Montale

Ár:   17 900 Ft és 24 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. február 14.

Ár:   17 900 Ft és 24 900 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Pierre Montale nem beszél mellé – ez a legjobb színtiszta vanília esszencia. Minden, amit elvárhatunk tőle. A csipetnyi fa, leheletnyi fahéj és szegfűszeg csak kiemeli e nemes illatanyag minden vonását. A Vanille Absolu személyében a vanília a maga teljességében megmutatkozik: beburkol, körülvesz, eggyé válik velünk. Ha végletekig tartós, minőségi vaníliára vágyunk, ne keressünk tovább: Ő az!

Illatjegyek: vanília, fahéj, fás jegyek, szegfűszeg

Ár: 990 ft postaval , Eladó: Lina6
Állapot: 5/2-2.5 ml, Helyszín: Salgotarjan, fizetés: Banki utalással
silence

2020. február 8.

2020. Február 8.
Nem hagyott békén a gondolat, hogy mennyire nagyon szeretném ezt a színtiszta vaníliát, ezért múlt héten vettem egy 50 ml-es flakonnal.
És milyen jóóóóóó, hogy megvettem! IMÁDOM!!!!!! ❤︎ ❤︎ ❤︎
Ilyenkor a hideg, téli, bekuckózós hétvégeken nem is lehetne jobb ettől az édes süti-illatnál!
Üvegből fújkálva a tartóssága jóval hosszabb, mint a kenős mintának, fél napot simán teljesít. Mindenképp jár neki az 5-ös!!!

2019. december 26.
Nerolis vásárláshoz kaptam ajándékba egy mintácskát, azt tesztelgetem pár napja.
Isteni, vaníliás süti illat csipetnyi fahéjjal. Én szegfűszeget nem érzek benne, ellenben egy csipetnyi citromhéjat igen, ami elvileg nincs is benne. Egyszerű, de mégis nagyszerű. Nincs túlbonyolítva, ez tényleg abszolút vanília!
Melegen körbeölelő, téli bekuckózós illat.... egyszer sütibaba hasonlat ugrik be, máskor pedig szimpla vaníliás porcukor vagy vaníliapuding illata.
Nem túl nagy hatósugarú, de bőrközelben és közvetlen közeledben melengetően, simogatóan, krémesen ölel körbe.... beléd kell harapni ha ezt viseled!
A tartóssága sajnos nem a legjobb, 3 - 3,5 órán túl nem bírja rajtam.
Túl sok egyediséget nem érzek benne, nem tudok elvonatkoztatni attól a gondolatomtól, hogy ez a Comptoir Sud Pacifique vaníliás illatainak koppintása (amiket már 12 évvel ezelőtt viseltem nagy szeretettel).
Nem tudtam, hányadán is állok vele, ezért Páromnak is mutattam, aki imádja a vaníliás illatokat. Az Ő reakciója: "jó, de ez nem parfüm illat!"
Ennek ellenére én el-elcsábulva szagolgatom a csuklómat, erősen motoszkál bennem a vágy, hogy vegyek legalább egy kisebb, 50ml-es kiszerelést…. de még tesztelgetem, mielőtt elmegy az eszem és újabb meggondolatlan lépést teszek.
Tartósság és egyediség hiányában egyelőre csak egy 4-est tudok adni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 8.

2020. Február 8.
És milyen jóóóóóó, hogy megvettem! IMÁDOM!!!!!! ❤︎ ❤︎ ❤︎

2019. december 26.
A tartóssága sajnos nem a legjobb, 3 - 3,5 órán túl nem bírja rajtam.
Tartósság és egyediség hiányában egyelőre csak egy 4-est tudok adni.

Lina6

2019. augusztus 3.

Nagyon edes, vanilias süti illat. Eleg jo a tartossaga.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 3.

Nagyon edes, vanilias süti illat. Eleg jo a tartossaga.

Ritus33

2019. január 30.

Ez kérem szépen az igazi vanília! Nyáron is működik! Szegfűszeget nem érzek benne, a vanília mindent visz benne! Sütibaba illat!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 30.

szptimea

2019. január 26.

A Chocolate greedy mellett az a másik szerelem. Gyerekkoromban volt egy sütibabám, és annak volt ilyen illata. Amikor először kipróbáltam, könny szökött a szemembe a sok sok emléktől. Imádom és imádom! Aki imádja a vaníliát, annak kötelező kipróbálnia!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 26.

Hanamizuki

2019. január 14.

Egy újabb gourmand Montale, amihez szerencsém van. Leírás és vélemények alapján nem volt kérdés, hogy ki kell próbálnom. Sütibaba illat? Ide vele azonnal! Tényleg olyasmi, édes, vaníliás cukros, de pl. a Sweet Vanillával vagy a Chocolate Greedy-vel ellentétben ebben én érzem az oud-ot is, szerencsére nem zavaróan. Karácsonykor vendégségbe mentünk és ezt fújtam magamra. Még az ajtóban álltam, amikor a házigazda már megkérdezte, hogy vaníliás sütit hoztam? Mondtam, hogy el kell szomorítsam, mert ez csak a parfümöm. Süti nincs, ellenben van helyette töltött káposzta. :D Tartós, bár sajnos nekem minden parfümhöz hozzászokik az orrom egy idő után, de más még érzi rajtam. Emiatt sikerül is túl öntözni néha magam, háááát, remélem nem bántom nagyon a körülöttem levőket. :) 4 csillag, mert eddig a Chocolate Greedy az abszolút favorit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 14.

Flami

2017. október 7.

