MM Gold

Ár:   1340 Ft   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: timity, Módosítva: 2013. április 4.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Testápolás

A ricinus olaj három legelterjedtebb használati módja: natúr kozmetikumokba alapanyagként, a hajápolóként (akár szempilla illetve szemöldök esetén is!) és hashajtóként is használható.

Az olajat hajmosás után, vizes állapotban érdemes felvinni a hajra. Öntsön a tenyerébe egy keveset az olajból, és azt oszlassa szét a hajon. A ricinusolajból nem kell sok, inkább az egyenletes eloszlatásra szánjon több időt. Ezt követően készítsen törülközőből turbánt a fejére, és így dunsztolja be a haját legalább 45 percig. Amennyiben extrán igénybevett a haja, akkor érdemes egész éjszakára fent hagyni. Ilyen esetben elég, ha a párnára törülközőt teszünk.

A ricinusolajat a leírt idő eltelte után le kell mosni. A ricinusolaj sűrű olaj, így előfordulhat, hogy akár háromszor is meg kell ismételnünk a samponozás, mosás és öblítés ciklust. Viszont megéri, hiszen az eredmény egy élettel teli, erős hajkorona lesz.

Szempillák és szemöldök esetén is alkalmazható!

Természetes, 100%-ban növényi eredetű termék.

Kiszerelés: 250 ml

anitaanett

2015. január 21.

3 éve kezdtem el a festéstől tönkre ment hajamat ricinusolajjal rendbe hozni és akkor fél éven keresztül használtam rendszeresen gyógyszertárban vásárolt 500 ml-es kiszerelést. Most januárban megint elkezdtem a kúrát, hátha megint használ és jobban nő tőle a hajam. :) Egy próbát mindenképp megér! Most erre a fajtára esett a választásom, igaz drágább mint a gyógyszertáros, de pl a kiszerelése sokkal jobbnak tűnik, a gyógyszertáros kupakja 2 használat után széttört oldalt, ebből adódóan nem lehetett rendesen visszazárni és mindig szétfolyt a polcon, ennek a doboza is nagyon jó, az olaj meg remélem ismét használ majd.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 21.

csavaros.yw

2014. szeptember 12.

Kéz- és lábápolásra használom, arra tökéletes, meg az uram viszkető (ekcéma miatt) vádliját szoktam vele kenegetni, erre is tökéletes. Sajnos, amire megvettem- hajnövesztés-pakolás- egyáltalán nem vált be, nagyon macerás! kísérleteztem úgy is hogy felmelegítem, hozzárakok egy tojássárgáját, stb, de semmi értelme, a 4. mosástól sem jött ki, almaecetes hajöblítéstől se... Ezért csak 3 csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 12.

Dönci

2014. március 8.

Fél literes kiszerelésben nagy nehezen elhasználtam.

-Haj-, szemöldök- és szempillanövesztés: A felét erre használtam el. Elég macera minden hajmosás előtt megcsinálni (hajmosás, ricinusolaj vattával, ricinusolaj lekapargatása a mosdókagylóból, zuhanysapka, 20 perc, még minimum 3 hajmosás), ráadásul még így sem jön ki rendesen, ennek következtében pedig gyorsabban zsírosodik a haj. Szorgosan használgattam több, mint 3 hónapig, a hajam csak egy kicsivel nőtt gyorsabban, de nem mernék rá fogadni. Szemöldök- és szempillanövesztésnél semmi hatást nem tapasztaltam, pedig minden este föltettem. Erre a célra tehát nem vált be, ha csak ezt kéne pontoznom, 1 csillagot adnék.

-Sminklemosás: Alapból csak minimálisan sminkelem magam (szemöldökceruza, púder, szájfény és ennyi), de néha azért próbálkozom otthon. Nos, ezeket a próbálkozásokat szépen eltüntette. A bőröm zsíros, nem zsírosította jobban és nem okozott csúnyaságokat sem, ha kellő alapossággal mostam le. Viszont nem nélkülözhetetlen, mivel erre a célra más, könnyebben beszerezhető olajok is megfelelnek (pl. olívaolaj). Ha erősen sminkelném magamat, és csak ezt kéne pontoznom, akkor valószínűleg 4 csillagot adnék neki.

-Házi testradírba: Mivel már nagyon el akartam valahogy használni, gondoltam elkészítem életem első házi testradírját. Mézzel és sóval/cukorral kevertem össze, mikor hogy. Bevált, de erre a célra is megfelel az olíva, sőt, még jobb is, mert nem lesz olyan sűrű. Ha csak ezt kéne pontoznom, azt hiszem 4 csillagot adnék.

Átlagban 3 csillag, nem hiszem, hogy valaha is újravenném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. március 8.

Fél literes kiszerelésben nagy nehezen elhasználtam.

Átlagban 3 csillag, nem hiszem, hogy valaha is újravenném.

MissNickole

2013. december 28.

A ricinusolaj önmagában tökéletes, sok mindenre jó, én a hajnövesztő pakolásomban használom egy összetevőként.
A gyógyszertárban 200 Ft-ért adnak 100 ml-t, így inkább ott veszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 28.

A gyógyszertárban 200 Ft-ért adnak 100 ml-t, így inkább ott veszem.

hajasbaba

2013. július 23.

Kifejezetten ilyen nagy kiszerelésben kerestem, mert szemsmink lemosására használom. Tökéletesen lemos mindent, a szempillákat pedig ápolja és növeszti. De a ricinusolaj jótékony hatásairól szerintem nincs olyan aki még ne hallott volna.. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 23.

mili

2013. április 19.

Amíg nem találtam olyan gyógyszertárat, ahol adnak nekem 3 dl ricinusolajat egyszerre, addig ezt használtam. Drágább mint a gyógyszertári, és mivel rendelni kellett rájött még a postaköltség is, így nem volt kifizetődő. Maga az olaj ugyanaz mint a gyógyszertári, csak nem volt megkötés a mennyiséggel kapcsolatban. Aki nagy mennyiséget akar venni egyszerre, annak egy jó alternatíva.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. április 19.

Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil