Lush

Ár:   12 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: RitaL, Módosítva: 2019. április 5.

Ár:   12 900 Ft
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online

"A ghánai permakultúra-gazdaságból származó, regeneratív módon beszerzett ylang ylanggal teli parfüm az érzéki ibolya, egy csipetnyi intrika, egy adag inkognitó és egy korty pezsgő segítségével bűvöl el. Törékeny, virágos - és egy kicsit gótikus - illat."

Az egyik legelső Lush-parfüm, mely eredetileg 1995-ben jelent meg.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

emb1p3

2020. február 1.

A Lush illatok elég szakócával faragottnak tűnhetnek, és a fejillataik általában hozzák is egy erősebb jobbegyenes élményét, de én nem bánom, parfüm-Gombóc Artúr vagyok, szeretem a fojtogató meg a kifinomult dolgokat is. Furcsa módon az a benyomásom, mintha a kezdeti füstös, valami orientális parfümbe oltott ibolya-illatjegy a leszáradásban fogná magát, lerázná a többieket, visszaballagna a tisztásra, ahol leszakították, bebújna a kis gyökerével a nedves földbe és új életet kezdene. A fejillat füstös ibolyája is tetszik, mert nem olyan Mona di Orosan szúnyogirtósan direkt és nyers füst (itt most persze elhatárolódnék magamtól), hanem mintha csak konzerválná a virágot, és a második felvonás is, ahol mintha csak az ibolya édeskés, lebbenő párája maradna. Úgy ibolya ez a második szakasz, hogy azért érzi az orrom, hogy valami vaníliát idéző szintetikummal tették édeskéssé a virágot idéző szintetikumot, de szívesen belemegyek a játékba, mint az oviban, ahol tudjuk, hogy a pirosruhás, álszakállas bácsi a karbantartó, de ettől nem esik rosszabbul tőle a szaloncukor. Vicces amúgy, hogy valami vámpíros sorozatban hívták az addiktív hatású művért (?) V-nek, úgyhogy én valami durva, fémes aldehidre számítottam, Serge Lutens ablaktisztító-illataira (Dent de lait, Laine de verre, L'eau froide, ilyenek) erre jött ez az apró, édes kis virágpára. Na nem mintha bánnám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 1.

Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Cupressus Funebris Wood Oil, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Oil, Eugenia Caryophyllus (Clove) Oil, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Eugenol, Geraniol, Linalool

A szegfűszeg olaja. A TruthInAging szerint a szegfűszeg olajnak gomba és baktérium ellenes tulajdonsága is van. A szegfűszegolajban található a kozmetikumokban illatosítóként gyakran használt eugenol, mely bőrirritáló hatású. Lásd szegfűszeg.