Martina Gebhardt Naturkosmetik

Ár:   €12   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patika, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tvylvis, Módosítva: 2015. június 1.

Ár:   €12
Lelőhely:   patika, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Gazdag nyugtató, hidratáló krém a stresszes és irritált bőrre. Kifejezetten ajánlott nyáron a napsugárzás okozta, bőrt érő terhelés hatásainak csökkentésére.

CBlue

2018. augusztus 30.

Az utobbi evekben a kedvenc markam lett Martina Gebhardt. Ezt a kremet nyaron es osszel estenkent hasznalom nedves borbe bemasszirozva, nagyon keves kell belole. Nedves boron (a Martina Gebhardt shea tonikjat hasznalom ala vagy organikus rozsavizet a Primaveratol) szepen beszivodik, de kell neki nemi ido. Szepen hidratal, feltolti a bort. Nem tudom, hogy napozas utan milyen hatasu, mert en soha eletemben nem szerettem napozni es nem is napoztam, nagyon erzekeny a borom, ovom es vedem is, ahogy csak tudom. Nagyon jo Demeter bio minosegu krem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 30.

Tvylvis

2016. május 25.

Nagyon szeretem a márka termékeit, az arclemosóik felülmúlhatatlanok. Viszont ez a krém nem igazán jött be. Az ajánlott nyári időszakra nekem egyszerűen rettentően sok - és vélhetően elég sokan így vannak még rajtam kívül. Azt elismerem, hogy tényleg jó hatással van a bőrre napozás után, szépen megnyugtatja, hidratálja azt. Nem irritál, nem csíp, leviszi az esetleges pirosságot. De a nagy melegben ez a tömény, sűrű, olajos állag viselhetetlen. Így végül ősszel, télen használtam el, de ebben az időszakban a sheavajas társa nagyobb kedvenc. Azért be kell lássam, saját butaság is volt ezt megvenni nyárra, hiszen ismerem a márka termékeit, filozófiáját, tudhattam volna, hogy ez is egy igen testes krém. Ezért kap egy négyest, mert szerintem maga a krém nagyon jó, csak nekem nem az igazi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 25.

Antioxidánsok: Sambucus Nigra (Elder) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Sambucus Nigra (Elder) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Lanolin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract

Csicsóka gyökerének a kivonata. A magyar wikipédia oldal szerint a csicsóka gumójának regeneráló, hidratáló, bőrnyugtató, bőrtápláló és frissítő hatása van. A CosIng egyszerűen bőrkondícionáló összetevőnek sorolja be.

Fekete bodzaként ismert. Hatásos antioxidáns, köszönhetően a természetes flavonoid összetételének. Gyulladáscsökkentő és immunerősítő hatása is van.

Nem szabványos INCI név. Jellemzően a Martina Gebhart kozmetikumokban találkozhatunk vele. A cég leírása szerint:

"A spagírika egy ősrégi előállítási módszernek a része, melynek a gyökereit az alkímiában találjuk. Itt a párlatokat és a növényi sókat (a tejes növény részeinek az elhamvasztásából kinyerve) használják fel. Ezzel azt kívánják elérni, hogy a kozmetikumokban lévő gyógynövények a bennük rejlő impulzusokat, az őket átható feldolgozási lépcsőfokok segítségével (melyek a Tűz a Föld a Levegő és a Víz elemeket reprezentálják) a felhasználók felé tovább tudják adni. Csak így lehet egy gyógyító folyamatot, illetve a kozmetikában egy kiegyensúlyozó és harmonizáló folyamatot elindítani. A bőr érzékelhetően kiegyensúlyozottabbá válik, és emiatt a káros környezeti hatásokkal szemben ellenállóbb lesz. A bőr sugárzóvá válik, és azt a hatást közvetíti, hogy az ember jól érzi magát a bőrében!

Hogyan hatnak a spagírikus esszenciák a bőrre?

Az esszenciák hatása a sejt-energetikai szinten alapul. Az alkalmazott desztillátumok és növényi sók által érjük el, hogy a kozmetikumokban lévő gyógynövények a bennük rejlő információkat az átfutott feldolgozási lépések révén (amelyeket az elemek – tűz, föld, levegő és víz – képviselnek) át tudják adni a felhasználóknak. Csak így indítható el a gyógyulási folyamat, illetve a kozmetikum kiegyenlítő és harmonizáló hatása."