Maison Francis Kurkdjian

Ár:   42000 forint   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, Módosítva: 2017. május 30.

Ár:   42000 forint
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Vigyázat! Csak éjjeli ragadozóknak....

Amikor az éjszaka átveszi a hatalmat, néha kíméletlen lüktetés vesz rajtunk erőt, ami hajnalig kitart. Nem marad csendes az éjjel, elragad minket a kaotikus forgatag – és azt kívánjuk, soha ne érjen véget. Az ilyen elvarázsolt éjjelekre ajánljuk az Absolue Pour le Soir-t, ezt a szelídítetlen kandúrt. Az Absolue az eredeti Cologne Pour le Soir (Éjjeli Cologne) eau de parfum töménységű, bujább, harapós változata.

Illatjegyek: benzoégyanta, cédrusfa, ilang-ilang, kömény, méz, rózsa, szantálfa, tömjén

Ár: 4.500 Ft (5 ml); 8.500 Ft (10 ml) + postaköltség , Eladó: sanyi0629
Állapot: 5ml / 10ml fújós saját üvegből frissen fújva, Helyszín: Miskolc, fizetés: Előreutalás után posta/foxpost vagy személyes átvétel Miskolcon, alkalmanként Nyíregyházán
Ár: 4000 , Eladó: Equivocada
Állapot: 8/10 ml, Helyszín: Gödöllő, fizetés: Banki utalás, posta, személyes átvétel

SPARXS

2018. december 25.

Nem szeretnék Maison Francis Kurkdjian parfümőri zsenialitásából elvenni, de nekem ez az alkotás egy halom részeg hajléktalan alak "illatára" emlékeztet!
Lányos zavaromban öklendezni kezdtem, amikor a mintámat kipróbáltam! (Pedig még lány sem vagyok)
Egy nagyon régi emlék ugrott be legelőször. Gyerekként az iskolában mindig mentünk a menzára ebédelni. A menza mellett volt egy park,ahol ebéd után lehetett játszani 45 percet! Ez még a 90-es években volt és még senkinek nem volt okos telefonja stb.

Emlékszem a parkban volt egy nyilvános wc, amibe egyszer elmentünk pisilni egyet. Az illemhelyen lévő szag kísértetiesen hasonlított azzal a szaggal,amit a parfümintából kikenve éreztem!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 25.

bara89

2017. december 1.

Megvan. Vadászház télen, benne elfelejtett szőrmebunda, mintha nem is bunda lenne, hanem maga az állat, mellette édes, fergeteges, meleg nyúlós valami, eleven és lüktető. Számomra nem meghökkentő, nem is érzem benne az erre való törekvést. Ugyanakkor nem éreztem még hasonlót. Nekem nem is "mosdatlan ágyék", nem annyira domináns a kömény itt, mint pl. a L'artisan féle tudjuk kiben (igen, kiben és nem miben, mert ő egy igazi börtönviselt kömény, egy-egy igazi tömény-kömény-görény, ennek ellenére a maga módján elképesztő állat). Az eddigi abszolút kedvencem Kurkdjian-tól. El vagyok ragadtatva, mert szó szerint elragad, vagy elragadoz(haha). A párizsi butikban jelenleg is elérhető egyébként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 1.

elvanui

2017. szeptember 10.

Számomra a márka egyetlen értékelhető illata volt, talàn még a cologne kistesója mondjuk. Imádtam. Annyira állatias, olyan ragacsosan édes, viaszos, de csak úgy, mint egy szippantás az embered nyakszirtjéből úgy háromnapos hajjal... Mozgalmas éjszaka utáni szégyentelenül meghitt ébredés, össze-vissza gabalyodott végtagokkal, mocskos és otthonos egyszerre. Fás pézsmává szárad le, kb. húsz kemény óra után, de végig ott marad a méz, a Méz, a MÉZ!!!, csak ekkor már mintha egy vén barnamedve faggyús bundájába ragadva érezném. Megismételhetetlen csoda volt, jellemző, hogy pont ezt kellett elkaszálni.
Ő minden, aminek Musc Koublai Khannak lennie kellett volna. Gyönyörű emlékeztetője a ténynek, hogy az ember azért állat is valahol.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

Rainy

2017. április 20.

