Maui Moisture

Ár:   3699 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Müller, Boots   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: francais, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. április 27.

Lelőhely:   Müller, Boots
Kategória:   Samponok

Bambusz kivonatot, ricinus és neem olajat tartalmazó hajerősítő sampon vékony száló hajra.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

2023. április 23.

Sajnos úgy tűnik én is a másik filmet nézem, mint az előttem kommentelő Éjszakaikoboldmai :)
Hozzátenném alapból hajamos a hajam szöszösödni, nade ettől a sapmpontól aztán! Vattává vált, mintha szappannal mostam volna hajat.
Nem értem melyik összetevő nem kedvezett.
A Hask Keratinos samponját használlom azóta és az bevált.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 23.

Nem értem melyik összetevő nem kedvezett.
A Hask Keratinos samponját használlom azóta és az bevált.

Ejszakaikoboldmaki

2023. március 8.

Megint úgy érzem magam, mint aki másik moziban ül, nem ugyanazt a filmet nézzük...
Ez a sampi nálam úgy éri el a dúsító hatást, hogy már mosás közben érzem, hogy recseg-ropog a hajam, aztán hiába balzsam, hiába maszk, olaj literszám, mint a drót olyan a hajam. Mondjuk tisztít, az tény.
Minden alkalommal lett egy olyan gubanc az amúgy is csóri kevéske loboncomban, amit konkrétan ollóval tudtam csak megszüntetni.
Iszonyúan kiszárítja a hajam,ami amúgy a mindenféle kencének hála azért szinten van tartva és nagyjából normális kinézetű, de ez legyilkolja teljesen.
Ja, és hullott is rendesen mosáskor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 8.

Ja, és hullott is rendesen mosáskor.

sofia545q

2023. február 25.

Legjobb sampon amit valaha próbáltam! Ajánlom azoknak, akiknek mindentől szálkásodik, kiszárad a haja. Nem zsírosít, fényes és dúsabb hajam lesz tőle. Semmire sem cserélném le, árérték arányban is szuper.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. február 25.

NinIM

2023. február 7.

Figyelmetlen voltam és elfogyott a samponom amit csak online lehet beszerezni, ezért gyorsan kellett egy másik átmenetileg, valami bőr és környezetbarát.
Itteni vélemények alapján esett erre a választás illetve az összetevők miatt is.
Illatáról egy az egyben Mugler Aura parfüm ugrott be, de tényleg..😁
Ugyanaz a zöld dzsungeles, vaníliás illat. Én imádom…
Nagyon szuper kis termék, nem zsírosodik tőle a hajam hamar, szépen tisztít, és fényes&dús hajkoronát varázsol.
Lehet még a balzsamot is kipróbálom 😁

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 7.

Illatáról egy az egyben Mugler Aura parfüm ugrott be, de tényleg..😁
Ugyanaz a zöld dzsungeles, vaníliás illat. Én imádom…
Lehet még a balzsamot is kipróbálom 😁

Zany

2022. október 3.

Imádom.
A hajam vékonyszálú és gyorsan zsírosodik.
Csak ezt a sampont használom, pedig már millió félét kipróbáltam.
A conditioner-je is kiváló.
De a legjobb a bamboo kifésülő spray-e.
Ha mind a 3 terméket rendszeresen és rendesen használom, akkor látványosan szebb a hajam.
Csak ajánlani tudom.
Főleg kislányoknak, akik szenvednek a kifésüléssel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. október 3.

Imádom.
A hajam vékonyszálú és gyorsan zsírosodik.
Csak ezt a sampont használom, pedig már millió félét kipróbáltam.
A conditioner-je is kiváló.
De a legjobb a bamboo kifésülő spray-e.
Csak ajánlani tudom.
Főleg kislányoknak, akik szenvednek a kifésüléssel.

Nessy

2021. szeptember 30.

Gazdaságos sampon, nagyon kevés kell belőle, könnyen és jól felhabzik, így már az ára is kifejezetten kedvező, pláne, hogy nagyobb is a doboz mint a megszokott 250 ml.
Rengeteg drogériás/gyógyszertári/natúr/professzionális sampont kipróbáltam már, valami újra vadásztam, először csak a designra figyeltem fel, de az összetevők sem rosszak (a formaldehidet kibocsátó tartósítószereket azért hanyagolhatná a cég...). Főleg hullámos és göndör hajra ajánlják a termékeket, de az én nyílegyenes, közepes szálú hajammal is csodát művel, mostanában olyan fáradt, gyenge hatású volt, de szépen megerősödött, fényes, a dúsító hatás is napokig kitart (használom a balzsamot és a kifésülő spray-t is).
Nem zsírosít túl és ami nekem szintén nagyon fontos: nem viszket tőle a pikkelysömörös fejbőröm, egészen nyugodt állapotban van most, nem is hámlik.
Talán ez a neem olaj antibakteriális hatásának köszönhető.

Az illata nagyon kellemes, zöld, hűvös, párás dzsungeles, enyhén megmard a hajban.

Up.: tényleg nagyon gazdaságos, majdnem 4 hónapig kitartott úgy, hogy a végén már a párommal közösen használtuk. Nem változtatok a csillagok számán, többet megdicsérték az elmúlt hónapokban a hajam, hogy mennyit nőtt, milyen dús stb.
Az egyetlen update, hogy sajnos a fejbőröm időközben újra és újra felpikkelyesedett (nyugodtabb és aktívabb időszakok váltakoznak), de ez nem a sampon hibája, hanem valószínű a stressz, és a pikkelysömör amúgy is egy nehezen kezelhető probléma. Maga a sampon sosem irritált, ami már hatalmas előrelépés.
Most a rózsaszín hibiszkuszos sampont és balzsamot vettem meg (abban már nincsenek a fentebb említett tartósítószerek), de csak kíváncsiságból, mert minden szempontból maximálisan elégedett voltam/vagyok a zöld sorozattal is, így az biztos, hogy hosszabb távon a márka mellett maradok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 30.

Talán ez a neem olaj antibakteriális hatásának köszönhető.

Ametiszt

2021. március 5.

Ezt a sampont és a balzsamjat is évek óta használom, nagyon beváltak. Könnyebb, puhább és fényesebb a hajam, es a vége sem száraz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 5.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Methyl Gluceth-10, Propylene Glycol

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található gyöngyház hatású emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Cellulózból származó polimer, amelyet elsősorban hajápoló termékekben használnak. Elősegíti a termékek sűrítését, szép filmréteget képez a bőrön és a hajon, és kiváló hajkondicionáló hatással bír. Segít megakadályozni az elektromos töltődést. Az összetevővel olyan bőrápoló formulákban is találkozhatunk, mint például a tisztítók, hámlasztók és hidratálók, ahol bőrpuhító (emolliens) tulajdonságokkal rendelkezik, és szabályozza a formula viszkozitását is, ezáltal javítva a textúrát.