Napvirág

Ár:   2390 Ft   Kategória:   Hajápolás

A krémet és az összetevőket feltöltötte: orsesz, Módosítva: 2020. május 20.

Kategória:   Hajápolás

Hajmosásra készített szilárd sampon készítményünk ricinus olaj tartalmának köszönhetően regenerálja a hajszálak szerkezetét.  Illóolaj tartalma gombaölő, fertőtlenítő hatású. Shikakai gyógynövény összetevője pedig kifejezetten hajnövesztő és hajhullást gátló hatású.

Dina97

2022. május 17.

Mivel az általam eddig kipróbált szilárd samponok nem tisztítottak eléggé - márpedig nagyon gyorsan zsírosodó hajam van -, így sajnos maradnom kellett a sok felesleges kemikáliával telepakolt "normál" samponoknál. Közben viszont kipróbáltam több Napvirágos terméket, amik nagyon szépen beváltak, így gondoltam, hogy teszek ezzel is egy próbát, hátha segít a zsírosodásra hajlamos, vékonyszálú és ritka hajamon. Hát, nekem nagyon bevált, szinte csodaszer. Rengeteg hajnövesztő és zsírosodás elleni szérumot és sampont kipróbáltam, egyik sem hozott olyan hatást, mint ez. Sokkal kevésbé zsírosodik a hajam, több babahajat vettem észre ott, ahol eddig nem volt szinte semmi. Nem lapul le tőle a hajam, ráadásul nekem több mint 2 hónapig elég egy darab. Engem teljesen meggyőzött :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 17.

Minu

2022. április 13.

Több hónapja használom ez a terméket, ráadásul a 9 éves fiam haját is ugyanezzel mosom és nagyon sokáig elég. Most lett annyira vékony, hogy félbetört. De még így is használható. Rettenetesen hullott a hajam hosszú ideje, de már pár használat után határozottan láttam a változást mostanra pedig alig-alig hullik! Tehát nálam a hajhullásra tökéletesen bevált. Valami natúr, károsanyag mentes balzsamot viszont kell találnom mellé, mert a hajam állaga, tapintása nem lett szebb, rettenetesen sprőd, száraz, keményebb szálú lett. Előtte sem volt, ez nem a sampon hatása csak ezen a problémán nem segített, de én már azzal is boldog vagyok, hogy a nem marokszám hullik a hajam!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 13.

biondi

2022. február 21.

Nagyon szeretem! Próbáltam egy-két natúrabb sampont, sokáig csak a Bilka seborrheás fejbőrre való samponja volt jó, de szerintem változtattak az összetételen, mert régebben csodálatos volt, majd másikat használtam néhány hónapig, aztán megint Bilkát, de azóta borzasztó hatása lett. Csak a Napvirág hajhullás elleni szilárd samponja az, ami bevált a hosszú, hullámos, természetes szőke, vékonyszálú, de dús hajamhoz. Úgyhogy nem is próbálkozom mással, nekem minden tekintetben tökéletes: sokáig kitart, jó tartása van tőle a hajamnak napokig, a fejbőröm nem viszket, a színét is mintha felfrissítené, pedig valóban barnás a habja a gyógynövényektől, egyébként nagyon jól habzik, nagyon könnyű vele hajat mosni. Egyedül a tárolását kell megoldani, tömb lévén, ha vízben áll, szét tud esni, de ez a legkevesebb. Mindenkinek ajánlom, főleg érzékeny fejbőrűeknek. Én egy kis balzsamot használok utána, de majd arra is keresek valami megoldást, egyébként az olivaolajos/lenmagolajos pakolás hajmosás előtt sokat segít. :)

UPDATE: Annyira szépen ápolja a hajamat, hogy lassan elhagyhatom a balzsamot is. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 21.

yscna

2021. augusztus 4.

Nagy csalódás volt. Alig habzik, kőkemény, nagyon nehezen tudtam vele bánni. Viszketett tőle a fejbőröm és érezhetően hamarabb zsírosodott a hajam. Az a szerencse, hogy nem ezzel a szilárd samponnal találkoztam először, mert biztosan elvette volna a kedvem a szilárd samponoktól úgy általában. Azért nem 1 csillag, mert legalább pálmaolajmentes és hulladékszegény a csomagolása.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 4.

Lilla16

2021. június 7.

Egy ideje tervezem, hogy teljesen felhagyok a samponos hajmosással, de azért az nehezebb diónak bizonyul, mindenesetre addig is kerestem valami nagyon natúr, SLS mentes sampont. Mostmár kb 2 hónapja csak ezt használom, szerintem ZSENIÁLIS! Tinikorom óta a hajmosás utáni nap már rettenet volt a hajam, ezzel a 2., de néha még a 3. nap is bőven elfogadható a hajam, nem is mertem ilyesmit remélni. Nem kell túl sokáig habositani és akkor balzsam sem kell mellé, puha, fényes a hajam tőle és tartása is van. Az illata is tetszik, úgy tűnik hogy elég sokáig jó lesz, így nekem az ára sem tűnik vészesnek. Sajnos nekem seborrheás dermatitiszem is van, ami miatt van hogy gyakrabban kell mosnom, viszont nem érzem úgy, hogy ez a sampon rontana a helyzeten, sőt, hajmosás után kevésbé viszket. Nagyon szeretem a hatékony zero waste dolgokat, így egyelőre tényleg csak rajongással tudok tekinteni erre a termékre :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 7.

