még mellette a kókusz és valami erősen pollenes sárga virág. Különleges és finom, de könnyű túladagolni. Inkább otthonülős téli estéken tudom elképzelni magamon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 30.

princesskate87

2017. október 26.

Kicsit félve rendeltem, mert mostanság nem mindig jött be a látatlanba történő parfümvásárlás. Iszonyatosan tetszik, édes, meleg illat, kifújva meglepő illat csap meg, ami lázadó kamaszkoromból ismerős. Nagyon tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 26.

Nessy

2017. október 5.

2013. március 1.
Gyógynövényes zöld jegyek alatt megbúvó kókuszillat. Sosem éreztem még ehhez hasonlót. Nem szeretem a vaníliát sem a kókusz illatot, mert legtöbbször émelyítően mű, de ebben az esetben nagyon különlegesre sikeredett. A tartóssága papíron nagyon jó, de ami lényeges hogy bőrön is olyan 5-6 óra. Kiváló!

Az új verzió egy picit más mint a régi, a felső zöld rétegekben mintha ablaktisztítót éreznék...ennek ellenére továbbra is nagyszerűnek tartom, mert az én bőrömön az összhatás zseniális és tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 5.

2013. március 1.

Emolliensek: Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Cera/Polyglyceryl-3 Esters
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hydroxycitronellal, Geraniol, Farnesol, Limonene, Linalool

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.