Úgy látom, én leszek az ellentábor kis számú képviselőinek egyike.
Írták itt a szintetikus vaníliát és talán az autóillatosítót is és tényleg.
Első szippantásra bejött, de továbbérezve már nagyon nem.
Az elején irtózatosan erős, de annyira, hogy nem kapok tőle levegőt.
Aztán persze simul, puhul, ám számomra nagyobb a füstje mint a lángja,
sokkal olcsóbb kategóriában is található nála fényévekkel finomabb ÉS tartósabb illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 7.

Úgy látom, én leszek az ellentábor kis számú képviselőinek egyike.
Írták itt a szintetikus vaníliát és talán az autóillatosítót is és tényleg.
Első szippantásra bejött, de továbbérezve már nagyon nem.
Az elején irtózatosan erős, de annyira, hogy nem kapok tőle levegőt.
Aztán persze simul, puhul, ám számomra nagyobb a füstje mint a lángja,

Svetlana

2017. október 4.

Finom, harapnivaló, vaníliás, karácsonyi, megnyugtató sütillat. Tartós, ám csupán bőrközeli illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 4.

Luna1024

2017. július 11.

Ez egy olyan illat, amitől egy kis időre – csak egyetlen napra - gyerekké válok megint… Ha magamra fújom, ismét én vagyok az a bizonyos copfos kislány, aki gyermeki izgalommal várta Karácsony napját, és aki álmatlanul forgolódott éjszaka, azzal a kérdéssel a szívében: „jó voltam-e egész évben?” Aki remegő kézzel tette fel a kis gömböket a fára, és akinek az a nap egy csoda volt, egy emberi ésszel felfoghatatlan varázslat… Aki egész nap ugyanazzal a lelkesedéssel készítette egymás után a bejgliket, rumos kókuszgolyókat és díszitett több száz mézeskalácsot, és aki igyekezett úgy megdézsmálni a díszítésre szánt cukormázat, hogy azt Mama ne vegye észre… :)
A Vanille Absolu egy végtelenül egyszerű, enyhén fűszeres, szárazan porcukros, légiesen édes vaníliáscukor. Egy az egyben ugyanaz az illat, ami a Nagymamám konyháját járja át minden Karácsony idején. Nekem ez az illat maga a gyermekkor: egy fújásnyi körbeölelő, édes, ártatlanul vaníliás, védelmet nyújtó álomvilág, maga az Otthon biztonsága. Valahogy olyan benne létezni, mint szakadó hóban-viharban bevackolni magadat egy óriási takaró alá könyvvel és forró teával a kezedben, kócos hajjal pizsamában mászkálni egész nap, és egy egészen kicsit sem gondolni arra a sok nehézségre, ami holnap esetlegesen rád vár… Nincsenek aggályok, nincs küzdés, nem kell megfelelni a környezetednek. Épp ezért lett számomra ez az egyszerű kis vaníiáscukor-illat a legkedvesebb komfortillatom, és ezért vagyok annyira hálás a Vanille Absolu-nak, amiért mégha illuzórikusan is, de minden alkalommal körémfonja a biztonság megnyugtató érzését...

Bár én imádom, azzal is tisztában vagyok, hogy nem fogja mindenki szeretni: ha a vaníliát nem édesen kedveled, illetve ha valami nagyon komplex dologra vágysz, nem ez a Te illatod, és ezt jószándékkal írom. Ugyanis komplexitás annyi benne, mint macisajtban a brummogás. :) Egyszerű, mint a faék – amit niche illatoknak általában nem szoktam elnézni -, így összetettség szempontjából talán egy jóindulatú 2 pontot kapna, de az asszociációim okán nem tudok neki 5 pontnál kevesebbet adni, remélem elnézitek az elfogultságomat…
Sokat gondolkodtam, megér-e számomra egy komfortillatként funkcionáló parfüm ennyi pénzt, de a válaszom most egyértelműen: IGEN. Őszre-télre kötelezőnek érzem a beszerzését! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 11.

Ascyra

2017. május 23.

A Montale Vanilla Extasy mellé kaptam egy mintát ajándékba. Mivel az előbbi parfümbe egyszerűen szerelmes vagyok, nem gondoltam, hogy versenghet vele. Ma reggel magamra kentem ezt. És az nem kifejezés, hogy mennyire meglepett ez az illat. Imádom a cukros-vaníliás illatokat, de ez minden elvárásomat felülmúlja. Lehet, hogy lecserélném az Extasy-t erre; egyelőre ismerkedünk. A kollégáim, teljesen más időpontokban, egymást nem hallva kérdezték meg, hogy: ki ivott kakaót? - ez most jó vagy rossz? :))))))

Megkaptam ajándékba - ráadásul 100 millis! :) - nem tudok betelni vele. A cukros vanília elillanása után jön az igazi meglepi: kakaós-vanília-fahéj? - Nem lehet betelni vele, igazi gourmet illat! Nagyon nőies, mély, talpraesett, száraz vanília, fűszerekkel, cukorral, kakaóval... Csodálatos! Csodálatos! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 23.

zuzmano

2016. december 8.

Sikerült egy csere útján hozzàjutnom. Megszerettem tisztaságát egyszerűségét, tartósságát finom de jól érezhető ölelését. Én nem érzem édes cukorbombának. Az elején kicsit erős és erőszakos de kb 10 perc és jön a kedves arca. Én otthoni illatnak gondolom meghitt bekuckózós, bújós férjbabusgató házicica illat. Nem szexi dög, hanem biztonságos harmonikus házasélet illat.:).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 8.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance

Alkohol denaturálásához használt anyag. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző, maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő) hatású összetevő, valamint oldószerként is használatos.