Vannak azon illatok, amiket nem mutogatok a külvilágnak, ez pontosan az. Éterien elemi és kijön az állati énje, de pont emiatt szeretem. Még niche parfümös pályafutásom elején ismerkedtem meg vele, akkor furán néztem magam elé a polcra értetlenül, de sok év elteltével rá kellett jönnöm, hogy az egyik olyan illat ami nélkül nem érdemes tengetni napjaimat. Számomra a ladányi Nádasdi-kastély ősök termét juttatja eszembe, olyan mintha oda szőrméket vittek volna némi napraforgó méz kiséretében. Komplex és megérthetetlen, de számomra a hangulat és az érzés jó amit előidéz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 20.

erika0325

2016. augusztus 26.

Nagyon klassz dolognak tartom a mintázást. Megvannak a jól bevált illataim, de azért hajt a kíváncsiság:-) Vannak azok az illatok, amiket titkon, otthon élvezem, szeretgetem, de ki nem mernék menni az emberek közé, mert nem érezném magam komfortosan, Az Absolue nem tartozik a titkos illatok közé, vele bizony ki mertem jönni, sőt rettentően élvezem a különcségét. Reggel tömjénnel indított. A férjem szokott behozni dolgozni, így szegénykém megkapta rendesen az elejét, azt mondta templomba nem kell mennie mert a kocsi maga a templom. Ezen most így egy körül már túl vagyunk.....most egy végtelenül finom mézes rózsa van rajtam. Elolvastam az előttem véleményezőket, és mindig meglepődöm mennyire másképp jön elő egy egy illat a bőrön. Az enyémen kifejezettem szép, elegáns. Igen, lehet buja, bár nem tudom az elegáns és a buja megfér e egymással, mégis így érzek, és kicsit sötét illat, de ezt kompenzálom egy farmerral és fehér blúzzal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 26.

galagonyanya

2016. január 28.

Ezúttal olyasmibe ütöttem az orromat, ami nagyon nem nekem való.

Testvérével, a Cologne Pour le Soir-ral együtt próbáltam: bal csuklón a Cologne, jobb csuklón pedig ez. Minden tiszteletem Kurkdjian mesteré, nagyra tartom a munkásságát, parfümkészítés terén pedig kifejezetten felforgató tevékenységet folytat, amelyre igenis szükség van, a mai La Vie Est Belle-típusú populáris illatok dömpingje idején. De hogy erre az illatra konkrétan mi szükség van, arra nem bírok rájönni. Jómagam nem vagyok egy szende kislány az illatok terén (sem), én a sokak számára ijesztő Ambre Sultant imádom, a szintén Kurkdjian-féle Gaultier2-t gyakorlatilag reggelire fogyasztom:) de ez az Absolue... most mondjam azt, hogy BÜDÖS?! Eszembe jut egy kifejezés, melyet - egy másik parfümmel összefüggésben - olvastam Illatvadász blogján: mosdatlan ágyék. Nos... igen. Valószínűleg a kömény csinálja. Ez az illatjegy (SZAG) civilizált orr számára nehezen elviselhető, hogy én ezt magamra fújjam?! Kizárt dolog. Nem túl hízelgő rám nézve, de a parfüm leszáradását már nem vártam meg: menekültem a zuhany alá.

Csak az alkotó iránti tiszteletből két csillag, egyébként egy lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 28.

Ezúttal olyasmibe ütöttem az orromat, ami nagyon nem nekem való.

Csak az alkotó iránti tiszteletből két csillag, egyébként egy lenne.