Mayam

Ár:   481 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet feltöltötte: lumen, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2017. november 9.

Kategória:   Hajápolók

A szaponinban nagyon gazdag mosódió port a haj ápolására és szépítésére használják. Az arcbőr tisztítására is alkalmas, különösen a zsíros, aknés arcbőrre fejt ki jótékony hatást.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Bellinda

2021. szeptember 2.

Most próbáltam ki életemben először a mosódióport hajmosásra. Félve próbáltam ki, mert tartottam a ragacsos érzettől, mivel már évekkel ezelőtt vettem itthonra ruhamosás céljából mosódiót, és akkor nem nyerte el a tetszésemet. De, az Elemental oldalát tanulmányozva adtam neki egy esélyt. Vékony szálú hajam van, és mostanában nagyon töredezett. A reethának (mosódiópor őrlemény) nagyon erős, orrfacsaró szaga van. Ezért, hogy elbírjam viselni a szagot, a kezemhez legközelebb eső illóolajjal illatosítottam. Ez volt az Ylang-Ylang illóolaj. Szintén a Mayam márkától. Ez bevált, teljesen elvette a bűzét. Akkor nem jutott eszembe, hogy az Ylang-Ylang illóolajnak van egy olyan tulajdonsága, hogy fényesíti a hajat. Így együtt a kettő, gyönyörűvé tette a hajam. Ahogy a szokásos samponozásnál is, egymás után kétszer mostam vele hajat, közben öblítettem is, és mindkétszer az öblítésnél ragacsosnak éreztem a hajam, pedig érezhetően megtisztult a zsírtól, meg a szennyeződésektől. Féltem, hogy majd hajszárításnál kiderül, mégsem lett jó a hajam, még ragad, és moshatom meg még egyszer majd samponnal. De, nem így lett. Az amit éreztem valószínűleg csak az volt, hogy a mosódió kémiai érintkezésbe lépett a vízzel, az pedig ilyen ragacsos érzetet ad. De, szárításnál ebből már semmi nem maradt. Fantasztikusan szép lett tőle. Erős, fényes, élénk és rugalmas. Még sohasem tapasztaltam ilyen hatást, egyetlenegy sampontól, hajmosószertől sem. Már négyszer mostam vele hajat. És egy nappal kitudtam tolni a hajmosást. Így 5 naponta mosok hajat. Nem tudom, hogy önmagában a reethának, milyen hatása van, de nem is fogom megtudni, mivel csak így vagyok képes elviselni az orrfacsaró bűzét. Nagyon szúrós, ecetes szaga van. Csodálatosan megtisztította enyhén hámló fejbőrömet is. Az Ylang-Ylang illóolaj pedig nemcsak fényessé teszi a hajat, hanem egyensúlyban tartja a faggyútermelést és a fejbőr kémiai egyensúlyát is megtartja. Voltak samponok, amik azonnal segítséget nyújtottak a vékony szálú, nagyon töredezett, gyorsan zsírosodó hajamra, mint pl. a Schauma keratinos samponjai a következő hajmosásig. De utána ugyanúgy megtört a hajam, gyorsan zsírosodott, 2 nap után elvesztette a fényét, azt a ragyogást, ami hajmosás után közvetlenül megvolt. A reetha por Ylang-Ylang illóolajjal keverve ragyogóvá teszi a hajat és egy szalonminőségű hajat ad itthoni körülmények között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 2.

devababa

2017. január 2.

Havonta kb 2-3szor ezzel mosok hajat, reetha-amla-shikakai mixel, mivel nem hasznalok vegyszereket. Elegedett vagyok vele. Arban nagyon olcso. az elkeszitese picit maceras, de megeri, annak aki SLS, paraben es mar irritativ kencekre allergias.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 2.

susie.birkas

2016. december 21.

Tegnap végre sikerült kipróbálnom az első házilag készített natúr samponom. Az elemental oldalán rendeltem reetha és kapoor kachli port. Egyébként nagyon ajánlom ezt az online áruházat, mert az áraik össze se hasonlíthatóak a többi biobolt horribilis áraival. Emellett minden termékükhöz hasznos információ tartozik.
A kétféle porhoz őrölt lenmagot adtam. Kb 4szeres víz mennyiséggel kevertem össze, majd a kapott masszát egy éjszaka állni hagytam. Másnap 20-25 perc főzés után hagytam kihűlni majd mostam meg vele a hajam. Előtte 3 napig nem mostam hajat és a különböző hajápolási olajoktól zsíros volt a hajam, így féltem, hogy a sampon nem fogja kellően tisztítani, de nem ez történt. Kétszer dörzsöltem be vele hajam, mindkétszer 10 percig hagytam hatni a csodaszert. Nem alkalmaztam utána balzsamot, ennek ellenére könnyű volt kifésülni a hajam és a végén szép tiszta és csillogó lett.
A kapott sampon mennyiség több hajmosásra elegendő, kb 2 hétig száraz helyen eláll.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 21.

Emulgeálószerek: Sapindus Mukorossi Fruit/Pericarp Extract
Tisztítószerek: Sapindus Mukorossi Fruit/Pericarp Extract