Kiki0526

2021. május 16.

Imádom! Kicsit féltem tőle mert elég drága volt, de nekem bejött. Személy szerint nem hullik a hajam tehát erről a részről nem rudok sokat mondani. Majdnem minden megvan benne ami egy jó samponhoz kell: jól habzik, nem irritálja a fejbőrömet és környezet kímélő.Az ár miatt csak 4 csillagot tudok adni

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 16.

tyutyu

2021. január 9.

Szuper termék. Először próbálok ki szilárd sampont. Már jó ideje szilikonmentes, Varga samponnal mostam a hajam, szerettem is, de elkezdtem hennázni, így olyat kerestem, amiben SLS sincs. Azt kell mondjam, hogy tökéletes!!! Pár szál haj jön ki hajmosáskor (ami természetes) . Fényes, erős a hajam, és mintha jobban nőne, tartása van. Kétszer mosom át vele, ugyanúgy felhabzik, mint a folyékony samponok. Nem vettem észre, hogy hamarabb zsírosodna, 4 naponta kell mosnom ezzel is, igaz, hogy én a balzsamot előtte teszem fel, száraz hajra.
Illata is nagyon finom, narancsos.

Szerintem kitartónak kell lenni ezekkel a természetes cuccokkal, mert eleinte nekem is zsírosodott a hajam, mindentől, ami szilikon, vagy káros anyagmentes, kb. 1 év kellett hozzá, hogy teljesen rendbe jöjjön az "Új-régi" hajam. Most már viszont, nem tudnék visszatérni a korábbi "bolti" samponokhoz. Ezt biztosan megtartom!

Bátran ajánlom hennás hajra is, a színt nem szedi ki, de csodás, fényes tőle :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 9.

Illata is nagyon finom, narancsos.

Bátran ajánlom hennás hajra is, a színt nem szedi ki, de csodás, fényes tőle :)

Jucimano

2020. november 29.

Szeretem a Napvirágos termékeket, a szappanjaikat kifejezetten, de nekem sajnos nem jött be ez a szilárd sampon. Elsősorban a hajhullás ellen vettem, mert mostanában (valószínűleg) hormonális problémák miatt nagyon hullik, de ezen a problémán minimálisan segített csak. Egy hónapig alkalmanként használtam, de nekem iszonyatosan kiszárította a fejbőrömet, másnap annyira viszketett már a fejem, hogy muszáj volt még aznap mással megmosni, hogy elmúljon. Nekem nem is habzott olyan jól, mint más termék.
Könnyen zsírosodó hajam van, ami néha korpás. Több, mint egy éve nem használok semmilyen sampont, (nagyon alkalmanként, ha a fodrász megmossa), előtte és most így utána is a Manna egészséges tincsek samponszappanját használom, amivel mindig nagyon meg voltam elégedve, így nem hiszem hogy ez lett volna a probléma. Lehetséges, hogy balzsammal nem lett volna ez a helyzet, de mivel a samponszappanhoz nekem nem szükséges balzsam, ezért nem szerettem volna ehhez sem használni, hiszen az plusz műanyag.
Hármat adok, mert jó az illata, sokáig elég, így az ár-érték aránya jó, illetve szeretem a márkát és nem szeretnék eltántorítani senkit a kirpóbálástól azért, mert nekem nem jött be. Más termékeit nagyon szeretem, természetes összetevőket tartalmaz, hulladékszegény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 29.

Effendigirl

2020. szeptember 27.

Hónapok óta használom, nagyon lassan fogy. Mikor másodjára habosítom a hajamon, már sokkal jobban habzik, és az is pozitívum, hogy nem kell semmivel kiöblíteni. Az Alfaparf Lisse Design Keratinos balzsamját használom mellette, és a kettő olyan jól működik együtt, hogy mostanában többen is mondták, hogy szinte csillog a vékonyszálú, szőke hajam, úgyhogy úgy néz ki, bevált ez a kombináció.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 27.

Ancu

2020. június 30.

Nagyon bejött. Gyorsan zsírosodó hajam van,hátközépig érő. Nagyon könnyen habzik, és jól kiöblíthető. 1-2 hete használom, így a hajhullásos részét még nem tudom véleményezni. De mint szilárd sampon nagyon jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 30.

Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Tisztítószerek: Sodium Cocoyl Isethionate
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Citrus Bergamia Peel Oil Expressed

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.