Lush

Ár:   9490 Ft és 17 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: eiola, az összetevőket feltöltötte: mongoose, Módosítva: 2018. január 22.

Ár:   9490 Ft és 17 990 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   Lush

"Mint egy évszázadok után szabaduló dzsinn, úgy tör elő a lágy pacsuli, a vidám grépfrútolaj és a tonka abszolút vaníliás édessége a palackból. Egy viselhető műalkotás, mely kilométerekkel a hétköznapok szürkesége felett lebeg. Illatos inspiráció az akadályok leküzdésére: sosem leszel hontalan."

Lush Rentless Parfüm 5ml
Ár: 1900 Ft + ptk , Eladó: Szofijaa
Állapot: új, Helyszín: -, fizetés: postán maradó

Szofijaa

2019. november 7.

Van egy listám, hogy milyen parfüm fújoskat/mintákat/egész üvegeset szeretnék beszerezni az elkövetkezendő időszakban.
A Lush parfümjei teljesen lemaradtak erről, olvasgattam, de altattam a témát, valahogy nem fogott meg az egész márka.
Tegnap labdanumos parfümökre keresgettem rá, és ott virított ez is. A jó vélemények, és a labdanum kiemelése arra sarkallt, hogy hazafelé este beugorjak egy Lush boltba kipróbálni (ehhez nincsen soha elég késő, bezzeg ha találkozni kell valakivel...). Amikor a lány a csuklómra fújta már akkor ideges lettem, hogy már MEGINT, megint inkább meg fogok venni egy hirtelen szerelmet, minthogy tartsam magam a régóta kiszemelt parfümök begyűjtéséhez. Álltam még ott 5 percig majd sietés haza, még 20 percig üvöltött a csuklómról az illat, hogy DE MOST VISSZAFORDULSZ ÉS MEGVESZEL.

Reggelre elmúlt az érzés, az illat nem, fürdés, kézmosások sora után sem (kell a francnak, most érkezett meg egy régóta keresett parfüm, most vettem egy rakat jó füstös fújóst, mintát), de azért elhoztam a munkába egy tasakban a blattert és most már biztos vagyok benne, hogy megveszem hazafelé. :I

Elnézést a hosszú történetért, ez csak egy szép példája annak, hogy az ember egyik pillanatról a másikra egy addig számára érdektelen termékbe, márkába
milyen gyorsan bele tud szeretni.

Az illat az elején számomra sötét, enyhén füstös, gyógylikőrős (blatteren unikumra hajaz sokáig), ragacsos, tényleg érzem a labdanumot is-amit amúgy imádok gyantaként +pici vaníliás kóla mellékzönge. Most a zacsiból amiben a papírcsík van, speculaas (karácsonyi keksz) illatfüst szivárog elő.

Hát akkor este újra találkozunk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 7.

milyen gyorsan bele tud szeretni.

Hát akkor este újra találkozunk.

maryszab

2019. január 29.

Számomra elsőre férfias illat, de ha türelmesek vagyunk átalakul (mint minden Lush parfüm), és szép lesz és tényleg a szürkeség felett áll. Én a magam részéről hangulatparfümként használom, mert ahhoz túl karakteres, hogy csak úgy össze-vissza fújkáljam, viszont amikor kell, akkor üt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 29.

bettina.tarin

2018. október 9.

Általában nem szeretem a pacsuli illatát de ebben van valami amivel keverve nagyon jó, olyan keleties illatú.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 9.

twentylessone

Korcsoport: >54
2018. augusztus 1.

Általában jól áll a bőrömnek a pacsuli, most is bejött annyira, hogy második bőrként otthon érzem benne magamat. Természetesen pacsuli így nem tudok túl sokat fújni belőle, és sok pozitív visszajelzést kapok, amikor ezt a parfümöt használom. Alap.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. augusztus 1.

Pizzaszelet199

2018. június 30.

UPD--Azt mondtam, hogy 10/10 illatilag, de azóta azt a megfigyelést tettem, hogy ruhára fújva, ami maradós belőle, az a cukor. Igen, konkrétan szacharózra kell gondolni. Elképzelni nem, de elfogadni tudom, hogy létezik, akinek ez bejön. Nekem nagyon nem. Viszont érdekes, hogy ez a hatás elkerülhető, ha a bőrömre fújom, ott inkább a bőrös-sárgadinnyés oldala jön ki, néha jól esik itthon, de mint mondtam, egészen elhanyagolható ereje van.

