Mayam

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolás

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Zatanii, Módosítva: 2014. január 9.

Kategória:   Hajápolás

Egy természetes hajszínező, erősíti, élénkíti és fényessé teszi a hajat. Jótékony hatással van a zsíros, korpásódó fejbőr számára. Hajunk eredeti színének függvényében rézvörös, bronzos vagy gesztenyebarna árnyalatú színt kölcsönöz a hajnak.

Tulajdonságok

• tiszta természetes növényi szinező
  • felfrissíti a hajat, ragyogást kölcsönöz a hajszálaknak
  • kapilláris erősítő és élénkítő
  • könnyebben fésülhetővé teszi a hajat
  • tisztítja és egyensúlyban tartja a fejbőrt
  • feljavítja a haj kinézetét
  • hozzájárul a fejbőr és a haj egészségének megőrzéséhez

Alkalmazások

Bármilyen típusú hajat megfesthetünk vele,az eredményezett szín függ az eredeti hajszíntől és a pakolás időtartamától

Bajusz, szakáll festésére is alkalmas

A végleges szín 2-3 nappal a festés után jön elő, ennyi idő alatt oxidálódik teljes mértékben a henna

A szintetikus hajfestés, dauerolás vagy szőkítés után kb. 2-3 hónapnek el kell telnie, mielőtt hajunkat hennával festenénk

bongi

2020. október 13.

Mióta kipróbáltam, csak ezt a hennát használom. Szép a fedése, egyenletesen kopik, minden szempontból meg vagyok elégedve vele. Sok hennát használtam már, beleértve az ötször drágábbakat is, de ez a kedvencem. Mivel sötét a hajam, nem leszek tőle vörös, csak egy szép vöröses fényt ad a hajamnak viszont a barátnőm természetes szőke haja gyönyörű rézvörös lett tőle. 3-4 hetente használom és elég szokott lenni 50 gramm egy alkalommal. Néha csak 2 órát hagyom a hajamon, néha egész éjjel. Hennázás után 1-2 hajmoságig még narancssárgás szokott lenni a fejbőrőm, úgyhogy a festést olyankorra szoktam időzíteni, mikor pár napig nem megyek sehova.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 13.

Bettiiyy

2019. június 3.

Az utóbbi időben többször is újravettem, csak egyszer sikerült kifognom egy rossz minőségűt, amikor nem fogta be a hajamat, de nagyobb márkáknál is jártam már így. Kifejezetten szeretem ezt a márkát, jó az amla- és a shikakai pora is. Most a bhringraj port szeretném tőlük kipróbálni. A hajam mindig puha, fényes és dús érzetűvé válik. A bőrre is jól lehet vele dolgozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 3.

Emimo

Korcsoport: >54
2018. október 28.

Életemben ilyen rossz fedőképességű, rossz állagú hennával nem pazaroltam az időmet és energiámat a hosszú évtizedek alatt, amióta hennázom a hajam.
Már a keverésnél látszik, hogy nem olyan sem a színe, sem a festékpigmentáltsága, sem az állaga (túl sok vizet vesz fel, a bőrt és az ecsetet, latexkesztyűt nem vörösre fogja be, hanem valamilyen barnás lé csorog a kádon), mint egy jó hennáé. Rettenetes! Kétszer futottam neki, soha többet! Azért kap egy csillagot, mert maga a cucc nem olyan drága, na de az időm! Az én időm nem olyan óradíjú, mint amennyibe ez a rettenet kerül.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. október 28.

szzh01

2018. augusztus 14.

Természetes hajfestésre való áttérésem első lépése kb. 4 évvel ezelőtt a Khadi világosbarnája volt. Nagyon szerettem, sokat segítettek a honlap alapos leírásai. De amikor belejöttem a házi természetes hajfestésbe és a kísérletezgetésbe, bátrabb lettem, és rájöttem, hogy a Khadi "hülye-biztos" instrukciói és bekevert porai némileg már feleslegesek ill. túl drágák. Az elemental-nál meg lehet ugyanaezeket egyenként kapni szinte fillérekért;
szóval minek adjam ki a többszörösét hennára, ha lehet egy 100 grammos zacskónyit 500 Ft-ért is venni?!?

Másrészt a középbarna hajam alig lett vösröses a Khadi világosbarnájától, és szerettem volna rezesebb lenni, így végül már csak tömény hennával festem a hajamat.
Bekeverem, nem hagyom állni, kézmelegen rögtön felkenem, előtte teszek bele kb 8-10 csepp eukalpitusz illóolajat (állítólag ez segíti a szín kialakulását), valamint kb. 1 evőkanál őrölt fahéjat is teszek a festékbe, így a hennaszag nem, vagy csak minimálisan érezhető, és isteni fahéjas illatú lesz a hajam tőle.
Szinte egyáltalán nem kopik, nekem elég kb. 3-4 tőfestés után egy teljes festét csinálni, vagy a végeket cassia pakolással felélénkíteni (szintén az elemental-nál veszem a cassiát).
Teljesen rendben van a minősége, forró vízzel nyakon öntöm egy magas falú bögrében, majd a robotgép habverőjének egyik felével pár másodperc alatt homogénre lehet keverni.

