MM Gold

Ár:   1890 Ft   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: timity, Módosítva: 2015. január 29.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Testápolás
Bőrprobléma:   Vízhiány

• Az aranysárga jojoba olaj olvadáspontja 7 Celsius fok, ellenáll az oxidációs folyamatoknak, ezért nagyon nehezen avasodik, vagyis hosszan eltartható. Natúr kozmetikumok készítése esetén növeli a vele kevert olajak tartósságát.
  • Nem fényérzékeny, nyári, nappali készítményekben is biztonsággal alkalmazható.
  • Illóolajok hordozójaként is ideális.
  • Felépítése nagyban hasonlít az emberi bőr által termelt faggyúhoz, és képes szabályozni annak képződését, hogy a bőr nedvessége tökéletesen egyensúlyban maradjon.
  • Erősíti a bőr védelmi vonalát, megköti a nedvességet a bőr szarurétegében, növeli annak rugalmasságát. Nemhiába alkalmazzák számos kozmetikum esetében: pl. a szemkörnyékápoló és hajápoló krémek egyik elengedhetetlen alapanyaga.
  • Rendszeres használata segít megakadályozni a hajvégek töredezését, erős és fényes hajat eredményez. Könnyít a viszkető fejbőrőn, csökkenti a hajhullást. Az emberi faggyúval ellentétben könnyen felszívódik és szinte soha nem okoz allergiás reakciót.
  • Hatásos többek között az akné kialakulásáért felelős baktériumok ellen. Adalékanyagként gyakran megtalálható a pattanások elleni krémek esetében.
  • Hidraltálja a bőrt. Mivel viasz és nem olaj, a bőrőn nem hagy zsíros maradványokat. Mégis biztosítja azokat a zsíros összetevőket, melyek a bőr vízveszteségének megakadályozásához szükségesek. Kitűnő kúra a száraz, öreged és zsíros bőrre is.

smarty

2017. február 7.

Bár nem ezt a márkát használom, de ebben a műfajban mindegy is: nekem csodaszer! Száraz mégis pattanásos a bőröm, amit tökéletesen orvosolt. Hidratált, puha lett a bőröm (legyél türelmes, nem azonnal!), és múlt héten tűnt fel, hogy nincs pattanásom. Szinte furcsa. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 7.

magichand

2016. május 14.

Néha kenem magában is, vagy argán olajjal keverve az arcomra. Jó hatással van nagyon a kis piros irritációimra, reggelre eltűnnek. Elegendő vizet fogyasztva, és olajjal kenegetve a ráncok is simulnak.
A hajamon csak pakolásként működik, vagy nagyon minimális mennyiséget a hajvégekre rakva, mert összetapasztja tincsekbe.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 14.

Lynetth

2015. május 29.

Körülbelül másfél hete hozta a futár, végső elkeseredésemben rendeltem meg. Olyan száraz a homlokom, hogy reped, plusz az utóbbi egy-két hónapban úgy döntött, ragyás is lesz, mert az még mókásabb. Nem nevettem.
Első használat után sírtam egy kört Odilnak, hogy ez sem csodaszer - persze, segít, de nem lett bababőröm, még mindig hámlik a homlokom, menten földhöz vágom magam. Felesleges volt a hiszti; másfél hét elteltével bár továbbra sincs selymes bőröm -valószínűleg sosem lesz-, de egységesebb, pattanásmentes és ki mernék lépni az utcára alapozó nélkül, ami nemrég elképzelhetetlennek tűnt.
Jár az ötös, nem kérdés.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 29.

Jár az ötös, nem kérdés.

mano

2015. április 20.

En olajos arctisztitasra hasznalon, ricinusolajjal es egy kis teafaolajjal keverve. Pompasan mukodik, vegre eltuntek a pattanasok, bitang mod kitisztitja a borom. Kentem csak ugy magaban is a jojobat, ha nagyon szaraz volt a borom: gyorsan beszivodott es apolta a borom. Kis csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 20.

Matilda

2014. október 28.

Olyankor használom ha télen kiszárad a bőröm, estére vékonyan bekenem magam. Plusz házi ajakápolóba is keverek belőle, nagyon jó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 28.

Hoagirl

2014. július 25.