Mindig is úgy gondoltam, hogy 10/10-es illat, eddig azért hezitáltam, mert a krémességet általában kerülöm, de most úgy döntöttem, veszek egy 30-ast (nem annyira krémes, hogy zavarjon). Amit szerintem fontos leszögezni: annyira smucig módon adagolják az aromatikus összetevőket, hogy mind szilázsban, mind tartósságban már nem is EDC, hanem inkább vicc kategória. Next to nothing. De az árát persze azért megkérik... Nagyon örülök, hogy nem vettem egy 100 ml-st. Ezt szépen kifújkálom, aztán elbúcsúzunk egymástól. Semmiféleképpen nem éri meg. Illetve azoknak, akik csípik a fél percig tartó, alig érzékelhető fragrance-eket 9500 ft /30 ml áron. Mindezzel együtt bizonyos összetevőknek van egy decens tartóssága, amitől néha kapsz egy kis váratlan felhőcskét a képedbe a lábjegyekből néha-néha, még órák múlva is, de úgy épphogy érzékelsz belőle valamit, és akkor eszedbe jut, hogy "ja tényleg, van rajtam egy kis Rentless". Én a bőrömre igyekszem inkább nem pazarolni majd, mert értelmetlen, inkább ruhára akkor már.
Illatilag: a bőrt mondanám dominánsnak... legalábbis rajtam. Fragranticán kimaradt a pacsuli, ami itt nagyon elbújik, ez részemről mindenképpen plussz pont, szerintem így kell bánni a pacsulival, rendesen be kell csomagolni, általában nem szeretem, amikor a felszáradás tiszta pacsulit ad ki végül. Fújáskor inkább aromatikus, mint krémes. Citrusosnak nem annyira mondanám. Kólára emlékeztet. Édes mivolta szinte kötelező elem ((sajnos)) a Volume IV részeként, de itt nem rossz / nem zavaró mértékű. Érdekes bújtatott "humor", hogy a volume IV-ek tartalmazzák egymást: az I'm Home-ban van egy kis Cardamom Coffe, a Rentlessben van egy kis I'm Home, ezt eddig a véleményeket olvasgatva mindenfelé nem láttam, hogy más is észrevette volna rajtam kívül, tehát akkor lehet, hogy csak én képzelgek.
Mivel 10/10 illat, talán meg kéne adnom a két pontot, de úgy érzem, akkor érdemelné meg, ha kb 3000 ft lenne 30 ml ennyire minimális mennyiségű aromatikus összetevővel, így én is smucig leszek a pontokkal. 1,5 pont, de inkább 1. El lehetett volna ezt készíteni úgy is, hogy ugyanennyi aromatikus összetevő, kevesebb alkohol, az egész csak 10 ml, és fele ennyiért. De úgy tűnik, a lehetőség szerinti maximális profitra pályáznak, minimális értékű cuccért cserébe.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 30.

RitaL

2018. június 25.

Meglepetésemre szerettem bele ebbe az illatba, nem szoktam szeretni a pacsulit. A fújós változatban ugyan az első fél órában elég erőteljesen érezhető a pacsuli "élessége", de ez aztán visszatompul, és kesernyésen édessé válik. A grapefruit tényleg csak kesernyés, fanyar csavarként van jelen, de nagyon kell bele. Olyan téli illat, amelyet én is, aki inkább a friss, fanyar illatokat kedvelem, nem az édeset vagy keletieset, szívesen hordok. Valamiféle otthonosságot, nyugalmat áraszt az illat, éjszakára krémparfüm verzióját használom, jobban alszom tőle. Nagyon tartós.
Update 1: nekem általában és szinte mindig a teás illatok állnak jól, ez az illat pedig valami oknál fogva élénken emlékeztet engem egy jó erős vörös teára. Szóval, aki szereti az ilyesmit, annak is érdemes lehet kipróbálni.
Update 2: nem is tudom, hogy felejthettem el leírni. Én csak ruhára és hajra fújom, mert a magas illóolaj tartalma miatt az érzékeny bőröm kipirosodik és viszket tőle, ha közvetlenül ráfújom.

