Montale

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Nyimuska, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2019

Fejjegyek: kávé, török vörösrózsa

Szívjegyek: francia rózsa, pörkölt kávészemek, fás jegyek

Alapjegyek: vanília, fehér pézsma, karamella, borostyán

♀ ♂ Montale Ristretto Intense Café - fújós
Ár: 2000 Ft - 5 ml /// 3400 Ft - 10 ml , Eladó: chamo
Állapot: frissen fújva üveg fújósba, Helyszín: Budapest 21. kerület, fizetés: Foxpost, Postán maradó, MPL automata, Személyesen
Minták! Montale Ristretto Intense Café  és Les Liquides Imaginaires
Ár: 700-900 Ft/csere , Eladó: HmM
Állapot: Egyszer próbáltak, Helyszín: Budapest - VI. Kerület, fizetés: Személyes átvétel/posta

Linett21

2021. szeptember 13.

Egyértelműen pozitív csalódás. :-)
Intense Cafe nevű tesóját csúnyán lehúztam, nagyon nem jött be, sajnos; hatalmas csalódás volt a vizes és agyonédesített, olcsó cikóriakávé érzés, ami belőle árad.
Viszont annak fényében tudom ezt is csak értékelni, hisz azért érződik, hogy "egy alomból származnak".

Nos, ez a kishúg (rajtam) nagyságrendekkel jobban teljesít, magam is meglepődtem. Még mindig megvan az édes cikóriakávé alap, de ez sokkal kevésbé édes (én nem érzem benne pl. a vaníliát), és végig érezni a háttérben a valódi(!) kávé illatot is. Olyat, mint amikor frissen lefőzöl egy adagot és az egész konyhát körbejárja a meleg-kesernyés-forró kávé illat. Másik pozitívuma, hogy sokkal kevésbé üvölt, decensebb a projektálása; sokkal jobban viselhető hétköznapi színtereken, alkalmakon; emiatt nem fog senki fintorogni/ájuldozni körülötted. (Számomra ez is fontos, mert hiába van egy istennő csodaparfümöm, ha kizárólag remetelakban viselhető...) Ezt simán el tudom magamon képzelni munkahelyen is, vagy csak úgy, késő ősszel.
Tartóssága (rajtam) viszont picit rövidebb, mint az IC (sajnos).
Mindent összevetve: bár ez sem az én illatom; de ha a nagytesónak 1 csillagot adtam, ennek feltétlenül jár 3-mal több.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 13.

Egyértelműen pozitív csalódás. :-)

Tartóssága (rajtam) viszont picit rövidebb, mint az IC (sajnos).

Kodi

2021. szeptember 9.

A napokban valamelyik csatornán éppen ment a Szex és New York 2., ott hangzik el a kávékóstolásnál Miranda szájából, hogy rózsavízzel és köménnyel készül (Carrie: - Azért próbáld meg lenyelni), itt világosodtam meg, hogy a két Montale Kávé valószínűleg tényleg az arab módra főzött kávé illatélményét próbálja visszaadni, nem is kétség. A rózsák alkalmazása az illatpiramisban tehát egyáltalán nem öncélú kísérlet. A ristretto ugye az espresso-hoz képest egy rövidebbre főzött kávékülönlegesség, így reméltem, hogy erősebb benne a kávé, mint az Intense Caféban, így is lett, a kávé-akkord hosszasan van jelen, persze gyorsan előbújik a szokásos Montale Rózsa is, de egy gondolatnyival gyengédebb, mint az Intense Café. Számomra sokkal szimpatikusabb nappali illat jött létre ezáltal, amit viselhetőbbnek tartok, mint a nővérét. Tartóssága is rövidebb, míg az Intense kissé "fárasztó" illat állandó jelenlétével, addig a Ristretto, pont jó, pont elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 9.

Annaakiss

2021. április 30.

Intense cafe kifújáskor érződő illata órákon át. Kávésabb, extra tartós vaníliás, rózsás (nem szeretem a rózsát de itt isteni krémes) finomság.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 30.

Dtenci

2020. november 6.

Egy nagyon kedves Krémmániás társamtól jutottam hozzá fújoshoz, és azt kell mondjam, hogy aki a kávés vonalat keresi, az ebben megtalálja. Rajtam nagyon erőteljes finom kávé illata van egy kis vaniliával keverve,de rózsa nélkül. Pedig én a rózsát is nagyon kedvelem, de ebben semmi rózsa nem érződik. Irtó tartós, végig egész nap ugyanaz az intenzív kávé illat érződik, a nap végén is. Nem igazán változik az illat, de nem mondanám unalmasnak sem. Igazán minőségi parfüm, de aki hamar megunja a dolgokat, mint én, annak lehet, hogy nem annyira izgalmas választás.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 6.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Geraniol, Citral