Maison Francis Kurkdjian

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, Módosítva: 2019. szeptember 17.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Csillogó harmat a felkelő nap fényében… Az Absolue lelkületében megegyezik a Cologne Pour le Matin-nal (Reggeli Cologne). Azonban az eredeti illatot eau de parfum-má dolgozta át a mesterparfümőr. Koncentráltabb, aromásabb struktúrát kapott, a szivárvány színeivel tündöklő száraz, fás ámbrával és ibolyavirággal.

Illatjegyek: ámbra, bergamott, citrom, ibolya, kakukkfű, levendula, narancsvirág

auberginecat

2018. május 11.

Én már nem is mondok semmit, újabb MFK szerelem... Kiforgat a vagyonomból ez a csávó, bár ezt az illatot elvileg már nem kapni, de ha bárki megválna tőle, kérem mindenképp értesítsen, nagyon szeretném!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 11.

Lina6

2018. április 28.

Ez egy nagyágyú illat,legalábbis nekem. :) Nagyon erős, tartós, virágos, nőies kreáció. 5 csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 28.

aidanne

2017. december 12.

Francis-ban azt szeretem, hogy a legegyszerubb illataiban is olyan varazslat van, amihez foghatot keves niche haz alkot meg. Ettol fuggetlenul nem o az elso szamu kedvencem, de benne van a top 5-ben az biztos. Nagyra ertekelem a muveszetet, es bar nem minden illata szolit meg( miert is kellene?) megis ertem, mit szeretne.
Nem szerettem a levendulat sosem. Vagy a rossz wc illatositok jutottak eszembe, vagy vagy.... szerintem innen jon ez a levendulas frusztraltsagom. Mast elkepzelni sem tudok, aztan beutott evekkel ezelott a tihanyi imadatom, egyutt a sok levendula, folyt ott minden ami lila. Mivel szeretek illatokban kiserleztezni, sosem forditok hatat egy egy illatjegynek pusztan azert mert nem szeretem vagy mert rajtam nem jo. Sot! Azt mondom, hogy igenis minden illat jegy jo rajtam de a mrgfelelo talalast kell hozza megkeresni.
Amikor megkaptam ezt az illatot, elso fujasnal az volt a gondolatom hogy sajnos mi nem leszunk egy par, nem fogom hordani, es felteteleztem tovabb adom. Amikor viseltem epp postara mentem, foztem, aztan dolgozni indultam... be kellett vallanom hogy nem volt ra idom, hogy valodi olevendulasagat megismerjem. Aztan elutaztunk... el, a termeszet lagy olebe, mindentol tavol az erdo szelere. Elvittem magammal. Meg akartam erteni ot. A termeszetben, a csodalatosan tiszta levegon jarva megertettem: szintiszta megnyugvas ez az illat nemi citrusokkal, puha irisszel es egy enyhe edes puderes beutessel a boromon, de a levendula finoman lengett korbe korbe mint egy puha sal. Egyutt lelegeztem vele, ereztem, hogy vegre elert ez az illat. Nem kellett hozza edeskes tucat adalek hozza ahhoz, hogy igazan egyedive maradjon. Zsenialis

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 12.

bobekecske

2017. május 30.

Eleinte a Cologne verzióból használtam el egy-két üvegnyit, jobban tetszettbenne a dominánsabb kakukkfű, és a kevesebb citrus és levendula.
Miután megtudtam, hogy beszüntették mindkét (Cologne és Absolut) verzió forgalmazását és gyártását, próbát tettem a Petit Matin-nal, de az kevésbé fogott meg. Így mikor Erika feltöltötte eladásra az ő verzióját, sokáig piszkálta a fantáziámat, meg tudnám-e ezt is szeretni annyira, mint a Cologne verziót.
TLDR: megszerettem, sőt. Most már ezt preferálom.
Szeretem a citrusokat, de nem mindig működnek rajtam. Ez a kompozíció üde, frissítő, sosem tolakodó. Olyan viselni, mint egy frissítő limonádét kortyolni egy levendulamezőn, ahol azért kellemesen jár a levegő is. :)
Lassú, nem elhamarkodott szerelem volt ez: mindig is tetszett, volt valami vonzalom, de minél jobban megismerem, annál jobban szeretem. Nem hivalkodó, nem számítok rá, hogy megállít majd bárki is, megkérdezni, mi ez a finom illat, de komfortot ad, és szerintem jókedvre deríti azt is, aki csak egy pillanatra megérzi rajtam. Nem erős hatósugarú, de elég tartós illat, főleg így nyáron.
Tényleg jó választás a hétköznapokra, és nagyon örülök, hogy ebből már nem csak 5-10 mililiternyi mennyiséggel kell gazdálkodnom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 30.

TLDR: megszerettem, sőt. Most már ezt preferálom.

Norella

2017. január 3.

Ha választanom kellene ,hogy milyen illatot hordanék egész életemben , akkor ezt választanám. Amikor migrenes fejfájásom van , nem szeretem az illatokat kivéve ezt, szerintem még gyógyító hatása is van.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 3.

Mikacska

2016. december 17.

Véletlenül találtam rá, ajándék mintaként kaptam. Kedvenc parfümőröm számomra ezzel az illattal megteremtette magát az intimitást. Nagyon finom fátyol illat ami ugyan nem hagy hatalmas hatósugarat maga után, de amikor ehhez az illathoz nyúlok nem is ez a célom. Bőrközeli gyönyörűség, amiről egy finoman ívelt női nyak jut eszembe - és a férfi aki az után a nyak után vágyakozik. Ez az illat energizál és megnyugtat egyszerre. Kifinomultnak érzem magam amikor viselem. Rajtam nagyon tartós, közel marad az aurámhoz, nem kínálja magát, fel kell fedezni. Soha nem gondoltam volna, hogy az én bőrömön ennyire jól működik a kakukkfű. A sok figyelemfelkeltő parfümöm között igazi megnyugvás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 17.