Nagora

Ár:   1590 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: NIZA, Módosítva: 2019. május 6.

Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

"Ezt a dús habzású gyógynövényes szappant a haj és a fejbőr tisztítására és ápolására fejlesztettük, ugyanakkor a bőr tisztításához is ideális. Hajadat az erdők és mezők kincseivel, diólevéllel, csalánnal, zsályával és rozmaringgal dúsítja, ápolja és varázsolja ragyogóvá."

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

NovErke

2023. november 12.

Annyira tetszetős volt számomra, hogy amikor megláttam a Rossmannban, nem bírtam otthagyni. Természetes, gyógynövényes, zero waste, magyar, ráadásul cuki a neve...
Tudom hogy a csalán és a diófalevél jó hajhullás ellen, és nekem mostanában sajnos nagyon hullik, én így legfőképpen a hajamra szerettem volna kipróbálni.
Jól habzik és mintha nem nagyon kopna, kevés kell belőle. Amit nem szeretek benne, hogy alig lehet leöblíteni, hagy maga után valami réteget. Gyanítom, hogy ha csak simán vízzel öblítem le, hosszútávon korpásítani is fog, úgyhogy mihamarabb vennem kell almaecetet is. Ez a samponszappanok hátránya, ami miatt számomra kényelmetlen a használatuk, ezzel viszont tisztában voltam. Szilárd samponokkal egyébként nincs ilyen probléma. Viszont, mintha valamivel kevésbé hullana és kevésbé is zsírosodna a hajam, pedig még csak kétszer használtam.
Kipróbáltam fürdéshez is, de a bőrömön is otthagyja ugyanazt a réteget, amit a hajamon. Más baj nem volt vele de számomra ez annyira zavaró, hogy fürödni biztos hogy nem fogok vele.
Nagyon cuki, nem bántam meg hogy kipróbáltam, főleg hogy a hajhullás már nagyon zavart és arra jó is! De ha elmúlik a hajhullás, utána nem hiszem, hogy újravevős lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 12.

Mexx88

2020. április 2.

Mi igazából fürdésre használtuk, Összességében elégedettek vagyunk vele, az illatát nagyon szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 2.

perfumeaddict

2020. január 9.

Már egy ideje használom, és korábban is használtam szilárd samponokat. Ez teszi a dolgát, kellemes tapintású lesz tőle a hajam (nem az a selymes, mint a bolti samponoktól, de kellemes). Illata is frissítő, gyógynövényes, és mint az előző kommentelő írta, nem tart sokáig, ha valaki attól félne :D. Szépen habzik, minden ok igazából, csak az a bajom, hogy pár nappal a hajmosás után egy ilyen fehéres réteg ül ki a hajamra/fejbőrömre, amitől gyakrabban kell hajat mosnom. Így emiatt csak 4 csillagot tudok neki adni, de lehet, hogy megpróbálom az almaecetes öblítést, hátha attól jobb lesz. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 9.

albertinablogg

2019. augusztus 28.

Férjemmel elkezdtük a zero waste irány felé kacsintgatni. Első lépésként mi már jó két év távlatában szappant használunk, egyszer volt botlás, mikor eltörte a szappantartómat és mérgemben Dove tusfürdőt vettem (azóta meg is bántam). Aztán mivel a samponos és egyéb flakonokat abszolút nem lehet újrahasznosítani információim szerint (Magyarországon), így samponszappanokat nézegettem. Nagyon hosszú hajam van, de inkább rövid és félhosszúhoz ideális. Féltem, hogy fog-e habzani, de meglepően sokkal jobban, selymesebben és dúsabban habzik, mint egy sampon. Nagyon tisztára mossa a fejbőrt, az illata is gyógynövényes, de hamar elillan. Használata után almaecetes öblítést csinálunk. A hajam nem tapad össze, nem ragad, nem korpásodik, nem viszket és nem zsírosodik jobban, mint más sampontól (5. napja mostam meg és eddig ugyanolyan jól teljesít, mint az eddigi legjobbnak gondolt samponom). Könnyű utána a bontás, nem igényel balzsamozást, nem szárad ki a hajvégem, és nincs ótvar műanyag flakon a kád szélén. Mindenképpen szappantartóban tárold használat után, mert puha lesz! Tiszta összetevők, igényes csomagolás, maximális pontszám. Ezek után duplán meggondolom az eddig samponok értékeléseit... Arcra is használtam, a szemmel óvatosan, mert mint minden szappan ez is csíp, de nem pattanásosodtam és nem lett feszülős, száradt a bőröm utána, de inkább hajra használom majd el. Tényleg nagyon jó, nekem és a páromnak (neki psoriasisos a fejbőre) nagyon bevált. Nem szárítja, a hajunk hidratált és szép. Updatelek később, ha már x ideje használjuk!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 28.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Salvia Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Orvosi zsálya kivonat, mely hatásos antioxidáns. Kámfor és fenol (illatanyagok) tartalma miatt azonban potenciális bőrirritáló.