Naturland

Ár:   880 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   10 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2013. július 25.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Egyéb
Bőrtípus:   Zsíros

Az illóolaj főbb hatásaiként a fertőtlenítő, antimikrobiális, nyugtató, valamint a bőr alatti szövetek vérellátását és nyirokkeringését elősegítő hatásokat lehet megemlíteni. A grapefruitolajat e hatások miatt szorongások oldására és a meghűlések okozta kellemetlen tünetek enyhítésére lehet használni aromalámpák vizébe cseppentve vagy levegőbe porlasztva, illetve a légzés könnyítését célzó inhaláló keverékek alkotórészeként. Emellett zsíros, pattanásos bőr ápolására, illetve cellulitis kezelésére szánt készítmények egyik hatóanyagaként is ajánlják a grapefruit illóolajat tartalmazó készítményeket. Kellemes, frissítő illata miatt kedvelt alkotórésze a masszázs- és fürdőolajoknak is. Az illóolaj nem toxikus, nem bőrirritáló, nem bőrérzékenyítő, azonban a hidegen préseléssel kinyert illóolajban a kumarinok miatt enyhén fototoxikus hatású. Használata után legalább 12 órát várjunk a napozással és a szoláriumozással.

Lina14

2016. július 29.

szntén párologtatásra használom, nagyon szeretem az illatát :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 29.

szntén párologtatásra használom, nagyon szeretem az illatát :)

KlaudiaZs

2015. szeptember 21.

Esténként a méz+aszkorbinsav+grapefruit illóolaj hármast szoktam maszkként az arcomra kenni, és csodát művel a pattanásokkal is, mikor van egyáltalán, a pigmentfoltjaimon is segített fél év alatt, imádom, a lehető legtökéletesebb bőröm azóta van, hogy illóolajokat csempészek a bőrápolásba. Néha csípi az arcbőröm egy pár percig, valúszínűleg túl sok olaj sikerül olyankor, de egyébként csak pozitívumot tudok mondani róla. Narancsbőrre is próbálnám használni, de egyszerűen ott semmi nem akar segíteni. A kupakja sajnos nagyon hamar szétrepedt, egyszer pedig hirtelen megcsappant, szóval a tárolása meg tartóssága nem a legjobb, de így is sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 21.

Októberi Lány

2013. szeptember 9.

Nagy svindler ez a Naturland! 100%-os illóolaj, aztán az összetevőknél Limonene, Citral, Linalool... Ezek kis csillaggal megjelölve, ezzel a szöveggel: "illóolaj-komponens". Ezt én igen érdekesnek találom. És nem valami szimpi. Amúgy a 10 ml elég sokáig tart, én néha csak bekenem vele a kezemet, de kipróbáltam már az arcomra is, és meglepő módon - a nem kicsit zsíros bőrömbe - szemvillanás alatt beszívódott, olajos utóérzet nélkül, semmi fényesedés, ez nem semmi azért nálam. Hosszú távon szerintem kicsit visszafogja a "zsírtermelést", de valószínűleg a leírásban szereplő arctonikot lenne érdemes inkább elkészíteni belőle, mert így pár percig eléggé csíp. Érzékeny, szem alatti területre tilos kenni, ha nem akar valaki megveszni a fájdalomtól! :S
Ha elfogy, nem ezt a márkát veszem, keresek olyat, amiben tényleg csak grapefruit olaj van!
Update: Nem tudom, mi az igazság, állítólag tényleg benne vannak eredetileg is a grepfrut olajban ezek a "komponensek". Kutya legyek, ha értem...
Mostanában almaecetes hajlemosáshoz is használom, mégiscsak jobb az illata, mint az ecetnek... Javítok egy csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 9.

Illatanyagok: Limonene, Citral, Linalool

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!