Mayam

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolók
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anniediamond, Módosítva: 2013. augusztus 8.

Kategória:   Hajápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Egy teljes mértékben növényi eredetű oldat, mely helyettesíti a kozmetikai készítményekben az állati keratint és figyelemreméltó a kompatibilitása az emberi keratinnal. A hajápoló és higiéniai termékek fontos hatóanyaga, úgy mint: samponok, balzsamok, hajkondicionálók, maszkok és hajspray-ek. Védelmezi a hajat a negatív behatások ellen, mint az agreszív hajformázás, erőteljes kefélés, napfény, szőkítés, deuerolás. Egy intenzív hatóanyag a bőr és a haj számára.
A fehérjéket és származékaikat több évtizede használják összetevőként a bőr és hajápolásban. Az utóbbi években egyre többszőr fordultak a növényi eredetű fehérjék használatának irányába, és a molekulasúlyuk meghatározó befolyással van az őket tartalmazó készítmények tulajdonságaira. Más hidrolizált fehérjével ellentétben, ez az anyag alacsony molekulatömegű, "low-molecular" típusú (250-1000 Dalton) ami legtöbb 10 aminosavat tartalmazó oligopeptidekből áll. A mikroproteikus hatóanyagok mélyen hatolnak a hajszálakba, ez egy elengedhetetlen feltétele annak, hogy a hajat belülről javítsák, erősítsék és védjék. A tulajdonságai hatékonysági vizsgálatokon alapulnak. Érdekes az a tény, hogy ennek a hatóanyagnak a hajszálakba hatolását kevésbé befolyásolják a haj korábbi sérűlései (szőkítés, deuerolás), mint a koncentráció és az alkalmazások száma. Egy másik érdekes tulajdonság az egyidőben történő anyag beépülés és behatolás: az anyag mélyen behatol a hajszálakba, a nagyobb molekulák pedig a hajszálakhoz tapadnak.
A hajnak szüksége van a hidratálásra, de nem túlzott mértékben!A túlzottan hidratált haj sérülékennyé válik. A középkorú személyek hajának csökkent a vízmegtartó képessége, a hajszálak szárazabá, vékonyabbá és sebezhetőbbé válnak. A növényi keratin nem hidratáló, hanem víztartalom szabályozó tulajdonságokkal bír. Összetétel: búzából enzimatikus eljárással nyert hidrolizált fehérje és az Ecocert által a bio kozmetikai termékek számára engedélyezett tartósítószer
Megjelenési forma: sárgás-barnás tiszta folyadék, enyhe jellegzetes illat Sűrűség: 1.05
ADAGOLÁS: 1-7% a kozmetikai készítményhez hidegen hozzáadva. Emulziókban a végső fázis összetevője (általában a C Fázis)

Villango

2019. március 23.

Nagyon nagyon jó kis cucc, én sajt magam kevertem egy balzsamot, amit rajtahagyok éjszakára a hajamon, de a vasalós dolgot is kipróbáltam, csak ajánlani tudom töredezett hajra. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 23.

Shasta603

2018. október 17.

Saját készítésű, semleges samponomba teszek belőle egy jókora adagot, a hajam nagyon szereti! Az első adagot én mindig percekig rajta hagyom, majd jöhet a második mosás. Egyébként jól működik virágvizbe keverve (hajmosás utáni permetként) is!
Ha glutén, vagy gliadin érzékeny vagy, ne használd, mert búzaproteinből áll, és a szervezetedbe fölszívódik ...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 17.

barbarahella

2014. október 5.

Igazad van anniediamond! Előtte használtam, de csak bekentem vele, rajtahagytam a hajamon, majd lemostam...hát nem mondom, hogy semmit nem ért, de nem sokat. Most így véletlenül találtam rá a kommentedre, és mivel maradt még egy üveg, kipróbáltam a vasalóval, és nagyon sokat segített a hajam állagán!!! Pláne, hogy nekem anno a szőkítés megviselte a hajam, és az alja, ahová kentem, még nagyon ápolatlan hatást keltett. Most kezd az állaga, a lenőtt egészséges részhez hasonlítani :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 5.

d-i_n-a

2013. október 22.

én vettem..még amikor ricinussal próbálkoztam..aztán meg tettem a henna mellé is..de sok változást nem vettem észre :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 22.

Tartósítószerek: Sodium Benzoate