Montale

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, Módosítva: 2012. augusztus 30.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A misztikus oud puha, finom megközelítésben. A nyitány kissé púderes és édeskés (főként a Black Aoudhoz mérten), azonban a kompozíció hamar kivirágzik a bőrön: lágy rózsák és jázmin, finom fűszerek és földöntúli tömjén bontakozik ki az ámbra és szantálfa krémes ágyán. Aztán ínycsiklandó vanília is megjelenik, de a háttérben marad. Ha tetszett a Black Aoud, de túl intenzívnek találjuk, akkor a White Aoud megfelelő alternatíva lehet. Gyönyörűen kiegyensúlyozott, meseszép oud alkotás.

Ár: 850,-+posta , Eladó: kmt
Állapot: minta, Helyszín: Hódmezővásárhely, fizetés: Fizetés átutalással, postán tudom küldeni.

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 29.

Púderes lágy, fehér oud. Nappal is viselhetó. Vannak tartósabb Montalék is, ezért csak 4 csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 29.

elvanui

2019. július 22.

Irgalmatlanul kívánom az oudot mostanában, kerülnek elő sorra a régi és új kedvencek a szekrényből. Mondjuk legalább most nem augusztus közepén jött rám:). Az Oud és a rózsa olyan égben egymásnak rendelt páros, mint a dió meg a sajt, a karamell meg a só, stb. Csak javíthatnak egymáson. Szerintem. Itt is nagyon szépen játszanak együtt, az Oud élesíti, izgalmassá és szemtlenné teszi a különben klasszikus, púderes-hölgyes köntösben megjelenő rózsát. A hölgy meg az Oud macsós durrogását borítja be finom, sminkes, pihepuha fátylával. Tisztára, mintha egy közel-keleti feleség pajkosságból belekontárkodott volna az ura olajaiba, míg az nincs otthon, aztán ijedtében gyorsan magára borított fél üveggel a saját nőies, púderes, "nyugati" parfümjéből, hogy a ház ura észre ne vegye.
Szerintem észrevette, de később a púder meg az Oud diplomatikusan megtárgyalták a dolgot a hálószobában;).
Imádnivaló.
Up: olyan érdekes, tök jó melegben is! Végül is olyan helyen született, ahol majdnem mindig hőség van, az arab világ a forróságban is ilyen döbbenetes erejű illatokat használ, és milyen jól:)! Ők mindig finom illatosak:). Nem fülled rám, pedig jó nehéz darab. A Petals is szép nyáron, csak az nem púderesen száraz, mint a White, inkább szárított rózsaszirmos lesz. Finoman adagolva teljesen jó, nem is izgatom magam többé emiatt:).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 22.

Imádnivaló.

tigerkid

2019. március 6.

Talán a szantál, vagy a tömjén miatt, de kissé szúrós illat kifújáskor és leszáradáskor sem lesz olyan lágy, mint a Montale hasonló parfümjei. Akkor már inkább a nepal oud tőlük, az sokkal lágyabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 6.

Era514

2017. március 17.

Tartós, este is intenzíven érezni, de füstölő illata van. Tényleg, még a barátom is megkérdezte, hogy mi a franc ez, borzalmas, ígérjem meg, hogy nem leszek a jövőben füstölő szagú.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 17.

skin

2017. március 14.

Nem tetszik. Alapból nem szeretem a füstölő illatokat azok inkább távolkeleti szentélyekbe valók nem lakásba és főleg nem bőrre fújva .Ez pedig füstölő egy az egyben a rózsás fajtából. Kipróbáltam többször több hangulatban ,de ingyen sem kellene belőle egy üveggel. El is gondolkodtam ki az aki ilyen illatban utcára megy? Lehet,hogy csak velem van a baj,de számomra vállalhatatlan kategória. Azonban lehet,hogy létezik olyan bőrkémia amin ez csodákat tud művelni ezért nem írom le teljesen szegénykét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 14.

Eszmeralda

2016. december 29.

