Molyneux

Ár:   50 000-200 000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: royne, Módosítva: 2019. augusztus 5.

Ár:   50 000-200 000 Ft

A Le Numero Cinq a nők számára készült virágos, gyümölcsös chypre illatú parfüm.

Kiadás éve: 1925

Fejjegyek: aldehidek, neroli, bergamott, őszibarack

Szívjegyek : írisz, szilva, szegfű, ylang ylang, narancsvirág

Alapjegyek: szegfűszeg, tömjén, labdanum, orris, pacsuli, borostyán, vanília, benzoin, szantálfa, tölgyfa

A Chanel által megtett jogi lépést követően, 1927-ben, a parfümöt Le Parfum Connu-ra ("The Knight Parfüm" -nek) nevezték át. Ennek megfelelően néhány címkén az parfümöt egyszerűen úgy nevezték el, hogy úgy néz ki, mint a G betű, de a valóságban az ötödik szám van fejjel lefelé nyomtatva.

A Le Nomero Cinq gyártása valamikor az 1960-as évek végén/1970-es évek elején szűnt meg.