Nekem elég hosszan van fent (min. 3 órát), különben gyorsan kopik, ill nem fogja be a hajamat eléggé), de ez az én hajam specialitása, anno még a vegyi hajfestékekkel is megkínlódtak velem a fodrászok, azt mondták, hogy nagyon makacs a hajam, nehezen reagál a színekre, ezért lehet, hogy ennyi hatóidőre másnak nincs is szüksége.

Ára verhetetlen, egy tőfestés kb. 1/4 csomagból, azaz kb. 150 Ft-ból van meg - durva! Ha lehetne, 6 csillagot adnék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 14.

Shasta603

2018. július 12.

Imádom a gyulladáscsökkentő-letisztító-hűtő hatását!!! 10 %-ban keverem hozzá a szőke hennához, mert sem sötétíteni, sem teljesen vöröse színezni nem akarom a hajam. Az eredmény: az eredeti hajszínemhez nagyon hasonló sötét-vörösesszőke hajszín. Most tervezem a házi készítésű samponomba is beletenni (macerátumként) a márka egyéb ayurvédikus poraival társítva. Kitűnő minőségű a henna, nagyon jó ár-érték arányban!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 12.

Poptie

2018. január 2.

Rögtön kilós kiszerelésben vettem, így nagyon reménykedtem, hogy jó lesz! Igazi rézvörös színre vágytam, így próbáltam a neten olvasgatni, hogy mivel lehet ezt befolyásolni. Szerintem a hennát rosszul kevertem ki, de tökéletes lett az eredmény! Csípőig érő hullámos hajamat egyenletesen befogta gyönyörű vörösre. Bár nekem fakult, ezt a rossz bekeverésnek tulajdonítom. A színe akkor jön a legjobban elő, amikor frissen mosott a hajam. Én imádtam!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 2.

paranoidcat

2017. november 3.

Meguntam a vegyi festéket, és olyan vörösre vágytam, ami nem fakul ki két mosás után - meg a jó tapintású, erős, ellenálló hajra, amit a hennázástól kapok. Berontotttam az első utamba kerülő bioboltba, ahol rátaláltam két, polcon porosodó csomagra ebből a fajta hennából, mellette sorakoztak a csini csomagolású khadik. Gondoltam eh, nem ismerem a márkát, de legyen: a khadi nekem most nagyon drága.
Én is hagyom a kikevert szmötyit állni min. 4, de inkább 8-12 órát, utána használom fel. A fejemen öt órát csücsült, lemosás után telt, intenzív, mély színű rezes-vörös lett az alapvetően sötétszőke, de vegyileg vörösre festett hajam. Kíváncsi vagyok, az oxidáció után marad-e benne rezes árnyalat, vagy borvörös leszek, de egyre megy, mindkettő jó lesz. Tőlem hupilila is lehetnék a hennától, a hajam annyira szereti.
Nekem amúgy tetszik, maradok ennél.

Frissítés: Nem hagyom már állni a hennapasztát - frissen felkenem, így is tökéletes. Már elég csak 1-2 órát a hajamon hagyni, az első alkalommal azért volt olyan sokat, mert a vegyileg kezelt rész máskülönben narancssárga lett volna. Jól kenhető massza, nem morzsolódik, a szín csak minimálisan fakul, és ráadásul nagyon olcsó. Az én hajamon van egy enyhe rezes árnyalata, de ez valószínűleg a természetes sötétszőkeségem számlájára írható, mert tesó sötétbarna haján burgundi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 3.

Nekem amúgy tetszik, maradok ennél.

2016. december 11.

Finom őrlésű henna, mélyebb színre fest, mint pl. a Neha hennája. A kész hennapaszta illata is jobb, kevésbé széna-jellegű. Könnyebben keverhető, nem csomósodik.
Sokan írjátok, hogy hagyjátok állni a színezőhatás
kialakulása érdekében. 5 éve hennázok, még egyszer sem hagytam állni soha a hennát, a forró vizes kikeverés után azonnal felkenem, ahogy a meleg engedi. Kivétel nélkül mindig ragyogó vörös lett a hajam.
A másik, hogy bármiféle savas közeg nélkül is működik. Nekem a citromlé tönkreteszi a hajam, így már jó ideje simán csak forró víz és henna kombinációjával dolgozom, és teljesen jól működik a dolog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 11.

Sokan írjátok, hogy hagyjátok állni a színezőhatás

Bibi

2016. november 19.

Az eddig próbáltak közül ez a legolcsóbb henna és úgy tűnik, hogy a legjobb is! Először is, kevesebb kell, mint a többiből, valahogy jobban felveszi a vizet, krémesebb, könnyebb kimosni s világosabb színt kapok.Szinten hagyom állni pár órát, illetve olajokat, panthenolt és niacinamidot keverek hozza. Tökéletes :D !

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 19.

Batka

2014. június 11.

Jé, Zatanii, én nem is szoktam állni hagyni a pasztát...pedig kicsit nem ártana, tényleg. Én úgy festem a hajam, hogy először a hennát rákenem, hagyom 3-4 órát, majd lemosom, és rámegyek indigóval(újabb 3-4 óra) :) Nekem ez jött be legjobban. Gesztenyebarna-féle az eredeti hajam, csak hennával sötétebb vörös lett, így sötétbarnás-feketés. Elégedett vagyok a termékkel, egyetlen dolgot említenék meg: a sok zacskót(kettőben van).És hogy nincs nagyobb kiszerelésben kedvezőbb áron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 11.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.