Naturland

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: ribizli1122, Módosítva: 2013. május 27.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Testápolás
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

100% tiszta, természetes kubeba illóolaj (may chang oil).

Aromaterápiás hatása (párologtatás/testpermet) mellett bőrfertőtlenítésre (nyálkahártya és nagyon érzékeny bőrfelület kivételével pattanásokra, egyéb bőrlemosásokra/öblítésekre, lábfürdő  készítésére) alkalmas, citrusos-gyümölcsös friss illatú, kifejezetten pozitív hangulatot keltő olaj.

Októberi Lány

2015. május 15.

Egyszerűen a rabja vagyok ennek az illatnak! Van belőle (Mindig) szappanom is. Fürdővízbe csepegtetve (grépfút olajjal együtt) is, párologtatva is kellemes, derűs hangulatba hoz, no meg éhes is leszek tőle:).
Arcra is vettem, jókat olvastam róla. Töményen nagyon csípne, úgy nem, de almaecetes vízzel lemosónak, illetve aloéval befújt vattakorongra cseppentve is használtam már tonizálás gyanánt. Nos, kicsit mindenhogyan csíp, de nem vészes, nyilván az arányokon is múlik. Egyelőre hosszú távú hatásról nem számolhatok be, de mindenképp frissít, semmiképp nem zsírosít, nem lesz utána a bőr "olajos". Arcgőzöléshez szeretném majd még kipróbálni, utána valamilyen agyaggal bepakolni a "pofámat", és kész is a mélytisztító, "faggyútlanító", méregtelenítő, üdítő ápolás.
Ja igen, majd' elfelejtettem, almaecetes vagy citromos hajöblítéshez illatosítónak sem utolsó.:)
Ha van illóolaj, ami sokoldalú, és tényleg mindenkit csak jobb kedvre hangol, élénkít, életörömöt sugározva szét a lakásban, akkor az ez! Naná, hogy 5 csillag!

Update:
Arcra már nem használom, de aromaterápiás hatását továbbra is imádom. Szappanban is csúcs, készítőknek melegen ajánlom, nem lehet nem szeretni. Óvatosan persze, fényérzékenyít, nyárra nem tanácsos.
Lábvízbe csepegtetni viszont nagyon hasznos lehet izzadósoknak, mert bizony van dezodoráló hatása is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 15.

Update:

ribizli1122

2013. május 20.

Állítólag fertőtlenít, ezért próbáltam ki teafaolaj helyett. Az biztos, hogy a kubebának nagyon finom az illata és tényleg csak pár csepp kell 1-1,5 liter meleg vizes öblítéshez (nagyobb dózisban viszont kifejezetten csíp/mar). A nyári talp/lábáztatásaimnál látok benne nagy lehetőséget, mert áztatás közben "aromaterápiás" (nyugtató, vidító) hatása van, ezalatt a bőr az illatot átveszi és meg is tartja, ami a papucsos/szandálos időszakban kifejezett előny lehet :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 20.