Montale

Ár:   29.000   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: yudiger, Módosítva: 2017. február 14.

Ár:   29.000
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A Montale mesterien használja az oud-ot: olyan szakértelemmel szövi bele a rózsa karmazsinvörös selymébe, hogy az páratlan. Az rózsaszirmok selymes édessége lágyítja az oudot, mely cserébe mély, parázsló érzékiséget ad nekik. Ehhez hasonló magával ragadó, egzotikus érzést sok parfüm próbál kelteni, de csak nagyon kevésnek sikerül. A fás alapjegyek az oud meg-megcsillanó jelenlétével gazdag és meleg hatást keltenek – mintha csak egy szenvedélyről szóló arab mese grandiózus, megérintő befejezésének lennénk tanúi."

Illatösszetétel: rózsa, agarfa, tíkfa, sáfrány, cédrus, guajakfa, borostyán, pelargóni

Ár: 1500 Ft +p , Eladó: Jusztina
Állapot: 5/4ml, Helyszín: Eger, fizetés: Banki átutalás, posta

kicsimira

2020. január 2.

Ajándèkba kaptam egy kis mintát. Nem leszünk barátok az biztos. Rajtam valami rettenetes öregasszony illata lett. Több órá viselet után is, csak règi fadobozos bolgár rózsaolaj illatot lehet èrezni rajtam. :(
4pontot adok rá, mert hihetetlen tartós minimális mennyisèg mellett is

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 2.

4pontot adok rá, mert hihetetlen tartós minimális mennyisèg mellett is

Krisztimaci

Korcsoport: >54
2019. február 21.

Egész napos rózsás élmény. Féltem az aoudosságától, mert az Aoudmazing nekem nem lett nagy kedvenc. De ez számomra egy nagy telitalálat, főleg nyárra majd. Igaz ma is ezt viselem, és még messze a nyár. Ha éppen nem fújom, akkor a kis fujcit szagolgatom. :) Remélem sikerül majd egy nagyobb adagot is beszereznem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. február 21.

Amadea

2018. szeptember 1.

Előre bocsátom, hogy nem vagyok parfümguru, a szaglásom botrányosan hétköznapi, plusz amit szofisztikáltan le lehet írni erről az illatról, megtették előttem, én csak mezei ömlengést fogok lepötyögni.
Egy 5 ml-s mintát rendeltem a zsibiről, kicsit félve, mert egy gyerekkori szaglászós élmény miatt nagyon kellemetlen illatként maradt meg bennem a rózsa (emlékeztek arra a kis fa fiolás balzsamra vagy mire?...), de ez köszönőviszonyban sincs vele. Nagyon kellemes szappanos-rózsás illat, imádtam viselni a nagy melegben, órák múlva is éreztem a csuklómon, bár már jócskán megszelídülve. Azóta megismerkedtem még pár Montale-óriással, a Red Aoud és a Dark Purple is óriási szerelem.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 1.

aliz1105

2018. február 13.

A Rose Elixir sokk után nagyon jól esett ez a kis kedveske. Fás,Ròzsás, szappanos kellemes tisztaság illat. Ha valakinek Montale parfümöt fogok ajándékozni, akkor biztos hogy ő lesz az. Ahogy az előttem véleményező is írta, a Aoud sokkal visszafogottabb. Persze kifújáskor itt is órrba vág. Én úgy gondolom hogy ezzel az illattal tutira mentek, hogy végre egy olyan aoud rózsa amit mindenki kedvel, nincs benne semmi erőszak, se hívalkodás. Nem akar senkit lenyűgözöni vagy meghódítani. Olyan mint egy jó kutya aki nem akar a gazdiján uralkodni, nem kővetelőzik, nem rosszalkodik, nem produkàlja magát, csak ott van melletted és jó hogy ott van. Legjobb szó rá hogy kellemes. Ja és abszolút uniszex.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 13.

PerfumePippi

2017. június 4.

Röviden: szappanos-rózsás tisztaságillat kámforos hatású aoud alappal. Tökéletes nyárra.

Bővebben: 1. Aki azt állítja, hogy Montale oudos-rózsás illatai ugyanolyanok, az valószínűleg nem kente föl őket egymás mellé, és/vagy utálja az oudot/rózsát. (Én megtettem most négy Montale oud-rózsa feldolgozással.) Tény, hogy a rózsa-oud párosítás nagyon jellegzetes, már-már külön kategóriaként kellene kezelni, de ha ezek az illatok "ugyanolyanok", akkor ennyi erővel a citrusos illatok, az ámbrásak, az orientálisak stb. is azok. Merthogy két ámbrás, vagy citrusos, vagy akármilyen illatban is szokott lenni hasonlóság.
2. Nem vagyok oud-rajongó, a rózsát viszont nagyon szeretem. Mindezzel együtt tartom magamat ahhoz a véleményemhez, hogy a keleti népek nem véletlenül kenegetik az erősen fűszeres/balzsamos/füstös és oudos illatokat magukra nyáron is. Az oudnak, amellett, hogy nagyon jellegzetes, a patikákat idéző kámforos gyógynövényes illata van (nekem ilyenekhez volt szerencsém), tartós, szerencsésen tud keveredni az emberi kipárolgással 40 fokban is - a frissen mosdottság érzetét keltve. Az már más kérdés, hogy soha nem lesz "nyugati zuhanyzós" hatása, hanem "keleti zuhanyzós" hatása, és aki nem szereti az orientális hatást, annak ez sem fog bejönni.

3. Ha szereted a rózsát/ oudot, és még nem tetted meg, akkor feltétlenül kísérletezz M. ezen parfümjeivel! Ha nem szereted, akkor viszont ne tedd, mert úgysem fogod megszeretni!

4. és végre bővebben az illatról: Számomra ebben az illatban az oud és a rózsa egyenrangú partner; egyszerre és végig érzem mindkettőt. Érdekes, hogy a sok fás elem ellenére is az oud domborodik ki. Az indítása a szokásos, erősebb felütésű - a rózsa hosszú ideig annyira intenzív, hogy nem tudom másnak nevezni, mint kábítónak, erre a kámforos oud-hatás csak ráerősít. Intenzitása ellenére csöppet sem fejfájdító, és ha van valami, amit igazából értékelni tudok az oudban, az az, hogy minden aromássága ellenére nem okoz nekem fejfájást, sőt! Ez az illat 40 fokban, a megszottyosodott, beporosodott, benzingőzös belvárosban maga lehet a menedék, egy kis illat-oázis, ami magához térít. Repülősó :-)
Hosszú órák elteltével kezd bőrközelibbé válni az élmény, és ekkor válik - az én olvasatomban- oudos-szappanos-rózsás tisztaságillattá. Keleti pipereszappan. Igen, dacára a sok, végig érezhető fás elemnek!
Minden fásság ellenére, vagy a mellett, összehasonlítva a Black Aouddal, vagy az Aoud Queen Roses-zal, ez a "legvilágosabb", oudot még karakteresen tartalmazó parfüm - a negyedik tesztalany az Aoud Damasc volt, de az gyakorlatilag majdnem vegytiszta rózsaillat a kezemen.
Ha valaki elunta a sima rózsás szappanos illatokat, akkor ez izgalmas kísérlet lehet forró nyári napokon (is). Én valahogy nem érzem a magaménak, de mint írtam, nem vagyok oud-rajongó. Ettől függetlenül ez egy ötcsillagos parfüm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 4.