Karácsonyra kaptam. Megmondom őszintén a nyáron volt belőle mintám, akkor nagyon különlegesnek tűnt. Most kifújáskor valami nagyon édes csoki illatot érzek, ami nem igazán tetszik benne, sőt mondhatni zavar. Ezt nyáron nem éreztem. Nyáron olyan szappanos, szúrós illata volt (gondolom másoknak az a fertőtlenítő szag- de én perverz vagyok: minden ami fertőtlenítő, benzin, füst, dohos föld, stb... szag az jöhet :)))))))))) Szóval most ez nincs , sőt nyáron éreztem valami füstölő illatot is benne, az gondolom a rózsa volt. Most ez sincs :(((((( Most se rossz, de nagyon édes illatnak tűnik és semmi különleges. Annyira nem is tetszett soha, szóval nyáron sem voltam elájulva tőle, kizárólag a különlegessége miatt szerettem volna (meg azért, mert akkor olyan megbotránkoztatónak gondoltam az illatát :) El fogom használni, csak sajnos nem vagyok "kielégülve" vágyom a következőre!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 29.

Szofia1981

2016. november 3.

Ebből is volt mintám... Vigyázat, aki azt írja spirituális, az igazából azt gondolja, hogy füstölő illatú csak nem mondja ki. Olyan Eldorádós érzés. Nem rossz, csak füstölő és nyanya (tehát bocsika de öregasszonyos) illata van. Én elfújkáltam a mintát a nyáron (de csak kizárólag Lancaster naptejre fújtam, aminek erős illata van) Ezzel együtt nem volt vészes, tehát nem az, amitől hányingerem van (tehát pl. La Vie Est Belle). A kolléganőim is kezdetben azt kérdezték, mi ez a füstölő illat? Aztán amikor már megszokták és elfogyott a mintám, mondták, hogy már hiányozni is fog. Télen nem bírnám elviselni. Sokkal intenzívebb a hideg levegőben az illata, beleszippantottam a mintás fiolába (mert attól, hogy kifogyott megtartottam) és megfájdult a fejem. Bár én fordítva vagyok bekötve :) Szerintem mindenki más ellenkezőleg gondolná :) Szóval tartós meg minden, de ne parfüm illatra gondoljatok! Vennék-e? Nem...elég a minta ha néha "elkap a vágy" iránta. Ja a párom azt mondta, hogy borzasztó! Pedig - ahogy azt írtam is már sok helyen- szerinte mind egyforma. Nem tudja megkülönböztetni a parfümjeimet. Na ennél nem mondta, csak annyit, hogy: Mi ez a szag!? Borzasztó! :) Nem tudom hányast adjak rá... Amúgy nagyon különleges... Na jó kap egy 4-es a különlegessége miatt, tehát az miatt, hogy nem jön szembe az utcán, mint az a rémség, amit már korábban említettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 3.

Dormir

2016. október 17.

Őszintén? Akik a mai parfümériákban szocializálódtak, hatalmas hátast fognak tőle dobni. Lesz minden, rovarirtó, molylepte ruha, vénasszony térdekalácsa stb.
Mert ez az illat többet tud. Nem csak parfüm. Valóban van benne valami spirituális. Szokni kell. Van egy puha, lágy, melengető, nagyon nőies oldala. Bújós fészek, vatta felhő a hideg télben odú, menedék. Nekem benne van a női lét keserűsége, finomsága és hatalmas ereje . Nem kandiscukor. Nem szolíd virág. Az örök szikra a szépség álruhájában.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 17.

Masnuci

2016. október 11.

Jajj a rózsa!!! Annyira erős iszonyat töménységben van jelen. Nem is érzek mást elnyomja a tömjént is a fűszereket is. Bár érezném a lentebb említett keleti bazár illatot, vagy egy csepp jázmint legalább, valami füstöt, ámbrát vagy egye fene szantált (pedig azt nem is szeretem) Ez nekem nagyon orrbavágó élmény volt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 11.

laracroft

2016. szeptember 8.

Nagyon érdekes, nagyon keleties illat, olyan, mintha az ember tömény füstölőben ülne órákig, és attól illatozna. Számomra mondjuk elviselhetetlen, túl erős (akkor milyen lehet a black aoud?) és fejfájdító, de hát ízlések és pofonok. Ettől még lepontozni nem fogom, mert érdekes, a maga módján jól megkomponált, nagy hatósugarú és nagyon tartós.
Én ezt az illatot inkább tudom elképzelni egy keleties stílusú kávéház belső terének illatosítására, mint arra, hogy ÉN legyek ilyen illatú, de ezért szép az élet, mert mind különbözőek vagyunk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 8.