Update 3. Nagyon csalódott vagyok, és sok esélyt adtam, és nem akartam belátni, hogy nem jó, de a bőrirritáció miatt egyszerűen nem tudom használni, így feltettem eladásra, hátha másnak beválik. Mérges vagyok a Lush-ra, amiért irritációt csökkentő krémeket gyárt egyfelől, irritációt okozó parfümöket másfelől. Csak nem hogy van itt valamiféle összefüggés...? 4 csillagot azért meghagyok, mert ez az illat mégiscsak megunhatatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 25.

yolandi

2017. november 22.

Mennyei manna, a mai napon lehetőségem volt megszagolni. Még nem is pulzuspontra fújtam a bőrtesztet, hanem a kézfejemre siettségemben (ez volt lassan 7 órája), azóta sokszor kezet is mostam, és még mindig virágzik az illat. A pacsulis tonkás vonal úgy muzsikál mint egy nyugtató lelki fürdő. Gondolkodom a megvételén, de ebben az illatban nem tudnék elmenni a munkahelyemre, mert legszívesebben csak ezzel az illatfelhővel körbeölelve meditálnék és jógáznék egész nap :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 22.

szilviakiralyno

2017. október 18.

Édes, pacsulis, gyantás varázslat, a labdanum és tonka édeskés, enyhén bőrös illatú keveréke, melybe egy leheletnyi borongós keserűség vegyül, egy csipetnyi borzongás, mély földes álom, mégis édes felhő ölel, pára, mely biztonságot ad, annak, ki mint a vándor, sehol, sosem leli helyét, mégis elringat, bíztat, hogy bárhol otthon vagyok. Átkarol, vígasztal, megnyugtat. Használat után egy bő félóra múlva valami fanyar kis csavar érezhető, ebben szerepe lehet a grapefruitolajnak, de nem ad gyümölcsös hangot neki, csak ezt a pikáns elhajlását az illatnak, egy izgalmas és szokatlan összecsengését az összetevőknek. Tényleg művészi, mert bár én nem voltam soha az édes illatok igazi kedvelője, de ez valami egészen más. Más, mint a cukros édes illatok bántó egysíkúsága.. Nem. Ez egészen más. Nem is mondanám fiatalos illatnak. Egyedi. Egyéniség. Lelkiség van, és egy-egy élettörténet minden egyes Lush illat mögött, amit vagy valaki átérez, vagy nem, vagy tud azonosulni, vagy nem. Nincs középút általában. Jellemző, hogy valahogy átültetődik az illat mögötti üzenet a saját életembe, ha más síkon is, de párhuzam vonható. Ez az illat, az örökké kereső, nyugtalan, bolyongó vándorok illata, akik egy idő után mindig elhagyják a megszokottat, kihívások után kutatva, megélve ennek örömét, és komor szorongását is. De mégis ez ad életkedvet, jó recept a kiégés és fásultság ellen. Valami hív, és nem látszik még az út, de kalandok sora biztosan vár.. mégis van egy stabil, masszív nyugodtság. Mint akár ez az illat. Sötét felhő, majd sugárzó nap, édes álom, máskor borús gondolatok. Villont idézve: "kitaszít és befogad a világ".
Igen, valahogy így. Sehova nem illek, mégis ott vagyok, ha elindulok, nem tudom miért, ha kalandokba szaladok, nem riadok, igen, mert bárhol otthon vagyok.
A megszokottat elveti az illat, mégis van benne valami bizalmasan maradandó és stabil.
Furcsa érzés ez, megragadott. Lassan két hete használom, addiktív.
Van még valami itt, ami nem megfogható: vad és féktelen, mégis vonzóan, ellenállhatatlanul szexi.
Elképesztően tartós, nap végén is libben az illatfelhőcske, elkísér 10+ valahány órán át is mámorító aromája. Rendkívüli. Ismét le a kalappal a Lush előtt...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 18.

Furcsa érzés ez, megragadott. Lassan két hete használom, addiktív.

A grépfút olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, frissítő, pezsdítő, bőrkondícionáló hatású hatású összetevő.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.