Manna  Eukaliptusz Illóolaj
Manna  Eukaliptusz Illóolaj

Manna Natúr Kozmetikum

Manna Eukaliptusz Illóolaj

Ár:   890 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: timity, Módosítva: 2013. április 30.

Kategória:   Egyéb

Ausztrália és Tasmánia vidékéről származik, de megtalálható minden Földközi-tenger melléki országban. A légúti megbetegedésekre kifejtett rendkívüli hatását már az ókorban is jól ismerték. Kámforos illatú.

• antivirális, antibakteriális, gyulladáscsökkentő (influenza, torokgyulladás, orrmellék- és homloküreggyulladás, mandulagyulladás)
  • vérnyomáscsökkentő
  • köptető, nyákoldó, lázcsillapító, köhögéscsillapító (felszabadítja a légzőszervi járatokat)
  • vizelethajtó
  • húgyúti fertőzéseknél ülőfürdőként 2-3 cseppet tegyünk a vízbe
  • nehezen gyógyuló sebek lemosására (higítva!)
  • fokozza a vérkeringést: izületi- és izomfájdalmakra, reuma enyhítésére
  • segíti a herpesz, bárányhimlő, övsömör, égési sérülések gyógyulását
  • rovarcsípésekre
  • láb-, kéz-, körömgombásodásra
  • szabályozza a bőr zsíranyagcseréjét
  • lázcsillapítás
  • homlok- arcüreggyulladásnál, náthára, megfázásra inhalációként

Kiszerelés: 10 ml

TheGirl

2018. november 15.

Aroma diffúzorba cseppentve kellemes, frissítő illata van. Nekem nagyon tetszik, hogy lágy, nem tolakodó illat, de mégis intenzíven érződik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 15.

Erina

2016. szeptember 8.

Csak akkor használom ha valaki megfázott a családban. Nagyon jól tisztítja a légutakat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 8.

Shopie

2016. május 26.

Ajándékba kaptam, nagyon jó. A levonás az áráért jár, más cégektől olcsóbban is megkapható ugyanez...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 26.

Naturmeo

2016. április 19.

Rendeléshez kaptam ajándékba, még a téli időszakban. Párologtatóba cseppentve használtam, nagyon jó volt a megfázásos időszakban, nem dugult be annyira az orrunk, illetve a levegő fertőtlenítésére is jó volt.
Mosáshoz is ki fogom próbálni a napokban, a levendula, narancs, teafaolaj eddig bevált, ez miért ne tenné?

Az eukaliptuszt elég egyoldalúan ismerjük általában, pedig sokrétű és fura dolgokat produkáló növény!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 19.

Zizikapitany

2015. október 13.

Megfázásos, téli időszakban tökéletes. Bergamottal keverve még jobb. 1 csepp eukaliptusz, 2 csepp bergamott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 13.

mira9413

2014. június 9.

Én nem innen szoktam rendelni, ajándékba kaptam. Jó, ha van itthon, el lesz használva. Tiszta, friss, mentolos illata van, megfázás és szénanátha enyhítésére kiváló, de lehet, hogy fürdőbe is használni fogom, vagy testápolóval keverve frissitő lábkrémnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 9.

Tavasz tündér

2014. április 1.

Egyik rendelésemhez kaptam ajándékba ezt a kis üvegcsét. Télen párologtatóba csepegtettem, illetve inhalálásra is használtuk, forró vízbe vagy kamillás vízbe adagolva köhögés csillapítóként és influenzára. 2-3 csepp bőven elég, mert ha véletlenül több került a forró vízbe csípett, de rendesen. Szóval csak óvatosan! Nem volt rossz, de áradozni nem tudok róla. Ugyan olyan jó hatása van a kamilla főzetnek az illóolaj nélkül is, tapasztalataim szerint. Túlzottan nem rajongok az illatáért úgy hogy sok mindenre nem fogom (meg nem is nagyon lehet) használni, de azért majd próbálkozok még ezzel azzal. A többi illóolajat sokkal jobban ki lehet használni, pl. levendula, teafa, de az eukaliptusz lenne az utolsó amit megrendelnék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. április 1.

Nessy

2013. november 3.

Én nagyon egyszerűen használom, egy kis vattapamacsra csepegtetek és az ágyam közelébe helyezem. Így éjszakára nem dugul be az orrom és nyugtat az illata.
De akár kis tálka vízbe is lehet csepegtetni, és úgy mehet a radiátorra.
Sokoldalú, jó minőségű illóolaj.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 3.

De akár kis tálka vízbe is lehet csepegtetni, és úgy mehet a radiátorra.
Sokoldalú, jó minőségű illóolaj.

Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.