Nadler

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok

A krémet feltöltötte: kiscsilli, Módosítva: 2014. április 22.

Kategória:   Szappanok

"Imádom a füstös, mély, dohányos illatokat, ízeket, az egyik kedvenc teám a Lapsang souchong, erre az ízre és illatra rímel ez a szappanom is. Holt tengeri iszappal, rhassoul agyaggal, mézzel, sörrel és bio zabkorpával készült, kakaóvajjal, méhviasszal és sheavajjal ápol, kevés himalájai só került bele a hidratálás végett. A szappan speciális illatát füstös illatú cédrusolaj, vetiver olaj és citrom olaj adják. Vigyázat, egyeseknek kellemetlen lehet ez a mély, füstös, földes illat!"

A vetiverfű (Vetiveria zizanoides) egy indiai fűféle, amely Burmában és Sri Lankán is őshonos. A növény szárított gyöktörzseiből és gyökereiből vízgőzös desztillációval nyerik ki az illóolaját, amit ezeken a helyeken a "nyugalom olajának" neveznek.
A sűrűn folyó olaj színe a borostyánsárgától a sötétbarnáig változhat. Illata füstös, fás, a dohos föld és az esőáztatta erdő illatára hasonlít. Minél öregebb növényből nyerik, annál jobb minőségű az illóolaja. A férfikozmetikumokba használják fel leginkább az illatát.
A vetiver olaj serkenti a vérkeringést, természetes nyugtató és szorongásoldó, tonizál, egyensúlyba hozza a faggyúmirigyek termelődését és rugalmassá teszi a bőrt.

Felhasznált anyagok: kókuszolaj, olivaolaj, sheavaj, kakaóvaj,sör, bioméz, bio zabkorpa,holt tengeri iszap, rhassoul agyag, búzakorpaolaj, himalájai só