Hétvégén eléggé megkapott a nap, nem volt célzott strandolás-napozás, csak ahogy járkáltam a városban, odakozmáltam kissé. Mivel alapvetően könnyen barnulok, nem is aggódtam a nap folyamán, de mikor este hazaértem, akkor már éreztem hogy húzódik a bőröm. A tapasztalatom az, hogy ha ilyenkor nem teszek a leégett területre tejfölt, akkor másnapra elkezd hámlani a bőröm, de sajnos most nem volt a hűtőmben a megmentő tejtermék. Így hát elkértem anyukám jojoba olaját, és azt dörzsöltem a bőrömbe. Nagyon hamar beszívódott, minimálisan éreztem csak hogy van rajtam valami, de nagyon gyorsan és igen hatásosan megszüntette a napégés okozta kellemetlen érzést, ráadásul hámlásnak nyoma sincs! Kicsit bizalmatlan voltam vele, csak azért használtam mert nem volt más, de nem volt igazam, elismerem. :) Máskor is fogom használni, ez egész biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 25.

eniko90

2014. június 6.

Tökéletes arcápoló. Minden bőrtípusra kiváló. A családban már bizonyított.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 6.

Tökéletes arcápoló. Minden bőrtípusra kiváló. A családban már bizonyított.

Any

2014. január 23.

Igaz, még csak egyszer használtam de már egy használat után is szembeötlő volt a változás. Eddig simán vagy ricinussal kevert kókuszolajos hajpakolást használtam, hátha csinál a száraz és durva tapintású hajammal, nem volt rossz de azért nem voltam elájulva. Ezek után olvastam a jojoba olajról és gondoltam teszek egy próbát vele. Jól tettem! Kókuszolajjal kevertem össze kb két kávéskanálnyival, felvittem a hajamra, aztán hagytam egy-két óráig, majd szilikonmentes samponnal lemostam. Szárítás után rögtön tapasztaltam, hogy a hajam sokkal puhább,fényesebb és kifésülhetőbb. Kész csodának tartom, hogy mindezt a méregdrága (és a jó ég tudja, mit tartalmazó) kencék nélkül is el lehet érni úgy, hogy közben nem mérgezed magad. Eddig mindenképp 5 csillag!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 23.

bogirepcsin

2013. december 4.

egy időben beleestem ebbe a mindentbeszerzekaminatúr lázba, próbáltam én mindenfélét, sheavajat,kakaóvajat, avokádóolajat ésígytovábbésígytovább.
idővel a nagyja lemaradozott, mindegyiknél kijött valami bibi, ami miatt nem szívesen használtam, megmaradt a szentháromság: mandulaolaj, kókuszolaj és jojobaolaj

a jojobaolajat főként arcápolásra használom, arckrémekbe keverve, vagy ha nagyon száraz az arcom (akneroxid használata után) akkor a nedves bőrbe masszírozom, és csodát tesz.
a hajammal is imádja balzsamba keverve, vagy hajvégápolóként,
testápolóba is szoktam pár cseppet keverni (combra egy kis fahéjolajjal)
csodaszer kategória

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 4.

a hajammal is imádja balzsamba keverve, vagy hajvégápolóként,
testápolóba is szoktam pár cseppet keverni (combra egy kis fahéjolajjal)
csodaszer kategória

andrej

2013. július 6.

Örülök, hogy rátaláltam, végre egy olyan olaj, ami nem komedogén, így biztonsággal használható bármilyen típusú bőrön.
Arcradírom kiegészítője: barna cukor, amennyi mézet felvesz és ehhez adok még hozzá pár csepp jojoba olajat is. Ezzel a masszával átdözsölöm az arcom, remekül megtisztítja, és lemosás után bársonyosan puha lesz a bőröm. Utána vagy pakolást teszek rá, vagy lemosom még egy kis teafa olajos szappannal.
Önmagában, nedves bőrbe masszírozva egy éjszaka alatt csodát tesz.

Hajpakolásnak sem utolsó: általában a meglévő olajakat szoktam mixelni, jojoba olajat, ricinusolajjal, vagy kókuszolajjal és édesmandula olajjal keverem el.
Ezt felrakom a hajam alsó részére (zsíros hajúként a hajtőmre nem szoktam tenni), zuhanysapkát húzok rá, majd becsavarom törölközőre és pár óra múlva, fürdésidőben lemosom.
Ilyenkor kétszer samponozok, átöblítem almaecetes-citromos-csalános hajvízzel, így biztosan nem marad olajos a hajam vége, a végeredmény pedig elképesztő: egészséges, csillogó, erős, akár a reklámokban. :) Sokan dicsérik a hajam, ápolom is rendesen, meghálálja!

Mindezeken felül pedig remek bázis-ill. hordozó olaj házilag készített krémekben. Az ára sem vészes ennek a márkának, bátran ajánlom mindenkinek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 6.

Önmagában, nedves bőrbe masszírozva egy éjszaka alatt csodát tesz.

Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil